ŽenaMóda / Beauty

Mama s ružovými vlasmi? Prečo nie?

 Marcela Beňová   05.10.2018   3

Celému leto, ale aj jeseni, vládne nová módna vlna – vlasy v pastelových odtieňoch. Všade, kam sa pozriete, sa mladé ženy prefarbujú na ružovo, mätovo zeleno, fialovo či šedo. Ak si myslíte, že takýto trend si môžu dovoliť len teenagerky, ste na omyle.

jane_laur instagram

 

Pokiaľ vám nechýba odvaha, zmysel pre humor a farebné vlasy doplníte jeansami a teniskami, nemusíte sa báť na chvíľku zmeniť štýl ani v prípade, že ste už mamou od rodiny. 

Hviezdy look vďaka sociálnym sieťam

Dlhou ružovou hrivou sa nemusia chváliť len mladé dievčatá. Dobrú reklamu im robí napríklad blogerka a mamička Jane Laur, ktorá si farebné vlasy pestuje už niekoľko rokov.

Ružové dlhé vlny či krátky pastelový zostrih žne úspechy predovšetkým na sociálnych sieťach, kde sa ženy chvália svojimi zvyčajne krátkodobými premenami z nenápadnej brunetky na ružovovlasú princeznú.

A práve tieto párdňové zmeny štýlu ocenia napríklad aj mladé mamičky, ktoré zatúžia aspoň po malej zmene.

Na ružové vlasy sa nedávno dala prehovoriť aj mamička ročnej dcéry Monika.

„Celý život mám špinavé blond vlasy dlhé po plecia a aj pri najlepšom líčení sa cítim ako šedá myška. Už dlho som sa chystala dať si nejakú sýtu farbu, ale poznám sa, ku kaderníčke sa nikdy neviem dostať. Keď som nedávno videla nejakú celebritu s odfarbenými ružovými vlasmi, povedala som si, prečo nie?

Kúpila som si farbu cez internet a sestra mi pomohla s nanášaním. Teraz mám vlasy v marhuľovom odtieni a zdá sa mi, že aj keď mám len dvadsaťštyri, celá som omladla, mám jasnejšiu pleť a viac mi vyniknú oči.

Túto zmenu ocenil dokonca aj manžel, ktorý ma vychválil a nevrhol, aby som si vlasy nechala takto. Dokonca aj svokra mi povedala, že mi tá ružová dodáva iskru.

A či si farbu nechám? Už mám doma druhé balenie, ale ak ma to ani potom neprestane baviť, asi sa naozaj zverím do rúk kaderníčky. Konečne sa aj s kočíkom zase cítim ako mladá baba,“ pochvaľuje si zmenu Monika.

shutterstock

 

Ako na to?

Ak sa rozhodnete pre farebné vlasy, vyberte si odtieň, ktorý dokonale sadne na váš typ vlasov. Čím sú vlasy dlhšie a hustejšie, tým viac vynikne sýta farba, napríklad odtiene purpurovej.

Krátke vlasy či vlasy po plecia zas vyzerajú dobre v netypických odtieňoch, mätovozelenej či akvamarínovej, najmä ak namiesto celkového farbenia zvolíte jemný melír.

Obľúbená cukríková ružová vynikne na všetkých typoch a dĺžkach vlasov.

Na výber máte viacero spôsobov farbenia, ktoré sa líšia predovšetkým tým, ako dlho si chcete netradičnú farbu ponechať. Najrýchlejší efekt bez väčšej námahy dosiahnete s farebným sprejom, ktorý dostanete v mnohých odtieňoch a kúpite ho v takmer každej drogérii.Na výsledný efekt budete potrebovať minimálne dva.

Farbu jednoducho nastriekajte na vlasy, pričom sprej aplikujete zo vzdialenosti 20 centimetrov na suché vlasy. Potom farbu necháte uschnúť. Ak sa vám výsledok nebude páčiť, vlasy jednoducho umyjete. 

Na výber máte aj farbenie kriedou, ktorá pomáha vytvárať zaujímavejší efekt, pričom nepreniká do štruktúry vlasov. Je však ideálna, ak sa chcete s vlasmi pohrať a vytvárať zaujímavé efekty.

Kriedu nanášajte na navlhčené vlasy, a to niekoľkokrát po sebe. Farbu zafixujete žehličkou a na záver použite lak na vlasy. Farba vám vydrží do najbližšieho umytia.

Najdlhšie vám vydrží farba

Pokiaľ si chcete pastelový odtieň vlasov vychutnať dlhšie ako po prvé umytie, použite farbu. Na výber máte zmývateľnú farbu na vlasy, ktorá vydrží až päť umytí, alebo farbu od kaderníka.

Pri zmývateľných farbách platí, že čím je pôvodná pigmentácia vlasov tmavšia, tým nevýraznejší výsledok dosiahnete. Preto ak ste od prírody brunetka, nechajte farbu pôsobiť o desať minú dlhšie, než káže návod. 

Pokiaľ si chcete novú farbu vlasov užívať niekoľko mesiacov a dúfate v profesionálny výsledok, zverte vlasy do rúk kaderníčky. Farby, ktoré vám ponúkne, budú kvalitnejšie a výsledok sa viac priblíži vašim predstavám.

Takto zafarbené vlasy však nezabudnite pravidelne hydratovať a ošetrovať a pri umývaní sa vyhnite šampónom proti lupinám, ktoré farebným odtieňom rozhodne neprospievajú. 

Váhate, či je pre vás ružová alebo fialová to pravé? V móde sú opäť odtiene červenej, bordovej a vínovej, ktoré budú v móde nielen na jeseň, ale vyniknú aj v zime pod vlnenou čiapkou.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Desaja napísané 16.12.2019 13:09

tieto moderne farby na vlasy naše vlasy velmi vysušuju, preto ich treba regenerovat idealně nejakou maskou na vlasy na prirodnej baze, bez chemie, aby vlasy ešte viac netrpeli

Bea123 napísané 22.03.2019 23:49

ružove vlasy su velmi moderne. Sama si ich tiež farbim na ružovo a použivam tuto vlasovu masku notino.sk/maria-nila/colour-refresh-pink-pop/

EminaW napísané 18.03.2019 14:44

ružove, modre, zelene vlasy su teraz velmi moderne.Sama si davam ružove konce vlasov a velmi sa mi to pači. Vždy si na Notino kupim spreje na vlasy, ktore vlasy pekne farbia, vydrži to cca tri umytia a stači to

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...