ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 24.10.2017 | meniny má Kvetoslava  
VychovávameVychovávame deti

Detské časopisy - ktoré sa oplatia

 Mária Kopčíková   17.03.2015   11

Možno ste si už vybrali ten svoj TOP detský časopis. Možno váhate, ktorý by ste pre vaše dieťa mohli kúpiť, či predplatiť.

Ak vás zaujíma, o čom sú niektoré časopisy dostupné na Slovensku, nech sa páči, čítajte ďalej.

zdroj: 7plus.sk

 

Včielka

Je časopis skôr pre menšie deti, 2 – 6 rokov. Nájdete tu veľa zaujímavých básničiek, maľovaniek, hádaniek, hier, vystrihovačiek, skladačiek, rozprávky na pokračovanie a pesničky.

V obsahu sa venujú sa aj hravej angličtine. Predpokladám, že kvôli nákladom v aktuálnej Včielke nájdete aj obsahy predošlého časopisu „Bobíka“ – vo forme Bobíkovej školičky – tento obsah je viac zameraný na predškolskú prípravu.

zdroj: press.sk

Macko Pusík

Toto je časopis, s ktorým sme strávili „mladosť“. Je to časopis pre najmenšie deti, od 2 do 6 rokov (niektorí šikovní predškoláci už sa pri ňom v tomto veku nudia). Z obsahového hľadiska je v ňom všetko, čo by v detskom časopise malo byť. Jednotlivé aktivity dobre podporujú zrakové vnímanie dieťaťa, pamäť, pozornosť. Niektorí rodičia mu v poslednej dobe vyčítajú komplikovanejšie texty a zlé preklady. Je pravda, že tento časopis nie je „náš“ – vychádza v licencii, ale aspoň podľa aktuálneho čísla tak nejaké extra prehrešky proti štylistike nevidím.

zdroj: daxe.sk

Zvonček

Tvorcovia Zvončeka vychádzajú z učebných osnov pre MŠ a prvý ročník ZŠ, a preto aj v zábavných úlohách nájdete to, čo má vedieť každý predškolák a prvák. Jednoduchá vystrihovačka poteší šikovné ruky. Na čo upozorňuje vydavateľ je fakt, že časopis je nekomerčný, bez reklamy.

Zdroj: Regent.sk

Lienka

Ďalší časopis pre deti predškolského veku a prváčikov. Inšpiráciu na prácu s deťmi v ňom nájdu aj rodičia a starí rodičia. Pekne spracovaný a veľa dobrých úloh pre deti. Lienka možno na pohľad vyzerá tak „chudobnejšie“, má menší stranový rozsah a taký „obyčajný“ papier. No myslím, že jej to neuberá na kvalite obsahu.

 

 

Zdroj. 7 plus.sk

Zornička

Časopis asi s najdlhšou tradíciou. Vychádza od roku 1846. Zornička je časopis pre deti mladšieho školského veku, 6 – 9 rokov. Obsahovo je prispôsobená potrebám základných škôl. Jej súčasťou sú básničky, knižné úryvky, zaujímavosti zo sveta prírody, ale aj vedy či histórie. Deti tu nájdu aj hlavolamy, hry pre šikovné rúčky a hlavičky. Dievčatá si zvyknú z tohto časopisu vystrihovať oblečenia pre bábiky alebo si zbierajú hry vložené vnútri.

Zdroj: Versa media

Šikovníček

Je to časopis pre troška väčšie deti, začať môžete cca o kolo 4 rokov. Hlavnou ideou časopisu je deti pobaviť a niečomu naučiť, vytvoriť. Časopis prináša obľúbené rubriky:

  • Školička – deti naučí kresliť, písať i počítať.
  • Vystrihovačky – čitatelia si vyrábajú svoje vlastné hračky z papiera.
  • Rubrika o zvieratách – zaujímavé informácie z ríše zvierat + veselé hádanky.
  • Majster – návody, hry, recepty a ďalšie super tipy na zahnanie nudy.
Zdroj: orbisin.sk

Adamko

Je určený pre deti vo veku 5 - 8 rokov a je to pomerne vydarený časopis. Množstvo logických hier, maľovanky, vystrihovačky, komiks, príbehy ako mimočítankové čítanie, básničky, rozprávky, súťaže... Nájdete tu tiež úlohy pre predškolákov, ktoré rozvíjajú matematické predstavy, myslenie, pozornosť, logické usudzovanie. A zavedie vás vždy aj na nejaké zaujímavé miesto na Slovensku.

Zdroj: casopisvrabcek.sk

Vrabček

Tento časopis je určený pre deti vo veku 3 - 10 rokov. Nájdete v ňom krásne básničky, rozprávky, maľovanky, hádanky, výtvarné námety pre šikovné ruky, vystrihovačky.

Časopis nadväzuje na požiadavky predškolskej výchovy a učebné osnovy pre 1. a 2. ročník ZŠ a objavujú sa v ňom aj anglické slovíčka.

Zdroj: eRko.sk

Rebrík

Časopis Rebrík je tiež vhodným doplnkovým učebným materiálom pre prvý stupeň základnej školy. Je to kresťansko - katolícky časopis. Obsahuje príbehy, rozprávky, čítanie s porozumením a pracovné listy – tie sú zvlášť pre 1.- 4. ročník.

Deti tu nájdu i krátke ranné modlitby.

 

 

Zdroj: fifik.sk

Fifík

Fifík je časopis pre školákov, trochu starších. Prináša viacej poznania, než „rukodelnej“ činnosti (tu sa už autori zameriavajú na také veci, ako napr. originálna vystrihovačku na kartóne - raketoplán, veterný mlyn....). Určite sa však deti z neho veľa dozvedia a môžu si i zasúťažiť. V každom čísle je obľúbená dešifrovačka, osemsmerovka a krížovka, tiež čítanie z noviniek slovenských i zahraničných autorov a zaujímavé je i kalendárium významných dní, pranostiky a výročia osobností.

