ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaPríbeh ženy

Čo by bolo, keby...

 Poli   11.05.2015   1

Hm, párkrát som uvažovala nad tým, čo by bolo keby... keby že nemám svoje dieťa ako 21 ročná, keby som sa nevrhla do manželstva s takmer o 10 rokov starším partnerom, ktorý ma dostal práve tým, že bol iný, zrelší než tí, ktorých som dovtedy poznala.

Žiadny diskotékový typ, žiadne pivo a futbal, kamaráti a bezstarostný život...bol rodinný typ, samostatný, žiadny mamičkár, v domácnosti varil, upratoval, z práce utekal domov za mnou.

foto: iStock

 

Až kým sa neskončila idylka

On hlava rodiny a to doslova. Jeho majetníckosť, dominancia a postupný psychický nátlak ma donútili neúprosne dupnúť si za svoje práva, čo vyvrcholilo jeho "únosom" syna, zatajovaním sa a vydieraním mojej osoby prostredníctvom dieťaťa.

Ustúpila som, ale tá bolesť a krivda sa nedala zabudnúť. To, čo nasledovalo, bolo horšie ako prípady z jojkárskej súdnej siene...bez podpory rodiny by som to asi vzdala.

Tie stavy bezmocnosti, zistenie, že človek, ktorý vyzeral naoko tak ideálne, je niekto úplne iný. 4 roky boja, stresu, súdnych a policajných ťahaní ma vyčerpávalo psychicky, finančne, ale hlavne trpelo pri tom dieťa. Jeho výmysly, neoprávnené sťažnosti po každom jeho styku so synom dospeli nakoniec k zákazu styku s ním. 

 

Nová rodina ho zamestnala,

snažíme sa vychádzať, po tom všetkom. Ale v strehu som stále. Nik ho nepozná tak, ako ja a s čerta sa nikdy anjel nestane a ani z čiernej nebude biela. Čo bude, neviem. 

Ale zmenilo to môj život, v mnohom. Opatrnosť mi za tých 6 rokov nedovolila vpustiť si do života a hlavne do srdca nového muža. Až donedávna.  No mám pocit, že už neviem milovať a žiť tak plnohodnotne ako kedysi.

Mať ďalšie dieťa? Nie, ďakujem,

neprosím, neviem si to predstaviť. A tých dôvodov prečo nie mám veľa. Radšej sama s jedným dieťaťom a už bez starostí, ako s damoklovým mečom nad krkom.

Ale napriek všetkému , ďakujem za svoje dieťa, milujem ho a neľutujem. Obdobie jeho útleho detstva bolo najkrajšie v mojom živote. Spomienky, keď sme boli ešte šťastní s jeho otcom, učili ho chodiť, prvé slovká, spoločné prechádzky, tie rána a večere, zostanú navždy v pamäti.

Ak by som teraz na prahu 30ky nemala dieťa, asi by mi už poriadne "redlo". Prepásť čas a roky na úkor kariéry, alebo hľadania toho pravého potencionálneho otca, tiež nie je výhra. Pretože sme tu preto, aby sme mali komu odovzdať niečo zo seba, pre koho žiť a áno, aj sa obetovať, lebo dieťa je aj obeta. V živote  obetujeme pre svoje deti čokoľvek. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
aaaa \\\"\\\" napísané 03.05.2016 22:11

aaaaa Big Grins

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oco pozerá futbal, bábo plače, mama má baby blues
21.02.2019   0
Hormonálna nerovnováha, množstvo pocitov, únava a nové povinnosti zvyčajne prispejú k tomu, že sa žena niekoľko týždňov po pôrode, keď prvotné dojmy opadnú, začína cítiť vyčerpane a nervózne. Lekári toto obdobie nazývajú baby blues a radia mamám zvoľniť zo svojich očakávaní, požiadať o pomoc okolie, a počkať, kým nahromadené emócie odznejú samé. Mamička Linda pozná baby blues dôverne a vie, ako si s ním poradiť.
Menštruačný kalíšok používajú ženy aj na to, aby skôr otehotneli. Funguje to?
20.02.2019   0
Každým dňom populárnejší menštruačný kalíšok, ako ekologická alternatíva k tampónom a vložkám, môže mať aj iný účel.
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
babetko
Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku
21.02.2019   1
Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín.
8 vecí, ktoré musí počuť každá mama, ktorá má malé deti
20.02.2019   1
Bude ti ťažko ešte niekoľko rokov. Naozaj veľmi ťažko. Neklesaj na duchu. Toto je pravá rodičovská cesta, jednoducho vydrž.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?