Vážne veciŠtát pre rodinu

Ako sa budú zatvárať školy počas druhej vlny pandémie?

 redakcia   28.07.2020   0

O druhej vlne koronavírusu sa viedli polemiky ešte v čase, keď sa deti mali vrátiť do školy pred letnými prázdninami.

Nakoniec sa júnové vyučovanie zvládlo, až na malé výnimky - po potvrdených prípadoch ochorenia COVID-19 v dvoch školských zariadeniach ostali zatvorené základné školy v Čadci. 

Podobne by to malo vyzerať aj v septembri, keď deti nastúpia do školy. Namiesto plošného zatvorenia škôl by došlo k prerušeniu vyučovania iba na lokálnej úrovni - v rizikových oblastiach.

 

Ministerstvo školstva pripravuje balík opatrení, manuál, ktorým by sa školy riadili v prípade podozrenia na koronavírus v školských zariadeniach.

Školy by fungovali podľa semafora - zelená farba bude znamenať bežnú prevádzku, pri oranžovej farbe musia nastúpiť zvýšené bezpečnostné opatrenia, červená farba dá na nevyhnutnú dobu stopku vyučovaniu na konkrétnej škole. 

Tento manuál by mal zároveň upravovať aj spôsob výučby v súčasnej koronakríze a pomôcť školám lepšie zvládnuť prípadnú druhú vlnu pandémie.

Dištančné vzdelávanie odhalilo mnohé nedostatky v našom školstve, ktoré na podobnú situáciu nebolo pripravené.

Množstvo žiakov nemalo prístup k online vzdelávaniu, čo výučbu na diaľku veľmi komplikovalo. Vybavené technikou a/alebo učiteľmi, ktorí by zvládli prejsť do onlinu, neboli ani viaceré školy.

Učitelia by tiež po novom mohli vyučovať v tzv. cykloch, aby neboli tlačení prebrať za jeden časový úsek celé predpísané učivo. Rozloží sa na dlhšie obdobie.

K dispozícii by manuál pre školy mohol byť už v polovici augusta.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?