ZdravieZdravé dieťa

Pripravte deti do jasieľ, škôlok a škôl – stimulujte imunitu efektívne a bezpečne!

 Edukafarm/PR   07.09.2020   0

Je známe, že ten kto prekoná nejaké vírusové ochorenie ho v budúcnosti už nedostane, ak ide o ten istý vírus alebo ak sa ním aj nakazí, vie sa účinnejšie brániť a ľahšie ochorenie prekonať. Pri chrípke je to zložitejšie, nakoľko vírusy chrípky sa neustále menia a tak naše telo potrebuje produkovať vždy nové protilátky. Moderná doba prináša viaceré možnosti ako si zvýšiť odolnosť organizmu na infekčné ochorenia bez toho, aby ste sa museli nimi infikovať.

Obr. inPHARM

 

Ako zabezpečiť obranu proti vírusom či baktériám

Najznámejšou metódou je očkovanie, pri ktorom sa do organizmu vpraví (ihlou vpichne alebo prehltne) očkovacia látka, ktorá obsahuje buď usmrtené alebo oslabené (živé) vírusy či baktérie, alebo ich časti. Očkovanie však pre citlivých jedincov môže znamenať určité komplikácie, preto vedci skúmali ďalšie možnosti, ako organizmus zoznámiť s cudzorodou látkou tak, aby ho čo najmenej zaťažila, ale zároveň dokázala zabezpečiť v organizme posilnenie obranného (imunitného) systému.

„Perorálna vakcinácia“ s použitím látok v nízkych farmakologických koncentráciách

Obr. inPHARM

 

Na podávanie látok v nízkych farmakologických koncentráciách, ľudský organizmus dokáže reagovať  a stimulovať imunitný systém pri vysokej bezpečnosti. Dalo by sa povedať, že je to podobné ako pri perorálnom (cez ústa) očkovaní, ale tu ide len o stimuláciu imunitného systému, nie o tvorbu konkrétnych protilátok. Stimuláciu protivírusovej imunity môžeme dosiahnuť pomocou  Anas barbariae (extrakt z kačacej pečene a srdca obsahujúci špecifické časti vírusov). Protibakteriálnu imunitu môžeme posilniť zmesou podtypov inaktivovanej baktérie Haemophilus influenzae, ktorá spôsobuje najčastejšie komplikácie chrípky.

Známe sú aj viaceré rastliny a ich výťažky, ktoré stimulujú protivírusovú imunitu, napr. extrakt z luskáča lekárskeho, alebo extrakt z echinacei úzkolistej. Vhodné je tiež využiť extrakt z ľuľkovca zlomocného, z prilbice modrej a minerálnu látku meď, ktoré majú preventívny, na sliznicu stabilizujúci efekt. V prípadne už prebiehajúceho ochorenia potláčajú symptómy (znižujú zápal, opuch slizníc, bolesť a zvýšenú telesnú teplotu). Všetky tieto zložky sa nachádzajú vo voľnopredajnom lieku GUNAPREVAC.

Obr. inPHARM, voľnopredajný liek

 

Účinky potvrdené štúdiami

Výsledky z viacerých klinických štúdií potvrdzujú porovnateľné preventívne pôsobenie lieku GUNAPREVAC, oproti klasickému očkovaniu proti chrípke.
Porovnávalo sa aj preventívne pôsobenie proti bakteriálnym ochoreniam u často chorých detí. Jednej skupine podávali liek GUNAPREVAC, druhej skupine podávali bakteriálne lyzáty. Viac detí odolalo ochoreniu v skupine užívajúcej GUNAPREVAC.
Účinok lieku sa porovnával aj pri liečbe akútneho stavu chrípky oproti účinku lieku paracetamol.

