ZdravieZdravé dieťa

Pripravte deti do jasieľ, škôlok a škôl – stimulujte imunitu efektívne a bezpečne!

 Edukafarm/PR   07.09.2020   0

Je známe, že ten kto prekoná nejaké vírusové ochorenie ho v budúcnosti už nedostane, ak ide o ten istý vírus alebo ak sa ním aj nakazí, vie sa účinnejšie brániť a ľahšie ochorenie prekonať. Pri chrípke je to zložitejšie, nakoľko vírusy chrípky sa neustále menia a tak naše telo potrebuje produkovať vždy nové protilátky. Moderná doba prináša viaceré možnosti ako si zvýšiť odolnosť organizmu na infekčné ochorenia bez toho, aby ste sa museli nimi infikovať.

Obr. inPHARM

 

Ako zabezpečiť obranu proti vírusom či baktériám

Najznámejšou metódou je očkovanie, pri ktorom sa do organizmu vpraví (ihlou vpichne alebo prehltne) očkovacia látka, ktorá obsahuje buď usmrtené alebo oslabené (živé) vírusy či baktérie, alebo ich časti. Očkovanie však pre citlivých jedincov môže znamenať určité komplikácie, preto vedci skúmali ďalšie možnosti, ako organizmus zoznámiť s cudzorodou látkou tak, aby ho čo najmenej zaťažila, ale zároveň dokázala zabezpečiť v organizme posilnenie obranného (imunitného) systému.

„Perorálna vakcinácia“ s použitím látok v nízkych farmakologických koncentráciách

Obr. inPHARM

 

Na podávanie látok v nízkych farmakologických koncentráciách, ľudský organizmus dokáže reagovať  a stimulovať imunitný systém pri vysokej bezpečnosti. Dalo by sa povedať, že je to podobné ako pri perorálnom (cez ústa) očkovaní, ale tu ide len o stimuláciu imunitného systému, nie o tvorbu konkrétnych protilátok. Stimuláciu protivírusovej imunity môžeme dosiahnuť pomocou  Anas barbariae (extrakt z kačacej pečene a srdca obsahujúci špecifické časti vírusov). Protibakteriálnu imunitu môžeme posilniť zmesou podtypov inaktivovanej baktérie Haemophilus influenzae, ktorá spôsobuje najčastejšie komplikácie chrípky.

Známe sú aj viaceré rastliny a ich výťažky, ktoré stimulujú protivírusovú imunitu, napr. extrakt z luskáča lekárskeho, alebo extrakt z echinacei úzkolistej. Vhodné je tiež využiť extrakt z ľuľkovca zlomocného, z prilbice modrej a minerálnu látku meď, ktoré majú preventívny, na sliznicu stabilizujúci efekt. V prípadne už prebiehajúceho ochorenia potláčajú symptómy (znižujú zápal, opuch slizníc, bolesť a zvýšenú telesnú teplotu). Všetky tieto zložky sa nachádzajú vo voľnopredajnom lieku GUNAPREVAC.

Obr. inPHARM, voľnopredajný liek

 

Účinky potvrdené štúdiami

Výsledky z viacerých klinických štúdií potvrdzujú porovnateľné preventívne pôsobenie lieku GUNAPREVAC, oproti klasickému očkovaniu proti chrípke.
Porovnávalo sa aj preventívne pôsobenie proti bakteriálnym ochoreniam u často chorých detí. Jednej skupine podávali liek GUNAPREVAC, druhej skupine podávali bakteriálne lyzáty. Viac detí odolalo ochoreniu v skupine užívajúcej GUNAPREVAC.
Účinok lieku sa porovnával aj pri liečbe akútneho stavu chrípky oproti účinku lieku paracetamol.

Obr. inPHARM

 

Paracetamol dokázal znížiť horúčku rýchlejšie, ale nedokázal túto zníženú teplotu dlhodobo udržať. Pri lieku GUNAPREVAC sa dokázalo teplotu dostať trvalo do normálu skôr a tiež odstrániť ďalšie príznaky ako bola bolesť svalov, nádcha, kašeľ a únava.
Z analýzy získaných výsledkov vychádzala jasná liečebná prevaha prípravku GUNAPREVAC. Dôležité bolo tiež, že nevykazoval žiadne nežiaduce vedľajšie účinky, preto ho môžete bez problémov podať  malým deťom a tehotným ženám.

Dávkujte a užívajte podľa potreby

V prevencii stačí tieto látky podávať 1 krát týždenne, v akútnom stave sa dávka zvyšuje na 3x denne, nakoľko je potrebná účinná stimulácia imunitného systému, ako aj pôsobenie na jednotlivé príznaky chrípky. V prípade malých detí do 6 rokov stačí polovičná dávka, takže liek GUNAPREVAC zabezpečí prevenciu na 3 mesiace.

Spracovala odborná redakcia Edukafarm

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ako bolia kontrakcie?
23.06.2021   0
Čo sú kontrakcie, ako sa prejavujú a ako veľmi bolia? Ako odlíšiť pravé kontrakcie od falošných, pri akom intervale ísť do pôrodnice? Pomáha kontrakcie predýchať?
Opuchy nôh v tehotenstve
22.06.2021   6
Opuchy nôh postihujú asi 75% tehotných, zvyčajne po 20. týždni tehotenstva. Zhoršujú sa hlavne na večer a cez noc by mali vymiznúť. Aké sú príčiny opuchov a ako ich zmierniť?
3D animácie pôrodu (video)
18.06.2021   0
Ako prebieha pôrod? Čo sa počas kontrakcií deje s bábätkom? Nasledujúce video veľmi názorne zobrazuje priebeh prvej i druhej doby pôrodnej.
babetko
Utopiť sa dá aj v záhradnom bazéne. Na toto treba dať pozor
23.06.2021   0
Voda deti láka, sú v nej obvykle radi. No v okolí bazénu ich nikdy nenechávajte bez dozoru. Aké riziká hrozia?
Vodné hry pre deti
23.06.2021   0
Hry s vodou deti milujú. Okrem osvieženia hry s vodou poskytujú veľa príležitostí na trénovanie ohybnosti, koordinácie pohybov, kooperácie s kamarátmi ...
Začíname papať: Kedy? Čo? Tabuľky po mesiacoch.
22.06.2021   9
Ako zavádzať príkrmy? Kedy s nimi začať? Ako postupovať? Ak hľadáte tabuľku, s akými príkrmami začať podľa veku bábätka, urobíte si prehľad od 6. mesiaca po prvý rok bábätka.
detské choroby
Suché a sekundárne utopenie – aké ich sprevádzajú príznaky
23.06.2021   0
Čo je suché alebo sekundárne utopenie? Nenastane vo vode, ale až neskôr. Aké sú príznaky? Čo robiť pri suchom topení a ako podať prvú pomoc?
Fontanela: prečo ju bábätká majú a kedy zrastie
18.06.2021   0
Všetky bábätká prichádzajú na svet s vankúšikom nad čelom. Je to takzvaná veľká fontanela, ktorá je veľmi dôležitá pre zdravý vývoj novorodenca.
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?