Vážne veciZamyslenie

Zdravotným sestrám pred testovacím víkendom

 Mara Janovičová   30.10.2020   0

Milé dievčatá, napíšem to od srdca tak ako to cítim. Nech si myslí každý o tom testovaní čo chce, či ten vírus existuje alebo nie, o dobrovoľne - nedobrovoľne, rozhodli sme sa z vlastnej vôle.

Som hrdá, že som zdravotná sestra

Neviem ako Vy, ale ja som hrdá, že som zdravotná sestra a cítim sa byť v tejto chvíli potrebná. Viem a chápem, že táto robota nesie so sebou určité riziko, ale nesmieme to tak brať, že sme ohrozené. Berme to tak, že ideme pomáhať, tak ako to robíme denno denne. Buďme tam pre ľudí, kvôli ľuďom, pre naše rodiny a priateľov.

 

Ja osobne budem veľmi šťastná, keď sa pri mne bude človek cítiť "bezpečne" a bude mi pri odbere "veriť". Mali by sme byť pre nich oporou, lebo vieme, že bez nás to nedávajú ani lekári v práci. Sme dôležité a výnimočne , väčšinou sme prvé, ktoré majú prvý kontakt s pacientom a vieme aké to je dôležité im dať pocit bezpečia a, že všetko bude v poriadku.

Na nás sa môžu spoľahnúť

Netvrdím, že pôjde všetko hladko a ani nám to nikto nedokáže momentálne zaručiť, ale zachovajme kľud a správajme sa k ľuďom ako keby to bol náš príbuzný. Sme na jednej lodi a ukážme im, že na nás sa môžu spoľahnúť, tak ako teraz, pri odberoch alebo v práci.

Už dlho bola naša práca podceňovaná (o finančnom ohodnotení nejdem ani písať) ale každá túto prácu robíme srdcom, či sme sestry obyčajné alebo praktické, s titulom či bez. Ja osobne mám rada ľudí pozitívnych a teraz si neprajem nič viac, nech sú okolo mňa všetci negatívny.

Keď už sa nadáva na celý svet,

nech sú to práve zdravotné sestry, o ktorých sa budú učiť deti v učebniciach dejepisu v budúcnosti, že aj vďaka nim sa celá táto situácia zvládla. Prajem nám veľa šťastia, všetkým ktoré budeme pri odberoch alebo v nemocniciach, ambulanciách, viem že túto celú situáciu zvládneme.

Sme sestry a nás len tak hocičo predsa nerozhádže:)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
5 najväčších strachov v tehotenstve
26.11.2020   0
K pohode najmä prvorodičiek neprispieva pretlak informácií - veľa sa hovorí o pôrodoch v médiách, diskutuje sa o úrovni nášho pôrodníctva, názory a skúsenosti rodičiek možno nájsť aj na internetových fórach a väčšina z nich nie je zrovna priaznivá, skôr k strachu a obavám tehotných pridávajú.
25. november - Katarína
25.11.2020   2
Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť
23.11.2020   0
Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity. Najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.
babetko
20 básničiek pre Mikuláša
26.11.2020   3
Poďte sa s nami naučiť básničku pre Mikuláša. Aspoň jednu alebo hoci aj všetkých 20!
Deti, ktoré sú vonku aj v mínusových teplotách, sú odolnejšie
25.11.2020   0
Prevenciou proti prechladnutiam a sezónnym chrípkam je pobyt vonku za každého počasia, a to aj pri mínusových teplotách.
Kávovar Krups Evidence One - podozrivo jednoduchý
24.11.2020   0
Čítame návody a mačkáme tlačítka na OLED displeji. Vyzerá to až podozrivo jednoducho (+ video)
detské choroby
Ploché nohy a hravé cvičenie
17.11.2020   0
My, čo máme deti s plochými nohami vieme, že ak chceme aby mali naše deti zdravé nôžky – prázdniny neprázdniny – cvičiť sa musí každý deň aspoň desať minút. Aspoň trošku rozhýbať tie chodidielka.
Alergia na mak je zriedkavá, vie však veľmi skomplikovať život
13.11.2020   0
Súčasťou maku je ópium - látka, ktorá sa využíva v medicíne a objavuje sa vo viacerých liekoch. Tým najznámejším je marfium, ktorým sa lieči intenzívna bolesť ťažko chorých pacientov. Ópium je však aj súčasťou najpredávanejšieho lieku na svete - kodeínu, ktorý sa používa pri kašli a žalúdočných problémoch.
Má vaše dieťa teplotu? Robte si teplotný graf.
06.11.2020   0
Je pomerne užitočné sledovať v čase, ako sa vyvíja krivka rastu a poklesu teploty, po podaní liekov, či bez podania liekov.
zvery
Tehotná žena a zvierací miláčikovia
26.11.2020   0
Tehotenstvo je fáza života, počas ktorej sa žena musí naučiť zodpovednosti nielen za seba, ale aj za nový život, ktorý privedie na svet. Aké riziká so sebou prináša vzťah s domácim zvieratkom? Čo je pravda o toxoplazmóze a čo sú mýty?
Prepočítajte si psí vek na ľudské roky
19.11.2020   2
Približne od roku 1950 sa traduje ako ekvivalent jedného psieho roku pri porovnaní s ľudským vekom 7 rokov. Aj keď tento vzorec platí už prekvapujúco dlhý čas, skutočnosť nie je tak úplne jednoduchá a existuje nový model výpočtu.
Akého papagája do rodinky ?
11.11.2020   0
Rozmýšľate? Tak je dobré vedieť niečo o tom, ktoré skupiny papagájov sú vhodné do akých rodinných podmienok. Pre malé deti? Väčších školákov? Alebo len pre dospelákov? Nie každý papagáj je vhodný do každej rodiny. A naopak, nie každý človek je vhodný majiteľ papagája.