Vážne veciŠtát pre rodinu

Pôjdu ešte tento rok deti do školy?

 Kristína Kováčiková   17.11.2020   0

Aktualizované 2. decembra

Druhý stupeň ZŠ je doma od 26. októbra, stredné školy ešte dlhšie. Návrat do školy 30. novembra, za predpokladu priaznivej epidemiologickej situácie, sa nenaplnil.

V posledných týždňoch sa hovorilo o tom, že nový termín bude až po vianočných prázdninách, možno ešte pred koncom roka. Neisté varianty majú podmienky.

Shutterstock

 

A/ po prázdninách

Premiér Igor Matovič navrhoval, že by sa deti mohli vrátiť do školy po sviatku Troch kráľov, ale denný limit pozitívnych prípadov na COVID-19 by musel byť maximálne 500 nových nakazených.

Takisto by v nemocniciach nemohlo byť hospitalizovaných viac ako tisíc ľudí, či už pozitívnych alebo podozrivých na koronavírus. Počet ľudí napojených na umelú pľúcnu ventiláciu by nesmel prekročiť 100.

B/ pred prázdninami

Hovorilo sa o 7. decembri, ak si minister školstva Branislav Gröhling splní úlohu, ktorú dostal od ústredného krízového štábu - má navrhnúť systém pravidelného testovania žiakov, ich rodičov a zamestnancov škôl. Pravidelné pretestovanie žiakov a rodičov má pokračovať aj v novom roku. Plán má vypracovať v spolupráci so samosprávami a zriaďovateľmi škôl.

Jeho domácu úlohu však ústredný krízový štáb neprijal, a teda deti zostávajú do Vianoc s najväčšou pravdepodobnosťou doma. Minister školstva musí teraz pripraviť plán návratu do škôl tak, aby vôbec bol možný po vianočných prázdninách.

Prečítajte si viac: Žiaci zostávajú do Vianoc doma, školy sa neotvoria.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Kristína Kováčiková

Redaktorka, publikuje odborné články najmä o materských a rodičovských príspevkoch, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča" a tiež píše "Správy pre rodiča" - o veciach, ktoré sa práve dejú. Vyštudovala Právnickú fakultu UK v Bratislave.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
Prídavok na dieťa 2021
11.01.2021   35
Kedysi pod názvom "rodinné prídavky." Patrí na každé nezaopatrené dieťa. Ktoré dieťa je nezaopatrené, kto môže poberať prídavok a za akých podmienok? Oznamovacia povinnosť pri prídavku na dieťa, ktoré dovŕšilo 3 roky.
babetko
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej
14.01.2021   14
Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.
Postieľka, kolíska, kôš, či posteľ rodičov?
12.01.2021   13
Prehľadový článok o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností.
detské choroby
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
Krvácanie z nosa
11.01.2021   0
Hoci krvácanie z nosa vie poriadne vystrašiť,u detí vo veku 3-10 rokov je časté a obyčajne nejde o nič vážne. Krvácanie sa zvyčajne zastaví samo a môže byť bezpečne ošetrené doma.
zvery
Morčatá
12.01.2021   10
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   2
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?