Obr. inPHARM

 

Paracetamol dokázal znížiť horúčku rýchlejšie, ale nedokázal túto zníženú teplotu dlhodobo udržať. Pri lieku GUNAPREVAC sa dokázalo teplotu dostať trvalo do normálu skôr a tiež odstrániť ďalšie príznaky ako bola bolesť svalov, nádcha, kašeľ a únava.
Z analýzy získaných výsledkov vychádzala jasná liečebná prevaha prípravku GUNAPREVAC. Dôležité bolo tiež, že nevykazoval žiadne nežiaduce vedľajšie účinky, preto ho môžete bez problémov podať  malým deťom a tehotným ženám.

Dávkujte a užívajte podľa potreby

V prevencii stačí tieto látky podávať 1 krát týždenne, v akútnom stave sa dávka zvyšuje na 3x denne, nakoľko je potrebná účinná stimulácia imunitného systému, ako aj pôsobenie na jednotlivé príznaky chrípky. V prípade malých detí do 6 rokov stačí polovičná dávka, takže liek GUNAPREVAC zabezpečí prevenciu na 3 mesiace.

Spracovala odborná redakcia Edukafarm

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

Čitateľský test EPIGEN- výsledky:

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ako predpôrodná príprava ovplyvní náš zážitok v pôrodnici?
25.09.2020   1
Absolvovaním predpôrodnej prípravy môžete výrazne znížiť stres – stres z nového prostredia, z nepoznanej situácie.
Prestaňte strašiť tehotné ženy!
22.09.2020   0
Kedy sa stal z najkrajšieho obdobia v živote každej ženy taký strašný horor?
Polovičke žien nedovolia rodiť v polohe, ktorá by im vyhovovala
17.09.2020   0
Niektoré z nás by rady rodili do vody alebo v polohe, ktorú si vyberieme, možno by sme chceli zažiť čo najmenej rutinných postupov.
babetko
Tvoríme s deťmi: Obtlačené jabĺčka
26.09.2020   1
Nielen na jeseň poteší deti jednoduchá jablková aktivitka: stačí jedno jablko rozkrojiť, namaľovať a vytvoriť si s deťmi nádherné obrázky. Farebné, moderné, jesenné, plné vitamínov...
V zdravom byte vlhký vzduch
24.09.2020   0
Veľmi často rodičia malých detí alebo budúci rodičia ešte pred narodením drobčiatka riešia, aký zvlhčovač vzduchu si kúpiť? Otázkou je, či vlastne nejaký zvlhčovač potrebujú – nemal by to byť len módny doplnok do bytu, ale funkčná pomôcka, ak je to naozaj potrebné.
20 trefných otázok miesto "Ako bolo v škôlke? Dobre."
23.09.2020   0
Objímete si ho a so širokým úsmevom sa pýtate, ako sa dnes malo v škôlke. „Dobre,“ pokrčí plecami. „A čo ste robili?“ „Hrali sme sa,“ povie ledabolo a ďalej nič. „A ako ste hrali?“ „No všelijako,“ koniec rozhovoru. Dôverne známe?
detské choroby
Intolerancia laktózy alebo alergia
25.09.2020   1
Odpovede na najčastejšie otázky súvisiace s alergiou na mlieko a intoleranciou laktózy.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
23.09.2020   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
Smútok a trúchlenie dieťaťa
22.09.2020   0
Odborníci hovoria, že umieranie a smrť samy o sebe nie sú pre deti tak náročné, ako sú pre ne ohrozujúce pocity izolácie a vylúčenia z rodinného diania potom, ako niekto zomrel.
zvery
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.
Vodný kameň v akváriu
03.09.2020   1
Vodný kameň netrápi iba práčky a umývačky riadu, ale aj akvaristov. Hlavne ak je prítoková voda veľmi tvrdá. Nezúfajte však, pretože pomoc je jednoduchá.
To Čo? Si o nás mačky myslia
13.08.2020   5
Ako nás vidí mačka? Sme pre ňu mačiatka? Adoptívni rodičia? Súrodenci? Podávači potravy?