Vážne veciZamyslenie

Všetko splníme. Len nám dajte konečne vedieť - čo!

 Martin Ďurišin, riadieľ školy   04.12.2020   0

Vážený pán Igor Matovič,

Neorganizujte a neriaďte prosím slovenské školstvo prostredníctvom Vášho profilu na sociálnej sieti facebook. Dosť zle sa v tom totiž orientuje.

Vysvetlím: každý riaditeľ školy je zároveň orgánom štátnej správy v školstve, ktorý musí konať len v zmysle platných predpisov a nariadení – nie inak! A ja ako riaditeľ sa vo svojom rozhodnutí (lebo takto my riaditelia fungujeme, viete? – mohli by ste sa inšpirovať) musí odvolať na účinný právny predpis. Až vtedy má moje rozhodnutie nielenže legitimitu, ale je zároveň aj legálne. Prosím, riaďte preto tento štát – našu vlasť – štandardne. Veľmi pekne Vás o to prosím.

 

Mám vyhrnuté rukávy

Vážený pán premiér, ubezpečujem Vás, že nepoznám výhovorky, osobne som vyzbrojený odvahou, nosím vyhrnuté rukávy ale dodnes (čakám minimálne od polovice novembra) neviem čo všetko mám vykonať a splniť preto, aby ste mi vrátili žiakov do školy. Povie mi to niekto? Stanovíte už konečne tie podmienky? 

Plány pána ministra školstva Branislava Gröhlinga ako vrátiť žiakov do škôl ste hodili do koša. Ak neboli v súlade s Vašimi predstavami – tak sa teraz ukážte vy! Dajte prosím na stôl postup – všetko splníme! Stačí povedať

Celý list si prečítajte na stránke autora: martindurisin.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.