ZdraviePlodnosť ženy

Ako zvíťaziť nad menštruačnými kŕčmi

 PR   25.04.2018   0

Každá z nás to pozná. Pár nepríjemných dní opakujúcich sa každý mesiac. Často sú spojené s bolestivými kŕčmi a slabosťou organizmu. Každá z nás sa s nimi vyrovnáva po svojom.

Väčšinou siahneme automaticky po osvedčených bolesť utlmujúcich tabletkách. No dá sa robiť aj niečo iné. Prinášame vám tri tipy, ktoré môžu pomôcť aj vám. 

 

Relax a antistresové aktivity

Malo by to byť to prvé, po čom siahneme, ak nás kŕče ešte len začínajú trápiť. Psychika má obrovský vplyv na naše telo. A to rovnako pozitívny ako aj negatívny. Preto by sme mali začať práve tu. Jedným zo základných bojovníkov proti bolesti a bolesti spôsobenej kŕčmi je pohoda, relax, kľud.

A ako podporiť psychiku v boji proti našim nepríjemným fyzickým stavom? Tu je pár nápadov: dobrá kniha, pri ktorej zabudneme na svet okolo seba, uvoľnená atmosféra, sviečky, čaj, film, na ktorý sme sa už dávno tešili, posteľ a teplá deka a hlavne pozornosť od našich najbližších.

Iste, každá z nás má svoj vlastný recept na zvládanie týchto dní a každá relaxujeme po svojom. Dôležité je však nezanedbávať práve vtedy seba, svoje potreby a svoje telo. Veď náš život patrí nám a máme právo prežiť ho čo najkrajšie.  

Joga a meditácia

Pokiaľ ide o cvičenie, joga je ideálnou možnosťou. Ale pozor, nehovoríme o klasickej joge ako ju poznáme. Ide o špeciálny druh cvičenia, ktoré ale v klasickej joge čerpá inšpiráciu. Reč je o hormonálnej joge, ktorá medzi ženami naberá stále viac na popularite.

Ako hovorí už samotný názov, cvičenie a pozície v hormonálnej joge sú prispôsobené zvlášť nám ženám a „našim“ problémom. Takýto typ jogy pomáha predovšetkým pri problémoch s otehotnením, ale aj pri bolestivej menštruácii a s tým súvisiacimi svalovými kŕčmi.

Súčasťou cvičenia je aj „meditácia“. Ale nemusíte sa báť. Nejde o žiadne exotické nepreskúmané náboženstvo. Cieľom je intenzívne koncentrované sústredenie, ktoré spája telo, dych a myseľ. Ak sa zostavu hormonálnej jogy raz naučíte, zostane vašim pomocníkom do konca života.

Doplnky a lieky

Áno, niekedy musíme siahnuť aj po medikamentoch. Asi každá z nás vie, že v boji proti menštruačným kŕčom pomáha magnézium. Ak siahneme po magnéziu, mali by sme zvážiť také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus.

Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Jej asi najväčšou výhodou je, že je prirodzeného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v klostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť.

Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.  

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.