ŽenaPríbeh ženy

Genderovo rozorvatá

 Zápecnica domáca   01.01.1970   0

Môj drahý otíc, keď mal obzvlášť vtipnú slinu, zvykol mame vášnivo polichotiť: „zarábaš ako upratovačka“.

Však v rámci neutíchajúcej podpory jeho kariéry „pšššt detičky, otecko pracuje, nemôžeme ho rušiť“ a výchovy nás troch, nezletilých šarvancov jej na nejaké to budovanie kariéry nezostal ani čas, ani chuť, ani energia.

iStock

 

Ja, poučená jej životnými peripetiami, mala som svoj kariérny rast pevne v rukách. Až pokým... som prvý krát nevyšla z pôrodnice. Telom sa mi rozlial radostný pocit primitívneho ženského uspokojenia z prostého faktu, že som mama.

Trápne, odfrkli by si asi „life-balance“ aktivistky

A fŕkali by znova, síce nie do roka a do dňa, ale skôr do dvoch rokov, keď som z danej inštitúcie vybehla opäť. To už som načisto napĺňala obraz týranej ženy, v ruke kočík, na hrudi prilepeného švárneho junáka a v tvári pomerne nepríčetne strhaný výraz. Nepríčetný, ale stále prevažne šťastný.

Nie a  nie oceniť inštitúciu jasieľ, strhať zo seba okovy štyroch rúk, vybehnúť do pracovného procesu hneď a zaraz, hoc aj v šestonedelí, nazuť 12 cm opätky, zahodiť za hlavu tehotenské kilá i materskú demenciu a šup do mužského sveta dieru vŕtať.

iStock

 

Zápecnica domáca

Úprimne poviem, ja som sa doma nestala rozvojovým kaučom svojich detí. Ja som doma úplne radostne zlenivela. Chodila na prechádzky, čítala do noci, začala kresliť, variť, upratovať (občas). K žehleniu sa môj briskný intelekt neprepadol, možno ešte dieťa - dve a išlo by aj to:).

Keď to spätne bilancujem – vôbec mi nebolo zle

Už piatym rokom zarezávam v práci ako milé slovo od svokry. Živiť sa mužom nenechám, natoľko ma moja genderová výchova naučila, že nezávislosť je vyvážená zlatom. Sám sa diví, čo sa na to nevykašlem, však by nejakého toho mamuta domov na zjedenie dotiahol.

Lenže, a tu mi odpovedzte drahé „life-balance“ koučky:

Kde je ta optimálna, štátom garantovaná (či grantovaná) genderová rovnováha?

Vzdať sa práce nechcem, ale ani násosníkov som si nevynosila, aby som ich rovno strčila inštitúcii - strane a vláde, ktorá vie, čo je pre mňa proste naj.

Keď je toto právo (na prácu), tak dúfam, že sa znova nestane povinnosťou, ako za času mojej mamy, kedy doma zostávali iba príživníčky budovania socialistickej vlasti a buržoázne prežitníčky.

Zostávam genderovo rozorvaná, na polceste od mamy, čo pracovať musela, k rodovo uvedomelým ženám, pre ktoré je dieťa asi len príťažou na trhu práce.

Či proste len nerozumiem, načo komu je toto genderové hnutie?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.9 z 5. Celkom 18 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...