ŽenaMóda / Beauty

„Bez digitálnej úpravy”

 ts   18.11.2018   0

V naviazanosti na kampaň „Za skutočnú krásu“ uvádza značka Dove novú iniciatívu „Bez digitálnej úpravy“.

Takto budú od 2. januára 2019 označené všetky fotografie zobrazujúce ženy, ktoré značka Dove používa vo svojich marketingových aktivitách. Dlhodobým cieľom značky Dove je ukázať ženám a dievčatám ich skutočnú krásu. Vďaka tomu sa zaväzuje k zobrazovaniu len skutočných fotografií žien, presne tak, ako vyzerajú v reálnom živote.

Prieskum Dove Global Beauty a Confidence Report (2016) ukazuje, že ženy po celom svete strácajú dôveru v to, čo vidia. 

Až 77 % žien si myslí, že všetky fotografie v médiách sú digitálne upravované alebo vyretušované, 69 % oslovených žien v prieskume zmieňuje zvyšujúci tlak zo strany reklamy a médií na nereálne štandardy krásy a celkový vzhľad žien, čo u väčšiny dievčat a žien vedie k znižovaniu sebavedomia.

„Pokiaľ obsah médií neodráža realitu, má to negatívny vplyv na diváka,“ hovorí Jess Weiner, profesor z univerzity v južnej Kalifornii (USC) a žurnalistickej školy v Annenbergu.

„Tým, že zobrazujeme nerealistické a nedosiahnuteľné obrazy krásy, vytvárame nereálne ciele, čo vedie k pocitu zlyhávania. To platí hlavne pre mladé dievčatá, ktoré vyrastajú vo svete filtrov a retuše,“ dodáva Jess Weiner.

 

Označenie Dove „Bez digitálnej úpravy“ sa pripojuje k projektu sebadôvery a ukazuje, že Dove sa striktne drží svojho záväzku digitálne neskreslovať portréty žien, ktoré sú na fotografiách zobrazené. Ženy sú 100 % prirodzené, presne také aké by ste stretli v reálnom živote.

 

Projekt sebadôvery Dove bol zahájený v roku 2004.

Má za cieľ osloviť do roku 2020 štyridsať miliónov mladých ľudí po celom svete a poskytnúť im osvetu v oblasti sebadôvery a spokojnosti s vlastným telom. Súčasťou tohto projektu je vysvetľovanie, ako sa brániť negatívnemu vplyvu médií  a ako k nim byť kritickejší. Spomínané označovanie je ďalším krokom, ktorý z konzumných médií odstráni domienky a zároveň povzbudí ostatné značky, aby sa nad týmto problémom zamysleli.

„Už niekoľko desaťročí propaguje Dove skutočnú krásu a nie digitálne skreslenie. Toto označenie predstavuje nekončiaci záväzok voči ženám a ich skutočnej kráse,“ hovorí Sophia Galvani, globálna vice prezidentka Dove. „Tento rok chceme pokročiť ešte o krok ďalej a dať ženám nástroj, ktorý im pomôže pochopiť, čo je skutočné a čo nie je. Označenie pomôže ženám rozoznávať skutočnosť a čiastočne ich oslobodí od tlaku vyzerať určitým spôsobom. Dúfame, že sa k nám v tomto hnutí pripojí viac značiek, pretože tento záväzok je treba čo najviac rozšíriť,“ dodáva Galvani.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.