Zdroj: litcentrum.sk

Slniečko

Časopis pre starších školákov, 6 – 11 rokov. Obsahuje veľa kvalitných textov, napr. od Daniela Heviera, ale aj krížovku a zaujímavé informácie.

Neprešli sme všetky dostupné časopisy, to je pravda. Jednak ich všetky nepoznám – takže rada v budúcnosti doplním o vaše tipy. Na druhej strane však všetky vyššie uvedené časopisy podľa mňa majú niečo do seba a oplatí sa aspoň z času na čas – podľa veku vašich detí, do nich nakuknúť. O niektorých ďalších, najmä z kategórie obľúbených postavičiek, by som si dovolila aj pochybovať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.9 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
Lin napísané 22.08.2017 14:24

Ahojte, predávam časopisy Macko Pusík - sú v peknom neporušenom stave, s prílohami, nevyplnené. Krásne časopisy pre malé deti.

Cena: 1 euro za kus. Cena za všetkých 26 kusov: 24 eur.

Čísla: 1993: 9, 10, 11, 12; 1994: 1-6, 9,11, vianočný špeciál; 1995: 1, 5-12; 1996: 1-3,5

Pre veľkých fanúšikov: mám aj staršie diely s prílohami, ale čiastočne vyfarbené (zväzok 9,11-13/1992, 3-8/1993).

Píšte na mail lindirasari@gmail.com

Žanetka napísané 07.03.2017 16:58

Mňa zas zaujal ten časopis vrabček. Strašne mám v ňom rada tie súťaže. Ale teto rok si už čítam slniečko.

Zuzana napísané 06.11.2015 19:00

Slniečko som aj ja mala veľmi rada ale za našich čias nebol taký výber ako je dnes. Dnes deti zaujímajú hlavne tie, ktoré sú robené podľa televíznych rozprávok zwinker

Adela napísané 08.09.2015 13:21

Teším sa až deti dorastú do veku, aby zvládali Slniečko, ten časopis sa mi veľmi páči. Teraz sú drobci ešte malí ale občas si z egmontu objednáváme časopis Medvídek Pú

Renata128 napísané 07.07.2015 12:33

Občas deťom kupujem Šikovníček alebo Medvedíka Pú. Radi si čítajú knižky ale v časopisoch je super, že môžu aj niečo tvoriť

kajuska1 napísané 02.07.2015 12:57

Neviem, či sa dá kúpiť v stánku, my knihy aj časopisy vždy objednáváme cez internet z egmontu.cz. Myslím, že majú aj Mášu a medvěda. Tak skúste

maminaS napísané 02.07.2015 12:53

Ahoj a viete mi poradiť kde kupujete tie časopisy s rozprávok? My máme veľmi radi Mášu a medvěda, viem že je taký časopis ale ešte som naň nemala šťastie

kajuska1 napísané 02.07.2015 12:48

Skúsili sme Včielku i Šikovníček, sú fakt super. Synčeka ale viac zaujala Lokomotíva Tomáš, lebo je to jeho obľúbená rozprávka

Sarolta napísané 11.05.2015 13:07

a ktoré roky ??????

Mária, redakcia - autorka napísané 19.03.2015 11:28

vekové určenie uvádzajú takto vydavatelia :-)

Sisi napísané 19.03.2015 06:27

Pri niektorych casopisoch sa mi zda prilis velke vekove rozpatie... Dakujem za clanok, pomoze smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Ktoré vyšetrenie v tehotenstve môže tehotná odmietnuť?
23.10.2017   1
Mám čerstvých 37 rokov a zdravú 5-ročnú dcéru. Moja nová gynekologička ma doslova tlačí a núti na amniocentézu len kvôli veku. Keď som povedala, že sú aj možné riziká a som proti, doslova začala psychický nátlak, že ubližujem bábätku, ešte kým sa nenarodilo.
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Prvé príkrmy – prvá doba gastronomická v troch krokoch
24.10.2017   0
Na prikrmovanie je dieťa pripravené po niekoľkých mesiacoch života. Nie je to vždy 6.ty mesiac. Keďže sa začne stretávať s novými chuťami, dôležitý je správny postup.
Ako sa hrať s novorodencom
23.10.2017   0
Dospelá spoločnosť je pre vaše dieťa tou najlepšou zábavou – najlepšou hračkou pre dieťa ste vy samotní. Ešte k tomu niekoľko tipov, ako na to.
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
detské choroby
Viete, čo znamená mechanicky tíšiť kašeľ?
23.10.2017   0
Niekedy majú rodičia problém rozlíšiť, ktorý kašeľ je „suchý“ a ktorý naopak „mokrý, vlhký“. Ak už aj tento rozlišovací rébus zvládneme, siahame o rôznych sirupoch či kvapkách. A pojem „mechanicky tlmiť“ – nie, neznamená to dať dieťaťu ruku na ústa :)
Ako zvládnuť nočné mory u detí
22.10.2017   0
Ak sa dieťatko zobudí s plačom a krikom, má nočnú moru, my mu musíme pomôcť sa upokojiť. Ako to môžeme urobiť?
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
zvery
Tetraodon
23.10.2017   0
To, že v akváriu prebieha šikanovanie si všimneme na základe rozstrapkaných plutiev rýb a často v prípade Tetraodona aj nápadná stmavnutie celého tela, prípadne iba brušnej časti. Týmto dáva ryba najavo, že niečo nie je v poriadku.
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.