ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
ŽenaBulvárik

Zrodila sa hviezda. Cooper spieva, Gaga hrá, vy plačete.

 Kika Kováčiková   16.10.2018   2

Stačilo mi vidieť dvojminútový trailer, z ktorého bolo nad slnko jasné, že Bradley Cooper vie spievať, Lady Gaga vie hrať a ja to musím vidieť, hneď a zaraz.

S naliehavosťou, ktorú som naposledy evidovala v puberte, sa nedalo nič robiť. Doslova nič robiť, inak by som nesedela v kine namiesto obeda.

 

Cooperovi treba veriť

Išla som tajne, iba s dvomi balíkmi vreckoviek. Pomedzi riadky viac ako priaznivých recenzií som vytušila, že okrem zimomriavok sa pri tom dobre naplačem.

Zlé jazyky by napľuli, že Cooperova režijná prvotina je najmä hrou na city (veru, kamoška písala, že slzila ešte dlho potom v aute), ale som presvedčená, že to platí najmä pre ženy s PMS, inak sa to dá ustáť.

 

Tie vreckovky som nepotrebovala. Stačil rukáv. Nie je to romantická melodráma, ktorá vás má prvoplánovo rozrevať. Môžete mi veriť. Mimochodom, to isté pri natáčaní povedal Bradley Cooper svojej filmovej partnerke, Stefani Germanotte, alias Lady Gage: „Iba mi ver.“

Vo výsledku je tento remake, ktorý v minulom storočí vytiahli na plátno trikrát, naposledy trhajúc srdce fanúšikov Barbary Streisand, považovaný za najlepšiu verziu zo všetkých.

 

Lady Gaga bez hrče make-upu je tak prirodzená ako dýchanie. Hrá, ako keby ani nehrala, celé je to také ako naozaj. Stefani si vraj okamžite po natáčaní musela prefarbiť vlasy, aby sa odstrihla od svojej role „Ally,“ ale smola, lebo niekde v jej vnútri aj tak ostala.

A Cooper ako „Jackson,“ ktorý rozochvieva svojim hlasom aj to posledné nervové zakončenie na tele, je skrátka ten chlapík v rozopnutej košeli, ktorý ju musí objaviť v zapadnutom pajzli aj s jej talentom a komplexami, lebo náhody v živote neexistujú, všetko je tak, ako má byť, už len presvedčiť ju, že má čo svetu povedať a na tom záleží, nie na tom, či je jej nos dosť dobrý.

Klasik by povedal, že alkoholikom treba veriť a Jack je teda exkluzívny, akosi nestíha byť triezvy, jeho „démoni“ sú prítomní od samého začiatku, inak by mu Ally o štvrtej ráno pred supermarketom nespievala všetky tie frázy ako „Aren't you tired tryin' to fill that void?“

Niekde tam medzi tými tónmi sa zrodila láska, práve preto, či napriek tomu, na tom nezáleží, nie teraz.

 

Akokoľvek im to ladí na pódiu a mimo neho ešte viac, okrem chémie medzi nimi je tam aj príliš veľa alkoholu a iných „pochutín,“ zhovievavo si poviete, že veď umelci, ale to zemité vo vás sťažka prehĺta, lebo už tuší a nie márne, že to nedopadne dobre.

Kým Allyina hviezda mieri prudko na tie najvyššie priečky, Jack sa kopŕca z veľkých pódií do stratena. Mentor, ktorý svojej láske prizvukuje, že musí ostať sama sebou, inak to nemá zmysel, ho sám nevie nájsť.

V istej chvíli sa pristihnete, že viete, kam to celé smeruje, nič nie je tak, ako má byť, ostáva už len lepšie sa zaprieť do kresla v tej bezmocnosti. Vyplakať sa môžete aj neskôr v aute.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Predvianočný darček pre novorodencov vo zvolenskej pôrodnici
15.11.2018   0
Pôrodnica obdržala moderné detské lôžka v hodnote 3 000 eur.
Dokáže cvičenie vyliečiť neplodnosť?
13.11.2018   0
Čoraz viac párov sa pri liečbe neplodnosti rozhodne zamerať viac na podporu svojho zdravia.
Maximálne a minimálne materské 2019
12.11.2018   0
Priemerná výška dávky materské za posledné roky výrazne narástla. Kým v roku 2015 bola priemerná výška materského 430 eur, v roku 2018 to bolo 639 eur.
babetko
Že zaspí na prechádzke? Sen každej matky.
16.11.2018   3
Som rozhodnutá dať mu čo najmenej podnetov. Lenže to moje decko - čistý enviromentalista. Hau, cica, kopec, jééj. Namiesto toho, aby zaspal!
Naučiť dieťa zaspávať samé?
15.11.2018   3
Čakáme na to dlho – že to naše zlato položíme do postieľky, a ono zavrie oči a bude spať. Len nielen vďaka prieskumu (keby sme ho robiť chceli) by sme zistili, že je málo tých šťastných rodičov, ktorí také dieťa, či nebodaj viac kusov, majú. My ostatní ich zaspávať musíme naučiť.
Ako sa starať o detské vlásky?
14.11.2018   0
Starostlivosť o detské vlasy patrí medzi najväčšie radosti každej mamičky.
detské choroby
Zlomeniny kľúčnej kosti u novorodencov
14.11.2018   0
Aj keď informácia o tom, že vaše práve narodené dieťatko má zlomenú kľúčnu kosť je dosť stresujúca, nech vám je na útechu, že táto zlomenina sa väčšinou hojí dobre aj bez odborných zásahov. Patrí k najčastejším pôrodným zlomeninám vôbec. Týka sa asi 1 % narodených detí. Väčšinou je jednostranná.
Bolesť hlavy. Čo sa vás bude pýtať lekár
13.11.2018   0
Ako zmierniť bolesti hlavy? Kedy navštíviť lekára? Kedy volať záchranku? Na aké otázky sa pripraviť u odborníka?
Horúčka u novorodencov, dojčiat a batoliat
11.11.2018   0
K pediatrovi vezmite dieťatko vždy, keď má teplotu. Hovoríme teraz o deťoch do roka života.
zvery
Probém? Veterinárna diagnostika už aj s CT
15.11.2018   0
Diagnózu lekári určili psom, mačkám, ale aj chameleónovi či potkanovi.
Hierarchia v rodine z pohľadu psa
06.11.2018   2
Deti sú z pohľadu psa ľudské šteniatká a preto majú väčšie privilégia ako dospelí. No napriek tomu sú psovi podriadené a preto ak dávajú psovi náročné povely môžu dostať "príučku".
Problémy staroby dobehnú štvornohého priateľa skôr
29.10.2018   0
Keďže pes či mačka v porovnaní s ich majiteľmi starnú oveľa rýchlejšie, vyžaduje si ich dobrý zdravotný stav väčšiu starostlivosť, ako sa na prvý pohľad môže zdať.