ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaPríbeh ženy

16 vecí, ktoré sú iné, keď máte tri deti

 Anna Veselá   08.06.2017   2

Psychologička Andrea Bonior je mama troch detí, ktorá často dostáva otázku, ako dokážu s mužom zvládať rodinu a prácu pri troch malých deťoch.

„Mnohí naši kamaráti, spokojní so svojim životom s dvomi deťmi sa nás pýtajú, čo sa zmenilo príchodom tretieho. Preto som sa rozhodla dať niektoré z nich na papier.“

Shutterstock

 

Upratovanie

Rodičia dvoch detí majú často pocit, že nezvládajú upratovať neporiadok tak rýchlo, ako sa rýchlo vyrobí. Rodičia troch detí majú ten istý pocit, len trikrát horší. Zvlášť, keď je vekový rozdiel medzi deťmi zanedbateľný.

S ďalším dieťaťom sa neporiadok a špina stane ešte väčšou súčasťou vášho života a okrem hračiek, oblečenia a kníh, budete mať ešte viac hračiek, oblečenia a kníh a pakšametlov prvej pomoci po celom dome, vrátane leukoplastov, obväzov, sprejov, skrátka trojnásobný bordel.

Prečítajte si aj: Tip-top domácnosť - vzorná matka?!?

 

 Čítanie na dobrú noc

Keď večer čítate dvom deťom rozprávku na dobrú noc, nájde si každý z nich svoje miesto pri rodičovi a knižke. Keď sú ale traja, jeden z nich bude vždy nejako z kola von. Čo znamená vojnu, o ktorej vedia len rodičia troch detí.

 Peniaze

Mať tri deti vás bude stáť asi 1.49752-krát viac, ako keď máte dve deti. Či to má význam? Vôbec nie. Či sú to čísla zo seriózneho matematického výskumu. Samozrejme, že nie.

Shutterstock

 

 Rodičovská posteľ

Áno, vieme, že sme to nikdy nemali dovoliť, aby to došlo až sem, mali sme sa držať pravidla „v našej posteli nie je miesto pre deti.“

No zvíťazila naša vyčerpanosť a teraz v noci bojujeme s realitou, že ani najväčšia posteľ nezabráni výpadu troch kolien, rúk, nôh, ktoré do nás striedavo pichajú ako morseovkou.

 Tri vzťahy

Toto je veľká vec, keď máte tri deti, len sa o tom veľmi nehovorí. Keď máte dve deti, existuje medzi nimi jeden vzťah. Jeden. Jednoduché.

Keď máte tri deti, ten vzťah sa strojnásobí. To sú tri páry v jednom momente, tri možné hádky, tri potencionálne emocionálne komplikácie. Zábavy nemá konca kraja.

Prečítajte si aj: Materská je drina. Ak máte len jedno dieťa.

 

 

 Hluk

Rodičia dvoch detí sa občas sťažujú na hluk v dome. Rodičia troch detí ani nerozlišujú tri deti od hluku, ani nič iné a nikoho iného, keď už sme pri tom.

 Parkoviská a podobné miesta

Keď sa rodič dvoch detí ocitne na preplnenom parkovisku, obidve deti môže chytiť za ruku a pevne držať. No keď ste na preplnenom parkovisku s tromi deťmi, musíte sa spoliehať na metódu „reťaze“: „Drž sestru za ruku! Chyť sa jej ruky. Chyť sa jej ruky!!! Čakaj, dávaj pozor. Pozor! Stop! Rýchlo, rýchlo, rýchlo! Ruky!!!!“

Shutterstock

 

 Detské kočíky

Dve deti sa ešte nejako dajú natlačiť do jedného kočíka v prípade blížiacej sa katastrofy, keď všetci odmietajú prejsť poslednou zástavkou v ZOO, lebo chcú ešte vidieť lemury.

No žiaľ, s tromi deťmi nemáte také šťastie. Aj keď sa ich pokúsite vopchať do jedného kočíka troch naraz, neskončí to dobre.

 Školské povinnosti

Množstvo školských povinností, úloh, projektov a ďalších prác, ktoré na nás čakajú doma, sa pri dvoch deťoch zdajú byť nezvládnuteľnou misiou.

