Vážne veciŠtát pre rodinu

Otvoria po prázdninách aspoň škôlky?

 redakcia   04.01.2021   1

Od 1. januára 2021 platia sprísnené opatrenia. V čase ich vyhlásenia ešte nebolo jasné, ako sa lockdown dotkne otvorenia škôl. Tie boli pred Vianocami inštruované, aby zistili záujem rodičov o prezenčné vzdelávanie - za podmienky absolvovania testov.

"Vzhľadom na ostatné zavedenie lockdownu pracujeme na tom, aby sme usmernili školy k fungovaniu od 11. januára," oznámil na Facebooku minister školstva s tým, že vec má posúdiť konzílium. Okrem epidemiológov kontaktoval aj hlavného hygienika a ministra zdravotníctva, aby sa dohodli na odporúčaní.

Shutterstock

 

Podľa Branislava Gröhlinga sú samosprávy pripravené na pretestovanie a organizovanie celého procesu. 

"Najneskôr zajtra /5. januára, pozn. red./ vydáme informácie, ako sa bude pri otvorení škôl v januári postupovať a budeme informovať samosprávy, SK8, zriaďovateľov, školy ako aj profesné organizácie."

Ministerstvo školstva najprv odporúčalo všetkým zriaďovateľom materských škôl, aby zvážili možnosť ich prevádzky, i keď s odporúčaním otvoriť škôlky len pre rodičov z kritickej infraštruktúry. 

"Ak sa zriaďovateľ materskej školy rozhodne, po zvážení epidemiologickej situácie, možností a podmienok prevádzkovať materskú školu od 4. 1. 2021, tak ju môže prevádzkovať ako pred 21. 12. 2020.

Neskôr MŠ po rokovaní s kompetentnými orgánmi oznámilo, že aj škôlky ostávajú po 4. januári buď zatvorené alebo fungujú pre kritickú infraštruktúru či rodičov, ktorým vyplýva z povahy práce, že ju nemôžu vykonávať z domu.

Pre základné a stredné školy pokračujú do 10. januára prázdniny. Od 11. januára idú dištančne 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a SŠ. dištančne.

V normálnom režime by mali škôlky začať fungovať až od 18. januára, kedy by sa mal vrátiť do škôl aj prvý stupeň ZŠ.

Ako to bude s OČR a kedy pôjde do školy aj 2. stupeň a stredné školy? Prečítajte si viac v článku: Od 11. januára idú žiaci dištančne, ako sa budú otvárať školy.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
agness napísané 04.01.2021 11:48

Takze je vlastne na kazdej skolke, ako sa rozhodne.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Suchý alebo vlhký kašeľ, ako ich rozoznať (audio)
07.03.2021   1
V zásade rozlišujeme dva druhy kašľa: suchý, neproduktívny kašeľ a kašeľ produktívny (vlhký, mokrý, hlienový). Viete ich rozoznať?
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
zvery
7 tipov ako dostať mačku do auta
08.03.2021   0
Ak mávate hrôzu z toho, že Vašu mačku treba niekam odviesť autom, nie ste sami. Mnohí majitelia šedivejú pri predstave, že opäť budú musieť vziať mačku a navštívíť napr. veterinára...
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.