VychovávameDieťa a cudzie jazyky

Anglicky takmer od narodenia

  30.09.2015   0

Vedeli ste, že na kurz anglického jazyka môžete začať chodiť už s trojmesačným bábätkom? Jazykovedci skutočne odporúčajú začať s učením druhého jazyka tak skoro, ako sa len dá. Cudzia reč je totiž jedným z najväčších darov, ktorý svojmu bábätku do života môžete dať. 

 

Otvorte „okno príležitostí“ dokorán

Vedecké štúdie potvrdzujú, že schopnosť učiť sa jazyk je u malého dieťatka ešte neporovnateľne väčšia ako u školáka či dospelého.

„Je pritom úplne jedno, s koľkými jazykmi sa dieťa v ranom veku zoznamuje. Dokáže sa ich naučiť toľko, koľko mu ich naraz umožníme pravidelne a systematicky prijímať. Takto prirodzene sa deti jazyky učia približne do troch rokov, zdokonaľujú sa v nich asi do siedmich,“ hovorí o takzvanom okne príležitostí pre jazyky Mgr. Katalin Deák, hlavná metodička školy angličtiny Helen Doron English na Slovensku.

Práve medzinárodne uznávaný program kurzov Helen Doron využívajúci princípy osvojovania materinskej reči už od útleho veku detí, aj u nás ponúka možnosť  začať navštevovať hodiny angličtiny už s trojmesačným bábätkom.

„Kurz Baby’s Best Start je zameraný predovšetkým na obohatenie vzťahu rodiča s dieťaťom v prvých mesiacoch jeho života, a zároveň  aktívne rozvíja všetky zmysly malého človiečika. Obsahuje príťažlivé anglické pesničky, rýmovačky, pohybové aktivity a pre rodičov  je doplnený aj o užitočné informácie o vývojových štádiách dieťatka,“ opisuje unikátne hodiny Katalin Deák.

 

Funguje to!

Niekoľkomesačné bábätko, samozrejme, po absolvovaní kurzu nezačne okamžite hovoriť anglicky, to však ani nie je cieľom. Melódiu, rytmus a štruktúru jazyka si totiž deti osvojujú dlho predtým, ako sú schopné vysloviť prvé slovo – rovnako ako v materinskej reči. „Ak mu umožníte touto etapou prejsť aj v anglickom jazyku už pred ukončením prvého roku života, môže s aktívnym učením cudzej reči začať vo chvíli, kedy si ju osvojí úplne nenásilne a prirodzene,“ vysvetľuje význam ranej výučby metodička.

Úžitok z výučby druhej reči prakticky od narodenia je však podľa psychológov ďaleko väčší, než len prirodzené osvojenie si slovnej zásoby a prízvuku. Výskumy ukazujú, že deti z bilingválnych domácností majú napríklad zvýšenú mentálnu kapacitu, vedia dlhšie udržať pozornosť a sú rozumovo často vyspelejšie ako ich jednojazyční rovesníci. Darom druhej reči tak dieťatku výrazne uľahčujete nielen budúci školský, ale aj spoločenský a neskôr profesionálny život. Porozmýšľajte o tom!

Viac informácií nájdete na www.helendoron.sk.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?