S tromi deťmi sa toto množstvo ešte zväčší a ich školské veci budú všade, na stole v ich izbe, na stole v kuchyni, v posteli, ešte aj v kúpeľni.

 Baktérie

S tromi deťmi sú všade.

 Auto

S dvomi deťmi si môžete dovoliť auto normálnej veľkosti. S tromi deťmi budete musieť mať veľké auto, karavan alebo dodávku, čo nás privádza k téme bordelu v aute.

Rodič dvoch detí už možno našiel niekoľko odporných vecí v hlbinách svojho auta, ale len rodič troch alebo viacerých detí nájde predmety tak zastrašujúce, že si vyžiadajú policajné vyšetrovanie.

Shutterstock

 

Choroby

Každý rodič dvoch detí má v tomto svoje skúsenosti. Ale rodičia troch detí majú všetky choroby častejšie, oveľa častejšie, pretože kontakt s druhými ľuďmi je ešte väčší.

Prechladnutia, teploty, virózy, infekcie, uši, zápaly a tak ďalej. Opýtajte sa ktoréhokoľvek trojdetného rodiča, či má skúsenosť s takou a hentakou chorobou. Určite má, najmenej dvanásťkrát.

 Spánok

Počkajte. Čo?

 Športová taktika.

Určite ste už o tom počuli. Dve deti a dvaja rodičia sú ako jeden proti jednému v športe. Tri deti a dvaja rodičia, to je ako... nuž ako keď vám chýba v športe obrana.

 Pomoc partnera

Keď máte jedno dieťa a váš partner s ním odíde z domu na nejaký čas, je to spásonosné pre rodiča, ktorý trávi väčšinu času s dieťaťom. Keď máte dve deti a váš partner odíde z domu s jedným z nich, nie je to síce ideálne, ale aspoň vás zbaví 50 % roboty.

No, keď máte tri deti a partner odíde z domu len s jedným, utekajte za ním, lebo to už tak ľahko neprežijete.

 Vitajte v realite

S dvomi deťmi to sú dva páry očí, ktoré sa dívajú na svet okolo, dve ústa, ktoré sa smejú, dve hlávky, ktoré sa čudujú a učia a dva hlásky, ktoré hovoria „ľúbim ťa,“ keď ste trpezlivo odpovedali na ich otázky.

S tromi deťmi si toto užijete trojnásobne. To je vlastne ten jediný rozdiel, o ktorom by ste mali vedieť.

Lebo viete čo? Nemenili by sme to, čo máme, za nič iné. A pokojne to aj nahlas zakričíme, kým nenájdeme čistý kus odevu v tomto bordeli a neprestane nám zvoniť v ušiach.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 13 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som Pedagogickú fakultu UK, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)

Najčítanejšie
Recept týždňa
Komu dáte 2% ?
Komentáre k článku
stastnablcha napísané 18.06.2017 17:59

ja si len pamatam ake to bolo tazke ked boli male .. vsetko sa dalo zvladnut - nosila som jedno na chrbte v nosici, druhe v satke a tretie najstarsie na konika... ludia si ma fotili na ulici. poriadok nebol, sranda bola, jedine co bolo strasne bolo jedenie. ked boli uz tak okolo roka, kym som jedno kojila druhe mu robilo strasne zle a tretie sa predomnou docikalo aby som si ho vsimla. potom ked suz presli na flasku zavladol uplny mier (a ja som vdaka tomu prezila pri relativne dobrom dusevnom zdraví) lebo kazdy dostal flasu s amilkom do ruky(ak najstarsi aby bolo pokoj) a mala som krasnych 5 minut pre seba....

Henrieta napísané 05.06.2017 09:58

(:-To je len o jedno dieťa viac ,čo potom s 10?.

Po sebe nosia oblečenie aj hračky-kamienky a drievka sú na lúke-vymyslíme- to je jedno koľko je ich.

Do postele sa zmestí aj 10 cez seba,aj do auta.Mame spolu s tatom 4 ruky, so starmi rosičmi 8.Musia pomáhať.

Baktérie, už su zvyknutí majú väčšiu imunitu, nie je tak povinne umývanie ruk.

Kočíky-dnes sa da vyrobiť všetko a ešte je možné ,nosenie na pleciach,-tato nosí, v šatke,aj na chrbte.

