Vážne veciŠtát pre rodinu

Ako sa budú zatvárať školy počas druhej vlny pandémie?

 redakcia   28.07.2020   0

O druhej vlne koronavírusu sa viedli polemiky ešte v čase, keď sa deti mali vrátiť do školy pred letnými prázdninami.

Nakoniec sa júnové vyučovanie zvládlo, až na malé výnimky - po potvrdených prípadoch ochorenia COVID-19 v dvoch školských zariadeniach ostali zatvorené základné školy v Čadci. 

Podobne by to malo vyzerať aj v septembri, keď deti nastúpia do školy. Namiesto plošného zatvorenia škôl by došlo k prerušeniu vyučovania iba na lokálnej úrovni - v rizikových oblastiach.

 

Ministerstvo školstva pripravuje balík opatrení, manuál, ktorým by sa školy riadili v prípade podozrenia na koronavírus v školských zariadeniach.

Školy by fungovali podľa semafora - zelená farba bude znamenať bežnú prevádzku, pri oranžovej farbe musia nastúpiť zvýšené bezpečnostné opatrenia, červená farba dá na nevyhnutnú dobu stopku vyučovaniu na konkrétnej škole. 

Tento manuál by mal zároveň upravovať aj spôsob výučby v súčasnej koronakríze a pomôcť školám lepšie zvládnuť prípadnú druhú vlnu pandémie.

Dištančné vzdelávanie odhalilo mnohé nedostatky v našom školstve, ktoré na podobnú situáciu nebolo pripravené.

Množstvo žiakov nemalo prístup k online vzdelávaniu, čo výučbu na diaľku veľmi komplikovalo. Vybavené technikou a/alebo učiteľmi, ktorí by zvládli prejsť do onlinu, neboli ani viaceré školy.

Učitelia by tiež po novom mohli vyučovať v tzv. cykloch, aby neboli tlačení prebrať za jeden časový úsek celé predpísané učivo. Rozloží sa na dlhšie obdobie.

K dispozícii by manuál pre školy mohol byť už v polovici augusta.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.1 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
25. november - Katarína
25.11.2020   2
Vianoce sú ideálne obdobie, kedy otehotnieť
23.11.2020   0
Ak túžite po bábätku, skorá zima, ideálne obdobie na počatie dieťatka, je práve pred vami. S touto teóriou prišiel nový výskum z Indianskej univerzity. Najúspešnejšie sú decembrové počatia, z ktorých sa narodí najviac detí.
7 vecí, ktoré by nemali chýbať v detskej výbavičke
22.11.2020   0
Máte už všetko nakúpené? Zopár dôležitých vecí, na ktoré ste možnno ešte nemysleli
babetko
Deti, ktoré sú vonku aj v mínusových teplotách, sú odolnejšie
25.11.2020   0
Prevenciou proti prechladnutiam a sezónnym chrípkam je pobyt vonku za každého počasia, a to aj pri mínusových teplotách.
Kávovar Krups Evidence One - podozrivo jednoduchý
24.11.2020   0
Čítame návody a mačkáme tlačítka na OLED displeji. Vyzerá to až podozrivo jednoducho (+ video)
Súťažte o edukačné kartičky abeceda TROCHA INAK
24.11.2020   0
Počuli ste o VIZUÁLNEJ TECHNIKE UČENIA ? Dvaja rodičia sa nechali inšpirovať svojim školáčikom...
detské choroby
Ploché nohy a hravé cvičenie
17.11.2020   0
My, čo máme deti s plochými nohami vieme, že ak chceme aby mali naše deti zdravé nôžky – prázdniny neprázdniny – cvičiť sa musí každý deň aspoň desať minút. Aspoň trošku rozhýbať tie chodidielka.
Alergia na mak je zriedkavá, vie však veľmi skomplikovať život
13.11.2020   0
Súčasťou maku je ópium - látka, ktorá sa využíva v medicíne a objavuje sa vo viacerých liekoch. Tým najznámejším je marfium, ktorým sa lieči intenzívna bolesť ťažko chorých pacientov. Ópium je však aj súčasťou najpredávanejšieho lieku na svete - kodeínu, ktorý sa používa pri kašli a žalúdočných problémoch.
Má vaše dieťa teplotu? Robte si teplotný graf.
06.11.2020   0
Je pomerne užitočné sledovať v čase, ako sa vyvíja krivka rastu a poklesu teploty, po podaní liekov, či bez podania liekov.
zvery
Prepočítajte si psí vek na ľudské roky
19.11.2020   2
Približne od roku 1950 sa traduje ako ekvivalent jedného psieho roku pri porovnaní s ľudským vekom 7 rokov. Aj keď tento vzorec platí už prekvapujúco dlhý čas, skutočnosť nie je tak úplne jednoduchá a existuje nový model výpočtu.
Akého papagája do rodinky ?
11.11.2020   0
Rozmýšľate? Tak je dobré vedieť niečo o tom, ktoré skupiny papagájov sú vhodné do akých rodinných podmienok. Pre malé deti? Väčších školákov? Alebo len pre dospelákov? Nie každý papagáj je vhodný do každej rodiny. A naopak, nie každý človek je vhodný majiteľ papagája.
Skalár
06.11.2020   0
Skalár je ryba, ktorá má majestátnosť Cichlidy, ale zároveň aj nenáročnosť pávieho očka. Postačí iba dodržiavať isté pravidlá a neprekračovať hranice.