ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaSvadba

Ako poznať dobrú cukrárku?

 Mária Kohutiarová   21.05.2010   3

Zháňate svadobnú tortu? Potrebujete zistiť, ktorá cukrárka je dobrá? Ako ju teda ale spoznať, aby aj tá torta bola skvelá?

Mamina Gabika Kováčiková, ktorá už vyše dvoch rokov pečie nádherné torty na svadby, radí pýtať sa:

Z čoho robí plnku, akú má poťahovú hmotu?

Je rozdiel medzi margarínom a dobrou plnku, medzi icingom a nejakou umelo chutiacou cukrárskou hmotou. Dáš 30 Euro za to, čo ti nechutí a ostane? Ak ti to stačí, choď do Tesca, kúp si a zjedz takú. Alebo chceš niečo kvalitnejšie a oplatí sa priplatiť si, aby torta skutočne chutila. Aj tortou si na svadbe robíš reklamu!

Dôležité je aj to, v akých podmienkach torta príde na svet, aj ako je cukrárka upravená – lebo je rozdiel, ak sa torto pripravuje v ušmudlaných priestoroch v rovnako ušmudlanej zástere... alebo prídeš do pekného, čistého prostredia, kde cukrárka je rovnako upravená ako jej torty. Tu môže človek očakávať, že sa jeho torta pripraví v čistote, na akú sme zvyknutí aj doma.

Všímajte si! Dôležité sú detaily

– rohy, opracovanie. Vypracovanie kvietkov, figúriek. Neprepáčte pozliepaný poťah na torte alebo krivé postavičky.

Pýtajte si odporúčania

- od ľudí, ktorí mali skúsenosti s tortami – ako sa im páčila, ako chutila...

Porovnajte

– ak vám dve cukrárky povedia cenu 100 Euro – čo tam dáva, kde to robí, aké sú referencie, ako vyzerá torta.

Web

Šikovnejšie cukrárky už prišli na objav webu a prezentácie – skúste hľadať aj tam. Nebojte sa pýtať si za svoje peniaze kvalitu.

Dobrá cukrárka vám pošle zoznam korpusov a krémov a iste bude mať svoje dielka nafotené.

Preto ak zavoláte a na druhej strane Vám dajú na výber dvoch-troch korpusov a plniek, hľadajte ďalej! Nájdete isto aj lepšiu cukrárku!

Ak by ste chceli pozrieť na tie torty, ktoré robí Gabika, hľadajte na tortolandia.blogspot.com!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kohutiarová

Stále predovšetkým manželka, 7x mama, človek pre druhých. Chcem aj prostredníctvom riadkov priniesť presvedčenie, že svet je úžasné miesto a mať deti a rodinu je to najlepšie, čo nám mohlo byť dané.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Lukáš napísané 18.06.2012 16:03

Dobrá cukrárka to sú roky skúseností a použité kvalitné suroviny, nielen také aby sa čo najviac zarobilo. Jednu takú poznám, má web www.svadobnetorty.net , sú tam samozrejme aj ukážky prác a kontakty

katy napísané 24.05.2010 15:21

no ja som na narodky dcerke pripravila tortu sama a dokonca na posledne narodky bola potahovana vlastne robenym marcipanom. tiez sa da na webe zistit postup vyroby a potahovania, fakt super a som na seba pysna.

mikinka napísané 21.05.2010 11:46

Dnes je už fakt všetko na webe. Ak si dáte do googlu vyhľadávať torty ako prvú vám hodí super stránku. Chodí na ňu množstvo cukrárok, zverejňujú fotky aj postupy. Sú medzi nimi fakt profíčky. :-)))

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   2
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.