ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 17.10.2017 | meniny má Hedviga  
ŽenaPríbeh ženy

Čo by bolo, keby...

 Poli   11.05.2015   1

Hm, párkrát som uvažovala nad tým, čo by bolo keby... keby že nemám svoje dieťa ako 21 ročná, keby som sa nevrhla do manželstva s takmer o 10 rokov starším partnerom, ktorý ma dostal práve tým, že bol iný, zrelší než tí, ktorých som dovtedy poznala.

Žiadny diskotékový typ, žiadne pivo a futbal, kamaráti a bezstarostný život...bol rodinný typ, samostatný, žiadny mamičkár, v domácnosti varil, upratoval, z práce utekal domov za mnou.

foto: iStock

 

Až kým sa neskončila idylka

On hlava rodiny a to doslova. Jeho majetníckosť, dominancia a postupný psychický nátlak ma donútili neúprosne dupnúť si za svoje práva, čo vyvrcholilo jeho "únosom" syna, zatajovaním sa a vydieraním mojej osoby prostredníctvom dieťaťa.

Ustúpila som, ale tá bolesť a krivda sa nedala zabudnúť. To, čo nasledovalo, bolo horšie ako prípady z jojkárskej súdnej siene...bez podpory rodiny by som to asi vzdala.

Tie stavy bezmocnosti, zistenie, že človek, ktorý vyzeral naoko tak ideálne, je niekto úplne iný. 4 roky boja, stresu, súdnych a policajných ťahaní ma vyčerpávalo psychicky, finančne, ale hlavne trpelo pri tom dieťa. Jeho výmysly, neoprávnené sťažnosti po každom jeho styku so synom dospeli nakoniec k zákazu styku s ním. 

 

Nová rodina ho zamestnala,

snažíme sa vychádzať, po tom všetkom. Ale v strehu som stále. Nik ho nepozná tak, ako ja a s čerta sa nikdy anjel nestane a ani z čiernej nebude biela. Čo bude, neviem. 

Ale zmenilo to môj život, v mnohom. Opatrnosť mi za tých 6 rokov nedovolila vpustiť si do života a hlavne do srdca nového muža. Až donedávna.  No mám pocit, že už neviem milovať a žiť tak plnohodnotne ako kedysi.

Mať ďalšie dieťa? Nie, ďakujem,

neprosím, neviem si to predstaviť. A tých dôvodov prečo nie mám veľa. Radšej sama s jedným dieťaťom a už bez starostí, ako s damoklovým mečom nad krkom.

Ale napriek všetkému , ďakujem za svoje dieťa, milujem ho a neľutujem. Obdobie jeho útleho detstva bolo najkrajšie v mojom živote. Spomienky, keď sme boli ešte šťastní s jeho otcom, učili ho chodiť, prvé slovká, spoločné prechádzky, tie rána a večere, zostanú navždy v pamäti.

Ak by som teraz na prahu 30ky nemala dieťa, asi by mi už poriadne "redlo". Prepásť čas a roky na úkor kariéry, alebo hľadania toho pravého potencionálneho otca, tiež nie je výhra. Pretože sme tu preto, aby sme mali komu odovzdať niečo zo seba, pre koho žiť a áno, aj sa obetovať, lebo dieťa je aj obeta. V živote  obetujeme pre svoje deti čokoľvek. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku
aaaa \\\"\\\" napísané 03.05.2016 22:11

aaaaa Big Grins

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Dula rešpektuje rozhodnutia mamičky. Nehodnotí a nekomentuje ich.
16.10.2017   0
Rozprávala som sa s Lubkou Lapšanskou, nesmierne energickou, vtipnou a usilovnou ženou, mamou 3. detí, a ... dulou.
Všetko čo chcete vedieť o amniocentéze
16.10.2017   23
Odporučil Vám gynekológ amniocentézu? Prečítajte si, aké vyšetrenie sa skrýva za týmto komplikovaným slovom, čo všetko sa dá z výsledku tohto vyšetrenia zistiť a tiež aké riziká so sebou nesie.
babetko
Ako si vybrať opatrovateľku. Na toto sa jej spýtajte:
17.10.2017   0
Ak ste sa rozhodli vyhnúť sa opatrovateľským agentúram a chcete hľadať na vlastnú päsť, nasledujúce rady vám pomôžu viesť správne pohovor a klásť dobre mierené otázky.
Historická kauza : Plienky
16.10.2017   2
Jednorazové plienky sa stali symbolom novodobého rodičovstva. Stíhame veci, na ktoré by naše mamy, vešajúce plienky na dvore ani nepomysleli. Plávanie a angličtinu takmer od šestonedelia...
Čo robiť, aby dieťa viac poslúchalo.
15.10.2017   324
Cieľom nie je kontrolovať dieťa na 200%, ale naučiť ho kontrolovať sa a tiež naučiť ho istým hraniciam každodenného života.
detské choroby
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Ako sa deti vyrovnávajú so stratou blízkej osoby
13.10.2017   0
Akútne trúchlenie môžeme sledovať už u detí okolo prvého roka života. Deti v školskom veku majú obvykle potrebu zdieľať svoje pocity, potrebujú sa veľa uisťovať, že neostali sami.
Atopický ekzém
11.10.2017   8
Atopický ekzém nie je ojedinelé ochorenie. Čo sú jeho príčiny, ako sa stanovuje diagnóza, ako prebieha liečba? Dá sa mu predísť? Odpovede na tieto otázky nájdete v článku MUDr. S. Javorkovej.
zvery
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?
Aj kŕmenie psov je alchýmia: 7 vecí, na ktoré by ste nemali zabúdať
08.10.2017   0
Nie nadarmo sa psom hovorí domáci miláčikovia. Označenie, ktoré vyjadruje citovú väzbu, znamená, že majitelia ich milujú, berú ich ako členov rodiny a chcú im dopriať plnohodnotný a čo najdlhší život. Zdravý životný štýl sa netýka len ľudí, aj pri psoch treba myslieť predovšetkým na správne stravovacie návyky.
Severanka Freya alebo husky príbeh
06.10.2017   0
Zaujíma vás príbeh severskej krásky Frey a Filipa? Ako sa dá užívať si aktívny život spoločne so psom? Prečo práve Husky? Podporme Filipa v jeho ceste za vysnívanou severskou expedíciou.