ReceptyTorty

Makovo-tvarohový cheesecake

 Takakika   25.03.2020   0

Je jedno, či sa u nás oslavuje životné jubileum alebo len tak máme chuť na niečo sladké, prím už niekoľko rokov hrá tento cheesecake alebo čízkejk, keď vám je lepšie.

Má veľa veľa maku a veľa veľa tvarohu. Čiže vlastne je to aj zdravé. Lebo, kde by ste aj našli regulérnejší zdroj vápnika, že?

 

Makovo-tvarohový cheesecake

Pôvodný  recept som okýptila, napríklad o hrozienka, vy môžete vynechať niečo iné, čo sa vám nebude hodiť z týchto ingrediencií:

Potrebujeme:

  • cesto: 250 g polohrubej múky, 1 ČL prášku do pečiva, 2 žĺtky, 150 g masla, 60 g práškového cukru, 2 vanilkové cukry
  • maková plnka: 200 g maku, 60 g práškového cukru, 1 ČL škorice, 50 g roztopeného masla, pár kvapiek až 2 PL citrónovej šťavy, 3 PL slivkového lekváru, možno rum
  • tvarohová plnka: 250 g tvarohu, 60 g práškového cukru, 2 PL hrubej múky, kyslá smotana, 2 vajcia + 2 bielka, ktoré ostali pri výrobe cesta

Postup:

Ja som zvolila celkovo ležérnejší prístup k tvorbe. Žiadne vaľkanie cesta po doske a prenášanie vysokozdvižným vozíkom do okrúhlej formy, veď si môžem to cesto rovno napatlať do tortovníka, no nie?

Tak teda zmiešajte dokopy to, čo má byť cestom a keď to už ako cesto vyzerá, usteľte mu do formy. Ideálne tak, že necháte vyhrnuté okraje 2-3 centimetre.

Za slobodna som zvykla odkladať štvrťku cesta, aby som z neho vyrobila formičkami rôzne dekorácie, srdiečka, hviezdičky a iné kudrlinky, ktoré pôjdu na vrch, ale postupným plynutím času na materskej dovolenke si rozmyslíte, či nebude lepšie čas investovať napríklad do umytia vlasov, že?

Plnkujeme:

Na cesto vrstvíte jednu plnku za druhou, najprv príde:

Maková plnka: jednoducho zmiešate všetko, čo má byť makovou plnkou, dokopy.

Tvarohová plnka: zase by sa malo všetko zmiešať dokopy, až na sneh z bielkov, ktorý sa primieša na záver, aby bola spektakulózne nadýchaná. Ako keby sa to nezjedlo tak, či onak. Na horách tiež nie je veľa snehu, a čo?

Pečieme.

Koláč dáme piecť do vyhriatej rúry na 180° - každému pečie rúra inak, tak si odsledujte čas podľa toho, aby nezhoreli vyhrnuté okraje cesta. 

Dobrú chuť!

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Takakika

More a červené tenisky. Materská na ostrove a muž v nebi.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...