ŽenaRozhovor s osobnosťou

Dominika Cibulková: Vždy som bola nebezpečná hráčka

 saša/redakcia   10.05.2017   0

Najúspešnejšia slovenská tenistka, Dominika Cibulková ešte raketu pustiť z ruky nehodlá. Už teraz ale vie, čo bude nasledovať po skončení kariéry.

Ivana Tomková

 

Veľa detí má obdobia, kedy chcú so športom skončiť. Stalo sa to aj vám v detstve, že ste chceli raketu zahodiť do kúta?

Nie. Taká myšlienka mi nikdy nenapadla. Tenis bol môj život a i keď sa mi nedarilo, nezapochybovala som o tom, že to je to, čo chcem. Možno v tom bolo veľa detskej naivity, ale robila som to, čo ma bavilo a posúvalo ma to vpred.

Akú úlohu zohrali vaši rodičia?

Rodičia stáli po celý čas za mnou. Tatino odišiel z práce a cestoval so mnou, neustále bol pri mne, chránil ma a viedol.

Zo strany mojich rodičov to vnímam ako veľkú obetu, ale myslím, žeby to nerobili, keby si neboli istí, že ma to veľmi baví.

Nikdy som pritom nebola veľký talent. Obaja rodičia však zaujali postoj, že keď sme sa rozhodli pre túto športovú cestu, oni do toho tiež dali 100 percent.

Išla som síce do športu, ktorý ma v prípade úspechu môže zabezpečiť, ale to nebola hlavná motivácia, iba pridaná hodnota.

Povedali vám niekedy, že "Stačí Domi, oddýchni si"?

Nie :-). Vedeli, že musia byť tvrdí a nikdy ma zbytočne neľutovali. "Keď naozaj chceš niečo dosiahnuť, musíš preto spraviť toto, toto, a toto," hovorievali mi.

Dominika Cibulková je tvárou aktuálnej kampane značky Daylong. Zdroj foto:Ivana Tomkova

 

Aký je to pocit, keď vyhráte?

Je to najkrajší pocit na svete. Absolútna radosť. Bojím sa, aby som to ešte niekedy zažila. Možno to bude vtedy, keď sa mi narodí dieťa.

Koľko trvá pocit víťazstva?

V tých pár prvých sekundách bezprostredne po víťazstve keď sa teším na kurte, je to najsilnejšia emócia. Následne sa teším s mojím tímom a potom prichádzajú náročné povinnosti s médiami, ktoré sú vyčerpávajúce. Tešiť sa preto opäť začínam, až po oddychu.

Hovorí sa o vás, že ste vyrovnaná hráčka a dobre zvládate stres pred turnajom. Aké je sebavedomie Dominiky Cibulkovej?

Mojou silnou zbraňou je to, že som veľký bojovník a nevzdávam sa. Na svojom "killer" inštinkte však musím pracovať, neprichádza sám od seba. Musím to stále trénovať, na kurtoch nie som zabijak od prírody.

Ivana Tomkova

 

Viete si predstaviť čo budete robiť, keď s tenisovou kariérou skončíte?

Áno, viem si to predstaviť. Šport sám o sebe je veľmi náročný, únavné je aj presúvanie sa a neustále cestovanie. Keď skončím, rada by som si dala pauzu.

Mám aj normálny život, manžela a kamarátov. Viem si predstaviť, že keď skončím s tenisom, založíme si rodinu. Nerada by som však ostala doma a nerobila nič. Asi by ma nebavilo byť žienkou domácou.

Všetko je ešte otvorené, možno by som si v budúcnosti rada založila tenisovú akadémiu.

Kde sa cítite doma?

Na Slovensku som momentálne dohromady asi 50 dní v roku, ale po skončení tenisovej kariéry by som určite chcela žiť doma, čo je v Bratislave.

Druhým miestom, kde sa cítim veľmi dobre je Miami na Floride, kde si viem predstaviť stráviť nejaký čas.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   2
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.