ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 22.10.2017 | meniny má Sergej  
Vážne veciRodinné financie

Poistenie? Čím skôr, tým lepšie

 PR   21.03.2017   0

Keďže ešte nezačalo chodiť, nič sa mu nemôže stať. Veď som stále pri ňom! A šetriť na vysokú školu už teraz? Nie je to predčasné?

Tieto a podobné myšlienky môžu maminkám najmenších detí napadnúť, keď im niekto z príbuzných hovorí o detskom poistení.

Vaša ratolesť sa však každý deň ocitá v situáciách, ktoré sú pre ňu nové, nepoznané. Niektoré ju môžu aj ohroziť. Detské poistenie je oná povestná poistka pre každý prípad.

 

Najčastejším rizikom u detí je úraz

Podľa štatistík postihne úraz každé piate dieťa. Medzi najčastejšie zranenia detí do prvého roku života patrí vdýchnutie drobných predmetov a pád z postieľky.

Pri batoľatách a deťoch v predškolskom veku dochádza najmä k obareniu horúcou vodou či pádu z výšky. Staršie deti si privodia úraz najčastejšie pri športe, páde zo schodov alebo stromu, ale aj pri mimoškolských aktivitách organizovaných školou.

K úrazom dochádza najčastejšie v domácnosti, nasleduje škola a športoviská. Väčšina zranení je zapríčinená neopatrnosťou a pri najmenších nedostatočnou skúsenosťou.

Každý vážnejší úraz môže významne skomplikovať život celej rodiny. Okrem psychickej záťaže predstavuje aj výrazný zásah do rodinného rozpočtu, keďže minimálne jeden rodič musí liečbe dieťaťa prispôsobiť pracovné povinnosti.

Práve v týchto prípadoch pomôže finančnú stratu vykompenzovať poistenie.

Detské poistenie poskytuje:

  • poistnú ochranu dieťatka až do dospelosti
  • finančnú pomoc pri úraze či vážnej chorobe dieťaťa
  • formu sporenia, ktoré bude vyplatené či už pri dovŕšení poistného veku, alebo keď začne dieťa študovať, vstúpi do manželstva, alebo si vezme hypotéku na bývanie 
  • široké spektrum rôznych pripoistení

Svojmu dieťatku môžete dopriať ešte väčšiu ochranu formou rôznych pripoistení – kritických chorôb, času nevyhnutného liečenia úrazu, materiálnej škody či trvalých následkov úrazu.

S akýmkoľvek z týchto pripoistení dostane v rámci produktu Provital Junior od KOMUNÁLNEJ poisťovne pripoistenie zlomenín ako bonus ZDARMA. Pri každej zlomenine potom obdrží jednorazové odškodné.

Peniaze na štúdium, svadbu alebo byt

Čas letí veľmi rýchlo, ani sa nenazdáte a vaše dieťa urobí prvé kroky, pôjde do škôlky, do školy a bude stáť na prahu dospelosti. Sporiaca zložka detského poistenia mu tento štart do novej životnej etapy uľahčí.

S poistením Provital Junior vyplatí KOMUNÁLNA poisťovňa vášmu dieťaťu finančnú prémiu vo výške 105 % aktuálnej hodnoty poistenia pri prijatí na vysokú školu či už jednorazovo, alebo formou štipendia.

Rovnakú prémiu získa aj v prípade uzatvorenia manželstva či čerpania úveru na bývanie. Viac na www.kpas.sk.

Tip na záver

Ak sa vaši rodičia trápia otázkou, čo darovať novonarodenému vnúčaťu, navrhnite im ako vhodný darček detské poistenie, ktoré môže pomôcť pri štarte do života, aj pri nepriazni osudu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná na pracovnom pohovore
20.10.2017   0
Tehotenstvo nie je dôvod, aby vás vyradili z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ako absolvovať pohovor, keď ste tehotná? Musíte to budúcemu zamestnávateľovi oznámiť? Môže od vás vyžadovať potvrdenie o tom, že nie ste tehotná?
Gestóza tehotných
18.10.2017   0
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
SZČO a materská
17.10.2017   1
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Pečená hruška (od 6 mesiacov)
21.10.2017   0
Aby ste predišli problémom s nafukovaním bruška, nepodávajte dieťaťu surové ovocie až do 8. mesiaca (okrem banánov a avokáda). Skúste to napríklad pečením.
Prečo dojčiť hneď po pôrode?
20.10.2017   9
Po pôrode sú hormóny mamičky, ale i dieťatka priamo naštartované na to, aby ste začali úspešne dojčiť. Ak vaše dieťatko nemalo možnosť prisať sa na prsník tesne po pôrode a prvé, čo do pusy dostane, je fľaša, môže sa stať, že potom mu bradavka „nebude stačiť“.
Súťaž o milé zásterky a termohrnčeky
20.10.2017   0
Hráte o 3x keramický termohrnček v provensálskom dizajne spolu s gazdinkovskou zásterou.
detské choroby
Imunita na školách
19.10.2017   0
Detské kolektívy sú doslova rajom na šírenie vírusov a infekcií. Preto je veľmi dôležité, aby ste vaše ratolesti zaopatrili ochranným štítom.
8 vecí, ktoré deťom poškodzujú imunitný systém
18.10.2017   0
Posledné výskumy potvrdili úzke prepojenie medzi psychikou, nervovým systémom a imunitou.
Bolesť končatín
15.10.2017   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
zvery
Blchy sa k vám môžu dostať spokojne aj od susedov
19.10.2017   0
Blchy prenášajú rôznorodé choroby a dokážu zamoriť celý byt či dom. Rozhodne neplatí tvrdenie, že mačacie a psie blchy na človeka neprejdú!
Zimovanie hadov
18.10.2017   0
Po poslednom kŕmení počkáme 2 týždne. Potom začíname pomaly hadovi znižovať dobu osvetlenia a teplotu. Toto by malo trvať ďalšie 2 týždne, aby sa had poriadne vyprázdnil. Pokiaľ by sme to urýchľovali môžeme hadovi ublížiť, hnijúce zvyšky potravy v tele hada počas hibernácie nie sú nič povzbudzujúce pre jeho organizmus.
Jazdenie na koni - začíname
12.10.2017   3
Kone sú fascinujúce zvieratá a jazdenie na nich o to viac. Nie je to ani tak náročné ale vyžaduje si to odvahu a správneho trénera. Ako na to? Skúsime vám poradiť. Ako vybrať ranč, trénera a koňa?