ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
VychovávameDieťa a cudzie jazyky

10 dôvodov, prečo angličtina pomáha k lepšiemu životu

 pr   25.02.2016   1

Neviete žiaden jazyk? Máte malé dieťa a bojíte sa, že dopadne ako vy? Hľadáte motiváciu, ako ho donútiť učiť sa cudzí jazyk? Vy ste v detstve nemali toľko možností, ako majú dnešné deti.

 

Ukážeme vám 10 dôvodov, prečo môže angličtina zlepšiť váš život. Možno to nakopne aj vás, aby ste neváhali a prihlásili vaše dieťatko na kurzy angličtiny:

 Ak niekto vie dobre anglicky, má možnosť spoznať viac ľudí, môže s nimi komunikovať na sociálnych sieťach či osobne ich stretávať. Angličtina tak rozhodne zlepšuje sociálne vzťahy a zručnosti.

 S angličtinou môže vaše dieťa  dosiahnuť lepšie vzdelanie, veď do zahraničia sa vďaka štipendiu predsa nedostane každý. 

 Skoro každý z nás rád nakupuje. A väčší výber a možnosti, ako na Slovensku, sú v zahraničí či na zahraničných eshopoch. Ako si však vypýtať svoju veľkosť alebo kávu, keď neviete ani ceknúť anglicky?

 Čo je lepšie - sedieť v kancelárii, dvíhať telefóny a variť kávu alebo cestovať po svete, robiť to, čo vás baví a stretávať sa so zaujímavými ľuďmi? S angličtinou sa môžete uchytiť v práci, ktorá vás bude skutočne napĺňať

 Je dokázané, že ten, kto používa cudzí jazyk, vyniká aj v ďalších oblastiach – podľa odborníkov sú takíto ľudia kreatívnejší, majú lepšiu priestorovú predstavivosť aj logické myslenie.

 

 

 Znalosť cudzieho jazyka udržiava mozog v správnej kondícii. Čiže choroby ako Alzheimer by vašu pamäť tak skoro navštíviť nemali.

 Ak milujete lietadlá, internet alebo vedu, je angličtina váš jazyk. Používa sa totiž v IT, letectve, diplomacii, cestovnom ruchu aj vedeckom svete a tak rozširuje vaše obzory.

 Nemusíte deťom púšťať animované rozprávky v češtine, kľudne zapnite anglický kanál. Popri pozeraní rozprávok sa nielen zabáva, no tiež vzdeláva. No a v budúcnosti to budú mať jednoznačne ľahšie s komunikáciou a dohovorením sa. 

 Pri používaní viacerých jazykov súčasne je dôležité tvoriť vety a súvetia v danej vetnej skladbe. To zvyšuje tvorivosť a podporuje inteligenciu

 S angličtinou môžeme bez problémov precestovať celý svet, navštíviť cudzie kultúry, mestá a tým sa obohatiť o množstvo nových chvíľ, informácií a zážitkov.

Mať lepší život je skrátka skutočne jednoduché a to len vďaka angličtine. Hravým spôsobom, bez stresu a nútenia, sa ju vaše detičky ľahko naučia na kurzoch Helen Doron. Cez piesne, básničky, tancovanie či hry, ktoré pre detičky na mieru pripravili školení odborníci. 

 

Detská psychologička Mgr. Mária Tóthová Šimčáková: 

Efektívnosť tejto nenásilnej a zábavnej formy výučby si vyskúšala aj detská psychologička Mgr. Mária Tóthová Šimčáková, ktorá sa tak podľa vlastných slov stala fanúšičkou kurzov Helen Doron nielen z profesionálneho hľadiska, ale aj ako dvojnásobná mamička: 

„Dnes je problém deti presvedčiť, aby boli ochotné niečo sa učiť, no prepracovanému programu Helen Doron sa darí udržať detičky dlhodobejšie aktívne a motivované osvojovať si nový jazykDodnes je moja dcéra usmiata pred každou hodinou a z hodiny vybieha šťastná a spokojná. A keď je moje dieťa šťastné, naučilo sa veľa nového, robí úžasné pokroky v angličtine,  nie je  pre mňa nič lepšie a som spokojnou mamou.“ 

Na Slovensku kurzy Helen Doron nájdete už vo viac než 30 mestách.

Ak by ste radi videli a zažili ukážkovú hodinu zadarmo, je možné prihlásiť sa so svojím dieťatkom na: http://helendoron.sk/ukazkova-hodina-zadarmo.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
ivita napísané 31.07.2016 08:37

Super clanok. Anglictina je dolezita, mal by si to uvedomit kazdy rodic a viest dieta od malicka k jej uceniu. V rannom veku to bude pre neho zabava a nie trapenie. Moj syncek absolvoval tento kurz a velmi mu pomohol. doma sa s nim rozpravam aj po anglicky,pustame si rozpravky aj v anglictine a aj v slovencine.

www.anglictina-bez-biflovania.sk/video-anglictina-pre-deti

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.