ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaSvadba

Trend - svadobné šaty

 Andrea Ziegler   04.05.2010   1

Ak sa žena rozhodne raz vydať, praje si aby to bolo na celý život a šťastne. Je to okamih, ktorý sa štandardne neopakuje. Preto si želáme, aby to bolo veľkolepé, okázalé a nezabudnuteľné. Hlavným prvkom sú nevestine šaty. Každá sa snaží, aby boli topom večera.

Trendy svadobných šiat na sezónu jar/leto 2010

prinášajú malé inovácie. Ale neočakávajte prevratné zmeny.

Široká sukňa

Táto sezóna sa vyznačuje širokou sukňou. Nazberané látky vytvárajú vzhľad veľkej sukne s komplikovanými detailmi.

Jedným zo štýlov je inšpirovaný 50-tými rokmi. Je to vzhľad morskej panny, vychádzajúci z neviazaného dizajnu pri zachovávaní štíhlej línie do pol stehien, kde sa sukňa rozširuje smerom nadol. Celkovo to pripomína tvar trubky.

Volány

Ďalším zaujímavým prvkom sú volány. Vyskytujú sa všade, na živôtiku, na sukni, na závoji, jednoducho všade. Ak sa rozhodnete pre bolerko na šaty bez ramienok, nezabudnite, musí byť s volánmi, aby bol vzhľad ucelený.
Veľmi populárne je vrstvenie, veľké trojdimenzionálne závesové s kvetinovou aplikáciou.

Bohaté zdobenie

Táto sezóna 2010 prináša bohaté zdobenie. Šaty sú posiate rôznymi kamienkami, kryštálikmi a flitrami. Vyšívané sú metalickými, zlatými a striebornými niťami. Zdobenie je koncentrované na jednu časť, napríklad na živôtik, a postupne roztrúsené po šatách.

Perá

Zdobí sa aj perami. Pierka môžu byť osadené do účesu, alebo v jednotlivých častiach šiat. Niektorí návrhári zakomponovali perá do celých šiat.

Metalické lesklé látky

sú tiež horúcim prvkom v trendoch na túto sezónu. Zdobené sú šerpami, kvetmi a čipkou. Okrem metalických látok si vyberajú návrhári luxusné látky ako je satén alebo taft.

Farby

Veľkú úlohu zohrávajú túto sezónu farby. Už to nie je len klasická biela ale rôzne výraznejšie odtiene červeno-fialovej a modrej farby. Tiež je „in“ rubínová, korálová, svetlo sivá, farba šampanského, farba slonovej kosti a starozlatej.

Make-up by mal ladiť so štýlom šiat.

Môže byť klasický, dramatický alebo s akcentom romantizmu, vo farebnom prírodnom tóne, jemne do ružova alebo s dotykom slnečných lúčov.
Môžme sa rozhodnúť zamerať na oči, dodať im hĺbku alebo na pery a zdôrazniť zmyselnosť.

Ak sú šaty bohato zdobené je lepšie, keď make-up je skôr jemnejší, aby ste nepôsobili ako veľkonočné vajíčko. Ak sú šaty jednoduchšie môžte si dovoliť experimentovať viac s make-upom a s účesom.

Vo svadobnom odievaní neočakávajte veľké závratné zmeny. Ide hlavne o tvar, zdobenie, výber materiálov a farieb. Zmeny v trendoch sú tiež ovplyvnené ekonomickou situáciou a nielen módnym hitom.

Dôležité je, aby si nevesta vybrala tie, ktoré jej pristanú najviac, a v ktorých sa bude cítiť pohodlne.

Článok bol pripravený v spolupráci s módnou stylistkou: Andrea Ziegler

www.stylefromatozet.com

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Bellinka1207 napísané 24.09.2013 20:20

Perfektné a kvalitné šperky nielen k svadobným šatám nájdete aj na www.bellashop.sk

Luxusne vypracované šperky so Swarovski Elements

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.