ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 22.11.2017 | meniny má Cecília  
VychovávameDieťa a cudzie jazyky

Kedy začať s angličtinou?

 Katarína Ofúkaná   17.10.2013   0

Pre bábätká neexistujú cudzie reči. Podľa vedeckých štúdií sa totiž malým deťom všetky jazykové vnemy ukladajú na tie isté mozgové dráhy - akúkoľvek reč si teda osvoja s rovnakou ľahkosťou ako materčinu.

Experti preto odporúčajú, aby si deti začali osvojovať cudzie jazyky čo najskôr. Vďaka unikátnym zážitkovým kurzom Baby´s Best Start tak dostane vaše dieťa šancu naučiť sa angličtinu s ľahkosťou a omnoho lepšie ako v bežnej škole.

Čím skôr sa dieťa začne učiť cudzí jazyk,

tým väčšiu má šancu vedieť ho ako slovenčinu. Úžitok z výučby druhej reči od útleho detstva je však podľa psychológov ďaleko väčší, než len prirodzené osvojenie si slovnej zásoby a prízvuku. Výskumy poukazujú na to, že deti z bilingválnych domácností sú mentálne flexibilnejšie, kreatívnejšie a rozumovo často vyspelejšie ako ich jednojazyční rovesníci. Druhá reč tak dieťatku výrazne uľahčí nielen školský, ale aj spoločenský a neskôr profesionálny život.

Na Slovensku je špecialistom na (nielen) ranú výučbu jazyka populárny a medzinárodne uznávaný program kurzov , ktoré pracujú s metódou britskej lingvistky Helen Doron. Tá využíva práve princípy učenia sa materinskej reči už od útleho veku detí.

„Zameriavame sa predovšetkým na obohatenie vzťahu rodiča a dieťatka a súčasne aktívne rozvíjame všetky zmysly malého človiečika. Spoločne s dieťatkom sa tak naučíte až 24 príťažlivých anglických pesničiek, rôzne rýmovačky či porekadlá spojené s pohybovými aktivitami a zoznámite sa až 550 anglickými slovami. Kurz je doplnený aj o zaujímavé a užitočné informácie pre rodičov o vývojových štádiách dieťatka,“ hovorí Mgr. Katalin Deák, hlavná metodička metódy Helen Doron na Slovensku.

Helen Doron

Po takomto prvom kontakte s anglickým jazykom dieťatko vo svojom vývoji dosiahne bod, kedy je pripravené začať sa cielene učiť prvé slová a vetné štruktúry. „Ak mu touto prvou etapou umožníte prejsť už pred ukončením prvého roku života, môže s aktívnym učením angličtiny začať práve vo veku, kedy si novú reč osvojí úplne nenásilne a prirodzene,“ vysvetľuje význam ranej výučby Katalin Deák.

Po položení prvých základov sa deti na nadväzujúcich kurzoch v jazykových centrách Helen Doron navyše môžu v angličtine zdokonaľovať až do osemnástich rokov. „Deti môžu začať  v každom veku. Platí však zásada: čím skôr, tým lepšie,“ dodáva metodička.

Malí žiaci sa vôbec necítia ako v škole a jazyk spoznávajú prirodzene - formou piesní, tanca či divadla. „Pre deti je dokázateľne najúčinnejším spôsobom učenia sa hra, tá je preto aj hlavným prostriedkom výučby. Všetkých rodičov srdečne pozývame na bezplatnú návštevu ukážkovej hodiny v najbližšom centre Helen Doron, aby sa s našou výučbou zoznámili. Na vlastné oči tak môžu vidieť, ako ľahko a jednoducho je možné sa naučiť angličtinu,“ hovorí Katalin Deák.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Koľko je ideálne pribrať v tehotenstve?
22.11.2017   0
Prírastok na váhe viac ako 20 kilogramov, môže nepriaznivo vplývať na zdravotný stav tehotnej ženy a spôsobiť zdravotné problémy, ako napríklad tehotenskú cukrovku, zvýšený krvný tlak a iné problémy.
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
babetko
Malým deťom treba spievať
22.11.2017   0
V dávnych dobách, kedy boli ľudia ohrozovaní predátormi a kedy hrozilo, že plač dieťaťa by mohol nejakého predátora prilákať, mama začala spievať, aby dieťa upokojila.
Pediater radí: Je správne pomáhať dieťatku učiť sa chodiť?
21.11.2017   0
Začína vaše dieťatko chodiť a premýšľate, či je vhodné mupri tom pomáhať? Pozrite sa, čo radí rodičom uznávaná pediatrička MUDr. Elena Prokopová.
Ako dieťa naučiť, aby reagovalo na „nesmieš“
20.11.2017   0
Je síce ešte malé, no už vám rozumie, prečo to nemôže. Bez kriku, karhania a buchnutia po prstoch alebo po zadočku.
detské choroby
Astma
21.11.2017   3
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
LIPIKAR SOS STAROSTLIVOSŤ AP+ - aby atopikov nesvrbela koža
20.11.2017   0
Okamžite uľaví od pocitu svrbenia. Znižuje počet vzplanutí ekzému. Vyživuje a pomáha znovu obnoviť ochrannú bariéru pokožky. Aplikácia nahrádza reflex „poškrabania sa“ a vďaka tomu sa znižuje zhoršovanie ekzému rozškrabaním. Navyše nie je potrebné dotýkať sa pokožky rukami.
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   4
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.