Vážne veciZamyslenie

Zdravotným sestrám pred testovacím víkendom

 Mara Janovičová   30.10.2020   0

Milé dievčatá, napíšem to od srdca tak ako to cítim. Nech si myslí každý o tom testovaní čo chce, či ten vírus existuje alebo nie, o dobrovoľne - nedobrovoľne, rozhodli sme sa z vlastnej vôle.

Som hrdá, že som zdravotná sestra

Neviem ako Vy, ale ja som hrdá, že som zdravotná sestra a cítim sa byť v tejto chvíli potrebná. Viem a chápem, že táto robota nesie so sebou určité riziko, ale nesmieme to tak brať, že sme ohrozené. Berme to tak, že ideme pomáhať, tak ako to robíme denno denne. Buďme tam pre ľudí, kvôli ľuďom, pre naše rodiny a priateľov.

 

Ja osobne budem veľmi šťastná, keď sa pri mne bude človek cítiť "bezpečne" a bude mi pri odbere "veriť". Mali by sme byť pre nich oporou, lebo vieme, že bez nás to nedávajú ani lekári v práci. Sme dôležité a výnimočne , väčšinou sme prvé, ktoré majú prvý kontakt s pacientom a vieme aké to je dôležité im dať pocit bezpečia a, že všetko bude v poriadku.

Na nás sa môžu spoľahnúť

Netvrdím, že pôjde všetko hladko a ani nám to nikto nedokáže momentálne zaručiť, ale zachovajme kľud a správajme sa k ľuďom ako keby to bol náš príbuzný. Sme na jednej lodi a ukážme im, že na nás sa môžu spoľahnúť, tak ako teraz, pri odberoch alebo v práci.

Už dlho bola naša práca podceňovaná (o finančnom ohodnotení nejdem ani písať) ale každá túto prácu robíme srdcom, či sme sestry obyčajné alebo praktické, s titulom či bez. Ja osobne mám rada ľudí pozitívnych a teraz si neprajem nič viac, nech sú okolo mňa všetci negatívny.

Keď už sa nadáva na celý svet,

nech sú to práve zdravotné sestry, o ktorých sa budú učiť deti v učebniciach dejepisu v budúcnosti, že aj vďaka nim sa celá táto situácia zvládla. Prajem nám veľa šťastia, všetkým ktoré budeme pri odberoch alebo v nemocniciach, ambulanciách, viem že túto celú situáciu zvládneme.

Sme sestry a nás len tak hocičo predsa nerozhádže:)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
babetko
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
27.02.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.