ŽenaSvadba

Trend - svadobné šaty

 Andrea Ziegler   04.05.2010   1

Ak sa žena rozhodne raz vydať, praje si aby to bolo na celý život a šťastne. Je to okamih, ktorý sa štandardne neopakuje. Preto si želáme, aby to bolo veľkolepé, okázalé a nezabudnuteľné. Hlavným prvkom sú nevestine šaty. Každá sa snaží, aby boli topom večera.

Trendy svadobných šiat na sezónu jar/leto 2010

prinášajú malé inovácie. Ale neočakávajte prevratné zmeny.

Široká sukňa

Táto sezóna sa vyznačuje širokou sukňou. Nazberané látky vytvárajú vzhľad veľkej sukne s komplikovanými detailmi.

Jedným zo štýlov je inšpirovaný 50-tými rokmi. Je to vzhľad morskej panny, vychádzajúci z neviazaného dizajnu pri zachovávaní štíhlej línie do pol stehien, kde sa sukňa rozširuje smerom nadol. Celkovo to pripomína tvar trubky.

Volány

Ďalším zaujímavým prvkom sú volány. Vyskytujú sa všade, na živôtiku, na sukni, na závoji, jednoducho všade. Ak sa rozhodnete pre bolerko na šaty bez ramienok, nezabudnite, musí byť s volánmi, aby bol vzhľad ucelený.
Veľmi populárne je vrstvenie, veľké trojdimenzionálne závesové s kvetinovou aplikáciou.

Bohaté zdobenie

Táto sezóna 2010 prináša bohaté zdobenie. Šaty sú posiate rôznymi kamienkami, kryštálikmi a flitrami. Vyšívané sú metalickými, zlatými a striebornými niťami. Zdobenie je koncentrované na jednu časť, napríklad na živôtik, a postupne roztrúsené po šatách.

Perá

Zdobí sa aj perami. Pierka môžu byť osadené do účesu, alebo v jednotlivých častiach šiat. Niektorí návrhári zakomponovali perá do celých šiat.

Metalické lesklé látky

sú tiež horúcim prvkom v trendoch na túto sezónu. Zdobené sú šerpami, kvetmi a čipkou. Okrem metalických látok si vyberajú návrhári luxusné látky ako je satén alebo taft.

Farby

Veľkú úlohu zohrávajú túto sezónu farby. Už to nie je len klasická biela ale rôzne výraznejšie odtiene červeno-fialovej a modrej farby. Tiež je „in“ rubínová, korálová, svetlo sivá, farba šampanského, farba slonovej kosti a starozlatej.

Make-up by mal ladiť so štýlom šiat.

Môže byť klasický, dramatický alebo s akcentom romantizmu, vo farebnom prírodnom tóne, jemne do ružova alebo s dotykom slnečných lúčov.
Môžme sa rozhodnúť zamerať na oči, dodať im hĺbku alebo na pery a zdôrazniť zmyselnosť.

Ak sú šaty bohato zdobené je lepšie, keď make-up je skôr jemnejší, aby ste nepôsobili ako veľkonočné vajíčko. Ak sú šaty jednoduchšie môžte si dovoliť experimentovať viac s make-upom a s účesom.

Vo svadobnom odievaní neočakávajte veľké závratné zmeny. Ide hlavne o tvar, zdobenie, výber materiálov a farieb. Zmeny v trendoch sú tiež ovplyvnené ekonomickou situáciou a nielen módnym hitom.

Dôležité je, aby si nevesta vybrala tie, ktoré jej pristanú najviac, a v ktorých sa bude cítiť pohodlne.

Článok bol pripravený v spolupráci s módnou stylistkou: Andrea Ziegler

www.stylefromatozet.com

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Bellinka1207 napísané 24.09.2013 20:20

Perfektné a kvalitné šperky nielen k svadobným šatám nájdete aj na www.bellashop.sk

Luxusne vypracované šperky so Swarovski Elements

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   1
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?