ReceptyTorty

(Valentínska) čokoládová torta s malinami

 Home Bakery   10.02.2013   0

Nielen na Valentína treba bruškám svojich najbližších dopriať niečo chutné a voňavé. Romantická kombinácia - maliny, čokoláda a šľahačka poteší naozaj každého.

 

 

KORPUS:

160ml mlieka, 1PL masla, 3 veľké vajcia (žĺtky a bielky oddelene - ale ak máte menšie vajcia, tak použite žĺtky zo 4 vajec, ale bielky stačia naozaj len z troch), štipka soli, 200g práškového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 150g polohrubej múky, 3PL kakaa holandského typu, 1ČL prášku do pečiva, 50g roztopenej čokolády 

NÁPLŇ:

125ml smotany na šľahanie, 50g práškového cukru, 125g čerstvých alebo rozmrazených a odkvapkaných malín; malinový džem

POLEVA:

1PL masla, 150g čokolády – roztopiť spolu + maliny na ozdobu

POSTUP:

Do kastrólika si dáme mlieko a maslo a zohrievame ho na sporáku, kým sa maslo nerozpustí. Necháme ochladiť.

Srdcovú formu alebo kruhovú formu s priemerom 23cm vymažeme maslom a vysypeme múkou.

Do misky dáme múku, kakao, prášok do pečiva a pridáme vanilkový cukor.

V samostatnej miske vyšľaháme bielka so štipkou soli. V inej miske vyšľaháme žĺtky s práškovým cukrom, aby nabrali na objeme. K žĺtkom prilejeme mlieko. Prešľaháme ručným mixérom a pridáme zmes múky a kakaa a rozpustenú čokoládu.

Všetko dobre premiešame šľahačom, cesto vylejeme do formy a pečieme cca 30min/170 stupňov (závisí od každej rúry).

Smotanu na plnku vyšľaháme dotuha, ručne primiešame cukor a jemne primiešame popučené maliny.

Korpus 2x rozrežeme, na obe časti rozotrieme malinový džem a plnku.

Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s maslom, potom rozotrieme čokoládu po obvode torty; po stuhnutí môžeme zdobiť čokoládovými hoblinkami a čerstvými malinami.

Pekáreň HOME BAKERY - poctivé domáce koláče, plné ovocia, maku, orechov, domácich džemov a lekvárov. Prešpurské torty a dobroty, ako nám ich piekli naše staré mamy. Všetko z kvalitných surovín, mnohokrát aj v BIO kvalite. Orechový, či makový závin, Sacher tortu, slivkový koláč, babičkinu bábovku, gaštanovú tortu ... sladké i slané dobroty si môžete objednať on-line, alebo sa vyberiete priamo do pekárne, na bratislavské Palisády 23 

www.homebakery.sk

www.facebook.com/homebakery.sk

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.