ŽenaBulvárik

Známe mamy kritizujú aj za hovadiny

 Anna Veselá   12.03.2019   0

Je vám jedno, čo si o vás myslia druhí? Gratulujem. Ale predsa len. Dokážete sa povzniesť aj nad poznámky, keď vás kritizujú ako rodiča? Ani vtedy nestrácate nadhľad a zachovávate si úsmev?

Podľa mňa to nie je až také jednoduché. Viac-menej každá mama je citlivá a zraniteľná, keď stojí tvárou tvár slovným prestrelkám a má ich ustáť.

V tomto nemáme čo závidieť známym mamám, ktoré sú v jednom kuse na očiach. Každú chvíľu niekto číha, pripravený zvečniť nejaký ten prešľap. Môžete byť aj symbolom dokonalosti, ani tak neuniknete.

Shutterstock

 

Kate Middleton

Vojvodkyňa z Cambridga si každé svoje tehotenstvo musela vypočuť, že je na tehotnú príliš chudá a keby len to, dovolila si po pôrode vyzerať skrátka výborne.

Niektoré kritické hlasy sa nechali počuť, že tak vysiela nereálny obraz, ako by mali vyzerať ženy po pôrode. Nuž, keby sme sa neporovnávali, nebolo by čo riešiť.

Mamy porovnávajú svoje fotky po pôrode s Kate Middleton

 

Pink

Známa speváčka si komentárov na svoju adresu užije tiež dosť. Keď bola tehotná, navážali sa do nej, lebo si dovolila piť bezkofeínovú kávu, ktorú si zohriala v mikrovlnke.

A samozrejme, táto fotka, na ktorej varí večeru a šermuje v ruke panvicou príliš blízko svojho dieťaťa v nosiči, takisto nezostala bez šťavnatých rečí.

 

Mila Kunis

Herečka, vydatá za Ashtona Kutchera, s ktorým vychováva dve deti, sa požalovala, že aj ona okúsila, aké to je, keď na vás ľudia zazerajú, lebo dojčíte hladné dieťa na verejnosti.

 

Olivia Wilde

Sexi Trinástka od doktora Housa si to zlízla za túto momentku, lebo si dovolila bozkávať na ústa dieťa, a to sa vraj nesmie, mala si to nechať pre muža, odporučili jej znechutení anonymní, ničím zaujímaví diskutéri z internetového davu.

 

Megan Fox

Herečka si vraj nevšimla, že jej chlapci majú príliš dlhé vlasy. Čo dodať.

 

Chrissy Teigen

Do modelky sa radi navážajú za čokoľvek. Dovolila si ísť na večeru príliš skoro po pôrode. Zle držala dieťa. Napadlo jej zverejniť fotografie, na ktorých dojčí dieťa. A ešte aj príliš skoro prestala dojčiť. Všetko zle.

 

Nie je to ľahké, či už vyprodukuje niečo na náš účet troll alebo svokra.

Je pre nás prirodzené, že ako mamy máme pochybnosti, či robíme veci dobre, správne. A toto nás neposilňuje, práve naopak.

Potrebujeme povzbudenie. Možno ho nájdeme v otcovi svojich detí, ktorý nám dáva najavo, že nám verí a potom sa môže aj celý svet na hlavu postaviť. A možno ho nájdeme v zrkadle, keď sa silno zadívame do svojich očí.

Robíš to dobre. Aspoň raz za deň by sme si to mali povedať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   1
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.