ŽenaRozhovor s osobnosťou

Mojou odmenou sú deti a pochvala manžela

 Rozhovor   22.09.2014   0

Krásne upravená, usmiata a s jemnou ženskou silou niekde vo vnútri. Šikovná podnikateľka – jej charizma, talent pre marketing a spolupráca v rodinnom tandeme ju vyniesli až do pozície prvej dámy najznámejšej českej kozmetickej značky Dermacol. A predovšetkým mama troch dcér.

Věra Komárová s dcérami

Aký je Váš bežný deň? Okrem toho, že ste manažérka vo vysokej pozícii, ste aj mama. Ako to vyzerá u Vás doma? Riadite, kričíte, zakazujete alebo rozmaznávate? 

Najviac rozmaznávam, ale aj veľa kričím, občas niečo zakážem a snažím sa aj riadiť.... Zistila som, že väčšina žien, ktoré riadia veľa ľudí v práci, sú na tom s domácim manažmentom detí podobne zle ako ja. Závidím všetkým ženám, ktoré deti na slovo poslúchajú. U nás skôr moje deti riadia mňa :) Mami uspi ma, pohlaď ma, pusinkuj ma....

Ak by ste boli víla, ktorá môže niečo zmeniť, urobili by ste pri deťoch niečo inak?

Chcela by som vedieť, ako to urobiť, aby som iba na to pomyslela a v tej chvíli by moje deti prestali kričať. Mám totiž tri dievčatá a často mám pocit, že stále kričia. Vo chvíľach, keď kričia a nedajú sa vôbec zvládnuť, by som chcela byť vílou, zamávať prútikom a boli by zrazu vychované dámy a na všetkom by sa v pokoji dohodli :)

O čom snívala Věra Komárová, keď bola dievčatkom?

Chcela som mať domček pre Barbie bábiky. Ale nemala som ani tú bábiku :(. Keď som začala dospievať, chcela som zachraňovať svet, premýšľala som, či mám byť mníškou, lekárkou, zdravotnou sestričkou, sudkyňou, političkou, aby som vytvorila lepší a „správnejší“ život pre ľudí. Vydržalo mi to do prvých slobodných volieb, pomáhala som jednej politickej strane a prenikla som do toho sveta, aj keď som mala iba 16 rokov. Po voľbách som však stratila ilúzie, že by som niečo mohla zmeniť. Dodnes však rada spomínam na toto moje totálne nadšenie.

Určite sa stretávate aj s odsúdením, že ste uprednostnili kariéru pred rodinou. Ako to vidíte Vy?

Myslím si, že v súčasnosti vás už ľudia neodsudzujú, že nie ste s deťmi doma. Doba sa zmenila, veľa žien pracuje a má doma nejakú pomoc. V zahraničí je to úplne bežné. Stretávam sa skôr so závisťou, že mám život ľahký, pretože si môžem dovoliť chodiť do práce a doma mám pomoc.

Váš manžel Vás vždy podporoval?

Manžel ma zamestnal vo vlastnej firme hneď, keď sme sa zobrali. Od začiatku mal predstavu, že budeme mať veľa detí a ja budem nepretržite pracovať a podávať super výkony :) Samozrejme, spoločná firma je neustály boj, ale snažím sa podporovať predovšetkým ja jeho.

Věra Komárová s manželom

Váš život sa točí okolo kozmetiky. Čo by ste poradili ženám-matkám? Napríklad, ako sa nalíčiť, keď je ráno všetko ako v zrýchlenom filme.

Toto je najobľúbenejšia časť všetkých rozhovorov! Spomínam vždy na slová pani Olgy Knoblochovej, jednej zo zakladateliek spoločnosti Dermacol; dnes už má 80 rokov a je to stále veľmi elegantná dáma. Moja rada je: vstať včas, upraviť sa a potom s úsmevom a dobrým pocitom zo seba začať deň. Stačí sa učesať a ideálne aj pekne nalíčiť. (Odporúčam štyri kroky Dermacol: báza pod make-up, make-up, fixačný púder a farba na líčka. Celý deň budete pekná. Trvá to asi minútu. Ale ak to nezvládnete, aplikujte namiesto obyčajného krému skrášľujúci BB krém, lesk či rúž. Budete sa cítiť tiež veľmi dobre. V určitom veku sú pekne nalíčené pery pre každú ženu ohromné plus, vyzerá sviežo, zdravo a mlado.)

Ktoré kozmetické produkty ste si najviac obľúbili?

Okrem spomenutých rúžov a leskov som si obľúbila rozjasňujúce a bronzujúce fluidá a paletky.  Nemali by chýbať v kozmetickej výbave žiadnej ženy, pretože naozaj dokážu zázraky. Po ich aplikácii omladnete o niekoľko rokov :)

Prezradíte nám, na čo sa môžu tešiť ženy v blízkej budúcnosti?

Úplnou novinkou je Dermacol Hyaluron Therapy. Je to intenzívna protivrásková hydratačná starostlivosť s kyselinou hyalurónovou. Tento rad sme vyvíjali niekoľko rokov a veľmi sa naň teším.

Čo je pre Vás doma a v práci najväčšou odmenou?

Doma je najväčšou odmenou pohľad na deti, ktoré včas zaspia a pokojne oddychujú. V práci je to pochvala od môjho manžela, ale som rada, ak ma pochváli ktokoľvek. Je to pre mňa motor, vďaka ktorému idem ďalej. 

Kto je Věra Komárová?

Pochádza z Prahy, v roku 1999 ukončila Filozofickú fakultu UK v Prahe, odbor romanistika a pedagogika. Hneď po štúdiu pracovala ako manažérka veľkej medzinárodnej firmy Ferrero a preslávila sladké značky ako Kinder a Tic Tac.

Od roku 2004 je marketingovou riaditeľkou rodinnej firmy Dermacol.

Slávnu a stále stopercentne českú kozmetickú značku založenú v 60. rokoch vo Filmovom štúdiu Barrandov vlastní od roku 1998 jej manžel Vladimír Komár, rodák z Levoče. Spolu vychovávajú tri deti:  Júliu, Anežku a Sáru.

Olga Knoblochová a Věra Komárová
Dcéry Věry Komárovej
Věre Komárovej dodáva energiu aj jazda na koni
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.