VychovávameDieťa a cudzie jazyky

10 dôvodov, prečo angličtina pomáha k lepšiemu životu

 pr   25.02.2016   1

Neviete žiaden jazyk? Máte malé dieťa a bojíte sa, že dopadne ako vy? Hľadáte motiváciu, ako ho donútiť učiť sa cudzí jazyk? Vy ste v detstve nemali toľko možností, ako majú dnešné deti.

 

Ukážeme vám 10 dôvodov, prečo môže angličtina zlepšiť váš život. Možno to nakopne aj vás, aby ste neváhali a prihlásili vaše dieťatko na kurzy angličtiny:

 Ak niekto vie dobre anglicky, má možnosť spoznať viac ľudí, môže s nimi komunikovať na sociálnych sieťach či osobne ich stretávať. Angličtina tak rozhodne zlepšuje sociálne vzťahy a zručnosti.

 S angličtinou môže vaše dieťa  dosiahnuť lepšie vzdelanie, veď do zahraničia sa vďaka štipendiu predsa nedostane každý. 

 Skoro každý z nás rád nakupuje. A väčší výber a možnosti, ako na Slovensku, sú v zahraničí či na zahraničných eshopoch. Ako si však vypýtať svoju veľkosť alebo kávu, keď neviete ani ceknúť anglicky?

 Čo je lepšie - sedieť v kancelárii, dvíhať telefóny a variť kávu alebo cestovať po svete, robiť to, čo vás baví a stretávať sa so zaujímavými ľuďmi? S angličtinou sa môžete uchytiť v práci, ktorá vás bude skutočne napĺňať

 Je dokázané, že ten, kto používa cudzí jazyk, vyniká aj v ďalších oblastiach – podľa odborníkov sú takíto ľudia kreatívnejší, majú lepšiu priestorovú predstavivosť aj logické myslenie.

 

 

 Znalosť cudzieho jazyka udržiava mozog v správnej kondícii. Čiže choroby ako Alzheimer by vašu pamäť tak skoro navštíviť nemali.

 Ak milujete lietadlá, internet alebo vedu, je angličtina váš jazyk. Používa sa totiž v IT, letectve, diplomacii, cestovnom ruchu aj vedeckom svete a tak rozširuje vaše obzory.

 Nemusíte deťom púšťať animované rozprávky v češtine, kľudne zapnite anglický kanál. Popri pozeraní rozprávok sa nielen zabáva, no tiež vzdeláva. No a v budúcnosti to budú mať jednoznačne ľahšie s komunikáciou a dohovorením sa. 

 Pri používaní viacerých jazykov súčasne je dôležité tvoriť vety a súvetia v danej vetnej skladbe. To zvyšuje tvorivosť a podporuje inteligenciu

 S angličtinou môžeme bez problémov precestovať celý svet, navštíviť cudzie kultúry, mestá a tým sa obohatiť o množstvo nových chvíľ, informácií a zážitkov.

Mať lepší život je skrátka skutočne jednoduché a to len vďaka angličtine. Hravým spôsobom, bez stresu a nútenia, sa ju vaše detičky ľahko naučia na kurzoch Helen Doron. Cez piesne, básničky, tancovanie či hry, ktoré pre detičky na mieru pripravili školení odborníci. 

 

Detská psychologička Mgr. Mária Tóthová Šimčáková: 

Efektívnosť tejto nenásilnej a zábavnej formy výučby si vyskúšala aj detská psychologička Mgr. Mária Tóthová Šimčáková, ktorá sa tak podľa vlastných slov stala fanúšičkou kurzov Helen Doron nielen z profesionálneho hľadiska, ale aj ako dvojnásobná mamička: 

„Dnes je problém deti presvedčiť, aby boli ochotné niečo sa učiť, no prepracovanému programu Helen Doron sa darí udržať detičky dlhodobejšie aktívne a motivované osvojovať si nový jazykDodnes je moja dcéra usmiata pred každou hodinou a z hodiny vybieha šťastná a spokojná. A keď je moje dieťa šťastné, naučilo sa veľa nového, robí úžasné pokroky v angličtine,  nie je  pre mňa nič lepšie a som spokojnou mamou.“ 

Na Slovensku kurzy Helen Doron nájdete už vo viac než 30 mestách.

Ak by ste radi videli a zažili ukážkovú hodinu zadarmo, je možné prihlásiť sa so svojím dieťatkom na: http://helendoron.sk/ukazkova-hodina-zadarmo.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
ivita napísané 31.07.2016 08:37

Super clanok. Anglictina je dolezita, mal by si to uvedomit kazdy rodic a viest dieta od malicka k jej uceniu. V rannom veku to bude pre neho zabava a nie trapenie. Moj syncek absolvoval tento kurz a velmi mu pomohol. doma sa s nim rozpravam aj po anglicky,pustame si rozpravky aj v anglictine a aj v slovencine.

www.anglictina-bez-biflovania.sk/video-anglictina-pre-deti

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?