ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
VychovávameDieťa a cudzie jazyky

Anglicky takmer od narodenia

  30.09.2015   0

Vedeli ste, že na kurz anglického jazyka môžete začať chodiť už s trojmesačným bábätkom? Jazykovedci skutočne odporúčajú začať s učením druhého jazyka tak skoro, ako sa len dá. Cudzia reč je totiž jedným z najväčších darov, ktorý svojmu bábätku do života môžete dať. 

 

Otvorte „okno príležitostí“ dokorán

Vedecké štúdie potvrdzujú, že schopnosť učiť sa jazyk je u malého dieťatka ešte neporovnateľne väčšia ako u školáka či dospelého.

„Je pritom úplne jedno, s koľkými jazykmi sa dieťa v ranom veku zoznamuje. Dokáže sa ich naučiť toľko, koľko mu ich naraz umožníme pravidelne a systematicky prijímať. Takto prirodzene sa deti jazyky učia približne do troch rokov, zdokonaľujú sa v nich asi do siedmich,“ hovorí o takzvanom okne príležitostí pre jazyky Mgr. Katalin Deák, hlavná metodička školy angličtiny Helen Doron English na Slovensku.

Práve medzinárodne uznávaný program kurzov Helen Doron využívajúci princípy osvojovania materinskej reči už od útleho veku detí, aj u nás ponúka možnosť  začať navštevovať hodiny angličtiny už s trojmesačným bábätkom.

„Kurz Baby’s Best Start je zameraný predovšetkým na obohatenie vzťahu rodiča s dieťaťom v prvých mesiacoch jeho života, a zároveň  aktívne rozvíja všetky zmysly malého človiečika. Obsahuje príťažlivé anglické pesničky, rýmovačky, pohybové aktivity a pre rodičov  je doplnený aj o užitočné informácie o vývojových štádiách dieťatka,“ opisuje unikátne hodiny Katalin Deák.

 

Funguje to!

Niekoľkomesačné bábätko, samozrejme, po absolvovaní kurzu nezačne okamžite hovoriť anglicky, to však ani nie je cieľom. Melódiu, rytmus a štruktúru jazyka si totiž deti osvojujú dlho predtým, ako sú schopné vysloviť prvé slovo – rovnako ako v materinskej reči. „Ak mu umožníte touto etapou prejsť aj v anglickom jazyku už pred ukončením prvého roku života, môže s aktívnym učením cudzej reči začať vo chvíli, kedy si ju osvojí úplne nenásilne a prirodzene,“ vysvetľuje význam ranej výučby metodička.

Úžitok z výučby druhej reči prakticky od narodenia je však podľa psychológov ďaleko väčší, než len prirodzené osvojenie si slovnej zásoby a prízvuku. Výskumy ukazujú, že deti z bilingválnych domácností majú napríklad zvýšenú mentálnu kapacitu, vedia dlhšie udržať pozornosť a sú rozumovo často vyspelejšie ako ich jednojazyční rovesníci. Darom druhej reči tak dieťatku výrazne uľahčujete nielen budúci školský, ale aj spoločenský a neskôr profesionálny život. Porozmýšľajte o tom!

Viac informácií nájdete na www.helendoron.sk.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   2
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.