ŽenaBulvárik

10 zásad dokonalej pracujúcej matky - Ivanky Trumpovej

 Lujza Šebová   04.05.2017   1

Prvá dcéra Ameriky, Ivanka Trumpová je nepochybne krásna žena. Vysoká blondína s pekným úsmevom a bezchybnou postavou je mamou troch detí a hovorí sa o nej ako o najšikovnejšej z prezidentových detí.

Zdroj: FB Ivanka Trump

 

Multifunkčná : dcéra, mama, podnikateľka

Momentálne má svoju kanceláriu ako asistentka prezidenta rovno v Bielom dome a okrem ženských práv a rovnocennosti bráni aj politiku či nemiestne poznámky svojho otca.

Na pulty amerických kníhkupectiev sa začiatkom mája dostala jej druhá kniha, kde radí ženám ako skĺbiť prácu a materstvo. Výnos z knihy prisľúbila venovať na charitu.

Jej profil na sociálnej sieti je každý deň zásobovaný štýlovými fotografiami z jej života - verejného i osobného. Marketing má naozaj dobrý.

Môžete tam vidieť jej najmladšieho syna Teodora, ako štvornožkuje na kobercoch Bieleho domu, alebo najstaršiu dcéru Arabellu, ako spieva oficiálnej návšteve pieseň v čínskom jazyku či samotnú Ivanku, ako tancuje s deťmi po príchode domov (ani kabát si predtým nestihne vyzliecť a úplnou náhodou ju niekto natočí...).

Fotky pestúnok, alebo gazdinej síce na jej facebooku nenájdete, v knihe ich však v závere spomína a ďakuje im.

Kdesi som čítala o jej režime dňa - skoro ráno vstáva, cvičí a medituje, v office je už medzi prvými, každú voľnú chvíľu však venuje deťom a nechodí spať neskoro. K tomu je ešte aj pekná, štíhla a úspešná...

Nevadí...vždy keď sa mi objaví na facebooku jej ďalší post, pripomeniem si, že jej nezávidím, lebo otca ako má ona, by som veru nechcela. Aj keď je to práve teraz americký prezident.

Ako pracuje Ivanka Trumpová?

1. Fotografiu svojho najstaršieho dieťaťa, dcéry Arabelly, zdieľala až po jej prvých narodeninách. Obávala sa, že "byť mladou ženou vo vedúcej pozícii a s dieťaťom by podkopalo moju autoritu v očiach kolegov a kolegov v odvetví, ktoré dominuje najmä mužom".

2. Pozitívna spätná väzba, ktorú dostala na sociálnej sieti od ostatných mamičiek, ju povzbudila, aby ukázala viac zo svojho súkromia.

"Toľko ľudí vyjadrilo prekvapenie a uznanie, že som sa cítila pohodlne, keď som odhalila svoju súkromnú stránku," vysvetľuje Ivanka. "Najmä v prvých pár rokoch som často počula vety typu:" Je to tak inšpirujúce, že ste taká praktická mama a nebojíte sa ukázať časť seba samej".

3. Rovnováha medzi pracovným a osobným životom neexistuje ani pre Ivanku. "Ak rokujem o významnom partnerstve, mohla by som pracovať tri týždne vkuse. Keď plánujem pracovnú cestu, snažím sa nechať si voľný večer pred odchodom a po príchode, aby som mohla byť s deťmi. Potom sú chvíle, keď niektoré z detí ochorie, čo úplne zmení dynamiku dňa (alebo týždňa!). Ide o to, aby ste si vytvorili rutinu, ktorá funguje čo najlepšie pre vás a vašu rodinu. "

4. Počas obdobia vysokého pracovného nasadenia a stresu (keď pracovala v kampani pre svojho otca), sa nestretávala s priateľmi a vraj ani príliš nestarala o seba. (To druhé nebolo vidno.)

5. Nepracuje z domu. Ivanka hovorí, že len počas kampane často pracovala z domu - čo je pre ňu údajne nezvyčajné - aby vykompenzovala čas, kedy bola mimo svojej rodiny.

6. Uprednostňuje krátke prázdniny. "Tvrdo pracujem osem až 12 týždňov a potom si vezmem voľno na predĺžený víkend." Tradičné týždňové alebo dvojtýždenné dovolenky sú skôr zriedkavosťou, častejšie predĺžené víkendy v ich rodine vraj fungujú lepšie.

7. Neočakáva, že jej zamestnanci budú kontrolovať svoj e-mail o 11. hodine večer.

"Môj tím vie, že im verím, aby si sami určili zadelenie svojho pracovného času a  nikdy by toto privilégium nezneužili. Vedia, že na moje maili o 11.hodine večer nemusia hneď odpovedať.

8. Oznamuje zamestnancom, kedy odíde na dovolenku, alebo vyzdvihnúť svoje deti zo školy.

"Keď ľudia vidia, že flexibilita je tolerovaná alebo dokonca prijatá, lebo sám šéf má rovnaké povinnosti, vytvára sa im čestné a podporné pracovné prostredie. Uznávame aj ich život mimo kanceláriu a potom sú inšpirovaní ísť nad rámec toho, čo sa od nich očakáva. Prinášajú skvelé výsledky," tvrdí Ivanka Trump.

9. S dcérou Arabellou má pevne stanovený deň v týždni, kedy majú spoločný obed.  "Keď vodím svoje deti do kancelárie, zdieľam s ostatnými to, na čom mi naozaj záleží. Zároveň je to signál pre môj tím, že tak ako ja uprednostňujem rodinu, rovnako môžu aj oni."

10. Arabella má vlastný mini stôl v kancelárii Ivanky. "Arabella má rada svoju "ružovú kanceláriu", jej detský stôl je preplnený hračkami, farebnými ceruzkami a fixkami."

Zdroj: www.workingmother.com/10-times-ivanka-trump-gets-real-about-working-motherhood-in-her-new-book

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku
Miša napísané 04.05.2017 21:56

Lujza, ty máš Ivanku na FB medzi priateľmi? :-))

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?