Vážne veciŠtát pre rodinu

Pôjdu ešte tento rok deti do školy?

 Kristína Kováčiková   17.11.2020   0

Aktualizované 2. decembra

Druhý stupeň ZŠ je doma od 26. októbra, stredné školy ešte dlhšie. Návrat do školy 30. novembra, za predpokladu priaznivej epidemiologickej situácie, sa nenaplnil.

V posledných týždňoch sa hovorilo o tom, že nový termín bude až po vianočných prázdninách, možno ešte pred koncom roka. Neisté varianty majú podmienky.

Shutterstock

 

A/ po prázdninách

Premiér Igor Matovič navrhoval, že by sa deti mohli vrátiť do školy po sviatku Troch kráľov, ale denný limit pozitívnych prípadov na COVID-19 by musel byť maximálne 500 nových nakazených.

Takisto by v nemocniciach nemohlo byť hospitalizovaných viac ako tisíc ľudí, či už pozitívnych alebo podozrivých na koronavírus. Počet ľudí napojených na umelú pľúcnu ventiláciu by nesmel prekročiť 100.

B/ pred prázdninami

Hovorilo sa o 7. decembri, ak si minister školstva Branislav Gröhling splní úlohu, ktorú dostal od ústredného krízového štábu - má navrhnúť systém pravidelného testovania žiakov, ich rodičov a zamestnancov škôl. Pravidelné pretestovanie žiakov a rodičov má pokračovať aj v novom roku. Plán má vypracovať v spolupráci so samosprávami a zriaďovateľmi škôl.

Jeho domácu úlohu však ústredný krízový štáb neprijal, a teda deti zostávajú do Vianoc s najväčšou pravdepodobnosťou doma. Minister školstva musí teraz pripraviť plán návratu do škôl tak, aby vôbec bol možný po vianočných prázdninách.

Prečítajte si viac: Žiaci zostávajú do Vianoc doma, školy sa neotvoria.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Kristína Kováčiková

Redaktorka, publikuje odborné články najmä o materských a rodičovských príspevkoch, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča" a tiež píše "Správy pre rodiča" - o veciach, ktoré sa práve dejú. Vyštudovala Právnickú fakultu UK v Bratislave.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.