ŽenaBulvárik

Známe mamy kritizujú aj za hovadiny

 Anna Veselá   12.03.2019   0

Je vám jedno, čo si o vás myslia druhí? Gratulujem. Ale predsa len. Dokážete sa povzniesť aj nad poznámky, keď vás kritizujú ako rodiča? Ani vtedy nestrácate nadhľad a zachovávate si úsmev?

Podľa mňa to nie je až také jednoduché. Viac-menej každá mama je citlivá a zraniteľná, keď stojí tvárou tvár slovným prestrelkám a má ich ustáť.

V tomto nemáme čo závidieť známym mamám, ktoré sú v jednom kuse na očiach. Každú chvíľu niekto číha, pripravený zvečniť nejaký ten prešľap. Môžete byť aj symbolom dokonalosti, ani tak neuniknete.

Shutterstock

 

Kate Middleton

Vojvodkyňa z Cambridga si každé svoje tehotenstvo musela vypočuť, že je na tehotnú príliš chudá a keby len to, dovolila si po pôrode vyzerať skrátka výborne.

Niektoré kritické hlasy sa nechali počuť, že tak vysiela nereálny obraz, ako by mali vyzerať ženy po pôrode. Nuž, keby sme sa neporovnávali, nebolo by čo riešiť.

Mamy porovnávajú svoje fotky po pôrode s Kate Middleton

 

Pink

Známa speváčka si komentárov na svoju adresu užije tiež dosť. Keď bola tehotná, navážali sa do nej, lebo si dovolila piť bezkofeínovú kávu, ktorú si zohriala v mikrovlnke.

A samozrejme, táto fotka, na ktorej varí večeru a šermuje v ruke panvicou príliš blízko svojho dieťaťa v nosiči, takisto nezostala bez šťavnatých rečí.

 

Mila Kunis

Herečka, vydatá za Ashtona Kutchera, s ktorým vychováva dve deti, sa požalovala, že aj ona okúsila, aké to je, keď na vás ľudia zazerajú, lebo dojčíte hladné dieťa na verejnosti.

 

Olivia Wilde

Sexi Trinástka od doktora Housa si to zlízla za túto momentku, lebo si dovolila bozkávať na ústa dieťa, a to sa vraj nesmie, mala si to nechať pre muža, odporučili jej znechutení anonymní, ničím zaujímaví diskutéri z internetového davu.

 

Megan Fox

Herečka si vraj nevšimla, že jej chlapci majú príliš dlhé vlasy. Čo dodať.

 

Chrissy Teigen

Do modelky sa radi navážajú za čokoľvek. Dovolila si ísť na večeru príliš skoro po pôrode. Zle držala dieťa. Napadlo jej zverejniť fotografie, na ktorých dojčí dieťa. A ešte aj príliš skoro prestala dojčiť. Všetko zle.

 

Nie je to ľahké, či už vyprodukuje niečo na náš účet troll alebo svokra.

Je pre nás prirodzené, že ako mamy máme pochybnosti, či robíme veci dobre, správne. A toto nás neposilňuje, práve naopak.

Potrebujeme povzbudenie. Možno ho nájdeme v otcovi svojich detí, ktorý nám dáva najavo, že nám verí a potom sa môže aj celý svet na hlavu postaviť. A možno ho nájdeme v zrkadle, keď sa silno zadívame do svojich očí.

Robíš to dobre. Aspoň raz za deň by sme si to mali povedať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Súťaž o krásny úsmev s Philips
22.05.2019   0
Zapojte sa do súťaže o skvelé produkty spoločnosti Philips.
5 dôvodov, prečo sa malé deti správajú hrozne
22.05.2019   0
Dvoj-trojročné deti. Niekedy aj staršie. Dokážu chytiť amok kedykoľvek, za čokoľvek.
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?