ReceptyNápoje

5 osviežujúcich nápojov horúceho leta

 kika/redakcia   05.07.2015   0

Je jasné, že v horúčavách najčastejšie siahneme po obyčajnej, čistej vode. Ale ani ovocné, či zeleninové šťavy nie sú márnou voľbou: nielenže zaženú smäd, ale doplníme si tak minerály, ktoré chtiac-nechtiac vo veľkom vypotíme.

Ako bonus, obsahujú antioxidanty, ktoré nám pomáhajú chrániť sa pred slnečným úpalom zvnútra. A v neposlednom rade, je v nich veľa prírodných cukrov, preto sú ideálnym zásobovačom energie počas horúcich letných dní, kedy nám môže chýbať apetít.

iStock

 

Nenechajte v hanbe odšťavovače, či mixéry, po receptoch na domáce zmrzliny, máme pre vás týchto 5 inšpirácií na osviežujúce letné potešenia:

Šťava z bobuľovitého ovocia s uhorkou

Potrebujeme: 2 šálky rôzneho bobuľovitého ovocia, 2 jablká a 1 uhorku

Postup: Ak nemáme odšťavovač, jablká a uhorku obielime a spolu s ovocím rozmixujeme ručným mixérom. Kašu precedíme cez gázu.

Šťava z cvikle, mrkvy a zázvoru

Potrebujeme: 3 mrkvy, 1 koreň cvikle, 1 jablko, 1 koreň zázvoru o dĺžke 2 cm.

Postup: Všetky ingrediencie očistíme a rozmixujeme v mixéri, v prípade potreby môžeme dodať trochu vody. Kašu precedíme cez sitko alebo gázu. Šťavu môžeme podľa chuti osladiť medom.

Melónovo-jahodová šťava s mätou

Potrebujeme: 2 šálky melónu narezaného na kocky, 1 šálku jahôd, niekoľko lístkov mäty a trochu šťavy z limetky.

Postup: Všetko zmixujeme, ozdobíme mätou.

iStock

 

Jahodovo-malinový smoothie s paradajkou

Potrebujeme: 1,5 šálky jahôd, 1,5 šálky malín, 1 paradajku

Postup: Všetko spolu zmixujeme, pridáme toľko vody, aby sme dostali „pitnú“ konzistenciu.

Smoothie so žltým melónom, banánom a škoricou

Potrebujeme: ½ žltého melónu, 1 banán, 1 lyžičku škorice

Postup: Všetko ovocie očistíme a spolu so škoricou najemno zmixujeme, pridáme trochu vody, prípadne podľa chuti mandľového mlieka.

podľa gastro.hr

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?