ŽenaMóda / Beauty

„Bez digitálnej úpravy”

 ts   18.11.2018   0

V naviazanosti na kampaň „Za skutočnú krásu“ uvádza značka Dove novú iniciatívu „Bez digitálnej úpravy“.

Takto budú od 2. januára 2019 označené všetky fotografie zobrazujúce ženy, ktoré značka Dove používa vo svojich marketingových aktivitách. Dlhodobým cieľom značky Dove je ukázať ženám a dievčatám ich skutočnú krásu. Vďaka tomu sa zaväzuje k zobrazovaniu len skutočných fotografií žien, presne tak, ako vyzerajú v reálnom živote.

Prieskum Dove Global Beauty a Confidence Report (2016) ukazuje, že ženy po celom svete strácajú dôveru v to, čo vidia. 

Až 77 % žien si myslí, že všetky fotografie v médiách sú digitálne upravované alebo vyretušované, 69 % oslovených žien v prieskume zmieňuje zvyšujúci tlak zo strany reklamy a médií na nereálne štandardy krásy a celkový vzhľad žien, čo u väčšiny dievčat a žien vedie k znižovaniu sebavedomia.

„Pokiaľ obsah médií neodráža realitu, má to negatívny vplyv na diváka,“ hovorí Jess Weiner, profesor z univerzity v južnej Kalifornii (USC) a žurnalistickej školy v Annenbergu.

„Tým, že zobrazujeme nerealistické a nedosiahnuteľné obrazy krásy, vytvárame nereálne ciele, čo vedie k pocitu zlyhávania. To platí hlavne pre mladé dievčatá, ktoré vyrastajú vo svete filtrov a retuše,“ dodáva Jess Weiner.

 

Označenie Dove „Bez digitálnej úpravy“ sa pripojuje k projektu sebadôvery a ukazuje, že Dove sa striktne drží svojho záväzku digitálne neskreslovať portréty žien, ktoré sú na fotografiách zobrazené. Ženy sú 100 % prirodzené, presne také aké by ste stretli v reálnom živote.

 

Projekt sebadôvery Dove bol zahájený v roku 2004.

Má za cieľ osloviť do roku 2020 štyridsať miliónov mladých ľudí po celom svete a poskytnúť im osvetu v oblasti sebadôvery a spokojnosti s vlastným telom. Súčasťou tohto projektu je vysvetľovanie, ako sa brániť negatívnemu vplyvu médií  a ako k nim byť kritickejší. Spomínané označovanie je ďalším krokom, ktorý z konzumných médií odstráni domienky a zároveň povzbudí ostatné značky, aby sa nad týmto problémom zamysleli.

„Už niekoľko desaťročí propaguje Dove skutočnú krásu a nie digitálne skreslenie. Toto označenie predstavuje nekončiaci záväzok voči ženám a ich skutočnej kráse,“ hovorí Sophia Galvani, globálna vice prezidentka Dove. „Tento rok chceme pokročiť ešte o krok ďalej a dať ženám nástroj, ktorý im pomôže pochopiť, čo je skutočné a čo nie je. Označenie pomôže ženám rozoznávať skutočnosť a čiastočne ich oslobodí od tlaku vyzerať určitým spôsobom. Dúfame, že sa k nám v tomto hnutí pripojí viac značiek, pretože tento záväzok je treba čo najviac rozšíriť,“ dodáva Galvani.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...