Nemusíte vymýšlať aktivity maju svoje výmysli,len ich vypustiť pred dom.Čítanie rozpravok-hlavy okolo rodičov po obvode aj pri nohach-zmestia sa-len či si vyberú všetci tú istú.

Jedlo-Navarí sa veľký hrniec alebo kotol naraz.

No hold tak vám to prišlo. V prípade nutnosti postrážia susedia.

Pipi dlhá pančucha-mala to isté veľkého końa, plno zvieratiek,

Neriešila upratovanie-Mala to dobre spontánne vymyslenea používala luku.

Bez dospelých.Ale to bola skutočnost vtedy,aj dnes sa nájde. Veľa sa nasmiala, Tak sa žilo a žije.

Aj pri dvoch deťoch sa nosia jedny gate celý rok, zvieratá našťastie nemusia.Pri umývaní-všetci do vane,alebo pri studňu.

Ale keď vyrastú tak možte oddychovať všetci porobia-ťažke roboty chlapci.

Čo je lepšié? Šťestné dni celý rok.(:::::Vydržať.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Materské u nového alebo starého zamestnávateľa
20.03.2018   0
Z príjmu od ktorého zamestnávateľa sa Eme vypočíta materské? Môže ísť na materskú neskôr, aby sa jej rátalo materské z aktuálneho zamestnania?
Krompachy - novorodencom pomôže nové medicínske vybavenie
15.03.2018   0
Medicínsky set pomôže predčasne narodeným bábätkám, alebo pri liečbe novorodeneckej žltačky.
Mamičky vo Zvolene využívajú nadštandardné izby bezplatne
15.03.2018   0
„Máme ambíciu stále zlepšovať poskytované služby tak, aby boli naše pacientky spokojné a aby na svet priviedli svojich potomkov u nás“
babetko
Dnešné deti majú slabší intelekt aj motoriku
22.03.2018   0
Nedajme sa oklamať zdaním, že dnešné deti, intuitívne používajúce moderné technológie, sú inteligentnejšie a schopnejšie ako generácie pred nimi.
Kedy je to s deťmi najviac na porazenie?
21.03.2018   0
Ako sa mi zdôverila predavačka v zmiešanom tovare: “Vždy som si tak hovorila, aby už boli tie decká väčšie, že mi bude ľahšie a potom som zistila, že ľahšie už bolo.”
Vaše bábo má 4 týždne
20.03.2018   0
V 4. týždňoch vás čaká prvá naozajstná poradňa. Bábätko začne brať nejaké tie vitamíny, a vy sa na seba kriticky pozriete, či náhodou neprežívate nejakú tú popôrodnú depresiu.
detské choroby
Najčastejšie problémy nôh u najmenších detí
20.03.2018   2
Nad mojim prvým novorodencom na tretí deň pri novorodeneckej vizite sudička v bielom plášti pri pohľade na potomkove nohy vyslovila dvojicu latinských výrazov, ktoré som si nezapamätala, ale zneli veľmi hrozivo. Nasledovalo 24 hodín mentálnych múk, kedy už som dieťa videla na vozíku a o barliach.
Môžu mať deti depresiu?
19.03.2018   0
Ako je to s depresiami u detí? Môžu mať aj deti depresiu alebo je to špecifikum nás, dospelých? Aké sú rady odborníkov, ak sa u dieťaťa takýto problém objaví?
Vedci sa domnievajú, že prišli na príčinu autoimunitných chorôb
18.03.2018   0
Za nárast celiakie, cukrovky 1. typu, či Crohnovej choroby je zodpovedná črevná baktéria
zvery
Jedálniček pre vášho zajka
15.03.2018   0
Zaobstarali ste si domov králika? Ak ste preň pripravili všetku potrebnú výbavu, aby mu bolo s vami dobre, ďalšou úlohou ostáva zabezpečiť, aby mal nonstop spokojné bruško. Ako na to?
Zajac ako domáci miláčik...
13.03.2018   6
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Zlatý retríver
10.03.2018   1
Pes - spoločník, pomocník, priateľ. To je zlatý retríver, zlaťák alebo golden retriever. Zvažujete, že sa stane členom vašej rodinky? Viete už všetko o jeho vzácnej povahe?