Vážne veciŠtát pre rodinu

Stredné školy sa zatvárajú. Nové opatrenia od 12. októbra

 Kristína Kováčiková   11.10.2020   0

Minister školstva na tlačovej konferencii v nedeľu poďakoval všetkým v školstve, ktorí sa doteraz snažili, aby vzdelávanie na školách mohlo prebiehať. Preto sa podľa neho ocitli od začiatku školského roka iba 4 % žiakov v karanténe.

Nie všetci však podľa ministra boli zodpovední tak, ako sme sa snažili v školstve, a preto vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu prichádzajú nové opatrenia.

Shutterstock

 

Rúška sa sprísňujú

Deti do 3 rokov v jasličkách rúška nosiť nemusia. Čo sa týka MŠ, výrazne sa odporúčajú, pre pani učiteľky sú rúška povinné.

Zmena nastane pri rúškach na prvom stupni, tie budú povinné aj pre tieto deti, nielen pre druhý stupeň. Výnimky sú pre nepočujúcich, autistické a mentálne postihnutia, tie ostávajú (ešte sa budú  špecifikovať).

Fungovanie škôl od 12. októbra

MŠ otvorené a aj naďalej budú fungovať v doterajšom režime, ak sa situácia nezmení.

ZŠ – prvý aj druhý stupeň pokračujú v doterajšom režime s opatreniami, ktoré boli nastavené.

Stredné školy od 12. októbra prechádza na dištančné vzdelávanie až do odvolania. Je dôležité, aby sme sa pripravili na to, že to nebude len na jeden, dva týždne, ako povedal minister.

Minister vyzval študentov, aby necestovali na internáty, lebo sa zatvárajú a nebudú sa mať kde ubytovať. A učiteľov poprosil, aby sa pripravili, že nepôjde len o úlohy, ktoré budú dávať na pár dní, ale aby vzdelávanie prebiehalo čo najviac kvalitne.

Dôvod, prečo sa rozhodli prejsť na online na stredných školách, je obmedzenie mobility študentov - aby necestovali po celom Slovensku. 

Na základných školách ide predsa len o viac ucelené kolektívy, deti spravidla necestujú za školou, zdržiavajú sa viac menej v mieste bydliska. Okrem toho sa minister vyjadril, že chce, aby deti na ZŠ chodili do škôl, čo najviac bude možné - hoci aj so všetkými obmedzeniami.

Krúžková činnosť a stretávanie rôznych žiakov budú zakázané. To sa týka aj exkurzií, výletov, škôl v prírode, lyžiarskych výcvikov.

Od 15. októbra pribudnú ďalšie opatrenia

Rušia sa omše, športové aj kultúrne podujatia, vnútri reštaurácie sa nenajete. Prečítajte si o sprísnených opatreniach od 15. októbra.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Kristína Kováčiková

Redaktorka, publikuje odborné články najmä o materských a rodičovských príspevkoch, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča" a tiež píše "Správy pre rodiča" - o veciach, ktoré sa práve dejú. Vyštudovala Právnickú fakultu UK v Bratislave.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenstvo vo vyššom veku môže ženám predĺžiť život
19.10.2020   0
Odkladanie tehotenstva na neskôr by mohlo mať aj inú výhodu ako to, že už má žena zázemie, stabilitu a konečne aj správneho partnera.
Dve deti krátko po sebe - tehotenstvo
15.10.2020   0
Či už ste mali predchádzajúce tehotenstvo bez problémov, alebo sa vyskytli aj komplikácie, je jasné, že toto bude prebiehať trochu inak. Už ste mamou na plný úväzok, nemôžete byť „len tehotná“.
Materské u nového alebo starého zamestnávateľa
13.10.2020   0
Z príjmu od ktorého zamestnávateľa sa Eme vypočíta materské? Môže ísť na materskú neskôr, aby sa jej rátalo materské z aktuálneho zamestnania?
babetko
Ako vybrať detskú postieľku pre pokojný spánok bábätka?
20.10.2020   0
Patrí medzi najdôležitejšie kúsky detskej výbavy vôbec. Prečítajte si tipy, ktoré vám výber postieľky uľahčia.
Na tieto míľniky dajte u svojho dieťaťa pozor
19.10.2020   1
Vo vývine malých detí sú isté míľniky, ktoré by dieťatko do určitého veku malo zvládnuť.
VIUSID - hrajte o zimnú výzbroj vašej imunity
16.10.2020   0
VIUSID je výnimočný prírodný výživový doplnok, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu, výrazne chráni pred vírusmi a ich tvorbou, dopĺňa vitamínové nedostatky v tele a posilňuje imunitný systém.
detské choroby
Ako sa zbaviť nádchy a kašľa bez liekov a postaviť deti zase "na nohy"
19.10.2020   0
Ideálne je, aby dochádzalo čo najmenej k situáciám, keď už je nevyhnutné riešiť „soplíky“ liekmi.
Laryngitída a ako na ňu
16.10.2020   41
Určite poznáte stav, keď dieťatko zdravé uložíte spať a o niekoľko hodín je to tu... Nočná mora rodičov - Laryngitída! Hoci sa môže zápal hrtana opakovať, vždy vystraší nielen rodičov, ale aj dieťa samotné.
Skrížená alergická reakcia
08.10.2020   0
Fenomén skríženej alergie je predmetom intenzívneho výskumu. Dnes je už známe presné zloženie skrížene reagujúcich proteínov. Máme k dispozícii senzibilizačné vzory s peľmi asociovanej potravinovej alergie.
zvery
Kde sa vzala mačka?
19.10.2020   3
Pes sa už po tisícročia považuje za najlepšieho priateľa človeka, ale ako je to s mačkami? Viete odkiaľ sa mačka vzala, kde ju uctievali ako bohyňu a kde sa jej na druhej strane báli a často ju stihol krutý osud?
Pohryzenie zvieraťom - Prvá Pomoc
04.10.2020   0
Prítulní havkovia, milé mačičky, či iné tvory z radu živočíšnej ríše. Niekedy sa stretnutie s malým človekom môže skončiť aj nepríjemne.
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.