ŽenaBulvárik

Zrodila sa hviezda. Cooper spieva, Gaga hrá, vy plačete.

 Kika Kováčiková   16.10.2018   2

Stačilo mi vidieť dvojminútový trailer, z ktorého bolo nad slnko jasné, že Bradley Cooper vie spievať, Lady Gaga vie hrať a ja to musím vidieť, hneď a zaraz.

S naliehavosťou, ktorú som naposledy evidovala v puberte, sa nedalo nič robiť. Doslova nič robiť, inak by som nesedela v kine namiesto obeda.

 

Cooperovi treba veriť

Išla som tajne, iba s dvomi balíkmi vreckoviek. Pomedzi riadky viac ako priaznivých recenzií som vytušila, že okrem zimomriavok sa pri tom dobre naplačem.

Zlé jazyky by napľuli, že Cooperova režijná prvotina je najmä hrou na city (veru, kamoška písala, že slzila ešte dlho potom v aute), ale som presvedčená, že to platí najmä pre ženy s PMS, inak sa to dá ustáť.

 

Tie vreckovky som nepotrebovala. Stačil rukáv. Nie je to romantická melodráma, ktorá vás má prvoplánovo rozrevať. Môžete mi veriť. Mimochodom, to isté pri natáčaní povedal Bradley Cooper svojej filmovej partnerke, Stefani Germanotte, alias Lady Gage: „Iba mi ver.“

Vo výsledku je tento remake, ktorý v minulom storočí vytiahli na plátno trikrát, naposledy trhajúc srdce fanúšikov Barbary Streisand, považovaný za najlepšiu verziu zo všetkých.

 

Lady Gaga bez hrče make-upu je tak prirodzená ako dýchanie. Hrá, ako keby ani nehrala, celé je to také ako naozaj. Stefani si vraj okamžite po natáčaní musela prefarbiť vlasy, aby sa odstrihla od svojej role „Ally,“ ale smola, lebo niekde v jej vnútri aj tak ostala.

A Cooper ako „Jackson,“ ktorý rozochvieva svojim hlasom aj to posledné nervové zakončenie na tele, je skrátka ten chlapík v rozopnutej košeli, ktorý ju musí objaviť v zapadnutom pajzli aj s jej talentom a komplexami, lebo náhody v živote neexistujú, všetko je tak, ako má byť, už len presvedčiť ju, že má čo svetu povedať a na tom záleží, nie na tom, či je jej nos dosť dobrý.

Klasik by povedal, že alkoholikom treba veriť a Jack je teda exkluzívny, akosi nestíha byť triezvy, jeho „démoni“ sú prítomní od samého začiatku, inak by mu Ally o štvrtej ráno pred supermarketom nespievala všetky tie frázy ako „Aren't you tired tryin' to fill that void?“

Niekde tam medzi tými tónmi sa zrodila láska, práve preto, či napriek tomu, na tom nezáleží, nie teraz.

 

Akokoľvek im to ladí na pódiu a mimo neho ešte viac, okrem chémie medzi nimi je tam aj príliš veľa alkoholu a iných „pochutín,“ zhovievavo si poviete, že veď umelci, ale to zemité vo vás sťažka prehĺta, lebo už tuší a nie márne, že to nedopadne dobre.

Kým Allyina hviezda mieri prudko na tie najvyššie priečky, Jack sa kopŕca z veľkých pódií do stratena. Mentor, ktorý svojej láske prizvukuje, že musí ostať sama sebou, inak to nemá zmysel, ho sám nevie nájsť.

V istej chvíli sa pristihnete, že viete, kam to celé smeruje, nič nie je tak, ako má byť, ostáva už len lepšie sa zaprieť do kresla v tej bezmocnosti. Vyplakať sa môžete aj neskôr v aute.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.1 z 5. Celkom 18 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Kika Kováčiková

Redaktorka právnych záležitostí, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča." Vyštudovala Právnickú fakultu UK v Bratislave. Občas napíše aj niečo iné ako 4 §.

 

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Ria napísané 16.10.2018 22:20

Výborná recenzia.

etela napísané 15.10.2018 16:18

no ok. musim teda ist do teho kína.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?