ŽenaSvadba

Ako poznať dobrú cukrárku?

 Mária Kohutiarová   21.05.2010   3

Zháňate svadobnú tortu? Potrebujete zistiť, ktorá cukrárka je dobrá? Ako ju teda ale spoznať, aby aj tá torta bola skvelá?

Mamina Gabika Kováčiková, ktorá už vyše dvoch rokov pečie nádherné torty na svadby, radí pýtať sa:

Z čoho robí plnku, akú má poťahovú hmotu?

Je rozdiel medzi margarínom a dobrou plnku, medzi icingom a nejakou umelo chutiacou cukrárskou hmotou. Dáš 30 Euro za to, čo ti nechutí a ostane? Ak ti to stačí, choď do Tesca, kúp si a zjedz takú. Alebo chceš niečo kvalitnejšie a oplatí sa priplatiť si, aby torta skutočne chutila. Aj tortou si na svadbe robíš reklamu!

Dôležité je aj to, v akých podmienkach torta príde na svet, aj ako je cukrárka upravená – lebo je rozdiel, ak sa torto pripravuje v ušmudlaných priestoroch v rovnako ušmudlanej zástere... alebo prídeš do pekného, čistého prostredia, kde cukrárka je rovnako upravená ako jej torty. Tu môže človek očakávať, že sa jeho torta pripraví v čistote, na akú sme zvyknutí aj doma.

Všímajte si! Dôležité sú detaily

– rohy, opracovanie. Vypracovanie kvietkov, figúriek. Neprepáčte pozliepaný poťah na torte alebo krivé postavičky.

Pýtajte si odporúčania

- od ľudí, ktorí mali skúsenosti s tortami – ako sa im páčila, ako chutila...

Porovnajte

– ak vám dve cukrárky povedia cenu 100 Euro – čo tam dáva, kde to robí, aké sú referencie, ako vyzerá torta.

Web

Šikovnejšie cukrárky už prišli na objav webu a prezentácie – skúste hľadať aj tam. Nebojte sa pýtať si za svoje peniaze kvalitu.

Dobrá cukrárka vám pošle zoznam korpusov a krémov a iste bude mať svoje dielka nafotené.

Preto ak zavoláte a na druhej strane Vám dajú na výber dvoch-troch korpusov a plniek, hľadajte ďalej! Nájdete isto aj lepšiu cukrárku!

Ak by ste chceli pozrieť na tie torty, ktoré robí Gabika, hľadajte na tortolandia.blogspot.com!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Lukáš napísané 18.06.2012 16:03

Dobrá cukrárka to sú roky skúseností a použité kvalitné suroviny, nielen také aby sa čo najviac zarobilo. Jednu takú poznám, má web www.svadobnetorty.net , sú tam samozrejme aj ukážky prác a kontakty

katy napísané 24.05.2010 15:21

no ja som na narodky dcerke pripravila tortu sama a dokonca na posledne narodky bola potahovana vlastne robenym marcipanom. tiez sa da na webe zistit postup vyroby a potahovania, fakt super a som na seba pysna.

mikinka napísané 21.05.2010 11:46

Dnes je už fakt všetko na webe. Ak si dáte do googlu vyhľadávať torty ako prvú vám hodí super stránku. Chodí na ňu množstvo cukrárok, zverejňujú fotky aj postupy. Sú medzi nimi fakt profíčky. :-)))

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   1
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?