ReceptyDobroty

Videorecept: Osie hniezda

 Pavlínka Pavlíková   07.04.2020   0

Priznávam. Pred domácim pečením osích hniezd som mala vždy silný rešpekt. Predsa len, nie je to jednoduchý a rýchli koláč ako zvyknem robievať , ale výsledok ma presvedčil. Osie hniezda nie sú nedosiahnuteľným domácim receptom. Čo sa týka časovej obtiažnosti, rezervujte si tak   2 hodinky - kvôli kysnutiu cesta.

 

Suroviny sa dajú nahradiť aj alternatívne. Ja osobne som bezlaktózová, používala som rastlinné mlieko aj maslo.

Postup rozdelíme na 2 časti: cesto a náplň.

Budeme potrebovať:

CESTO

  • 360 g múka
  • 200 ml mlieko
  • 60 g cukor
  • 50 g maslo
  • 1 bal droždie
  • 1 ČL kypriaci prášok
  • štipka soli

NÁPLŇ

  • 100 maslo rozpustené
  • 100 g kryštálový cukor
  • 1 PL škorica

V recepte môžete pokračovať podľa videa, alebo už tradične podľa postupu v texte nižšie.

 

Cesto - postup:

Droždie nasypeme do 100 ml mlieka, pridáme 10 g cukru a 10 g múky. Zmes mierne zamiešame a zakrytú ju odložíme na 15 minút.

Do ďalšej misky si odvážime 350 g múky, ktorú preosejeme. Ďalej nasleduje 1 čajová lyžička kypriaceho prášku, 50 g cukru a štipka soli.

Po 15. minútach do odloženej zmesi dolejeme 100 ml mlieka a 50 g roztopeného masla. Zmes nalejeme do misky s múkou a ručne miešame, pokým sa nevytvorí tuhé cesto.

Na kuchynskej linke si vymedzíme čisté miesto kam nasypeme múku a následne tam budeme s cestom pracovať. Cesto spracujeme na štýl bochníka a na záver posypeme múkou. Výtvor vložíme do misy  na kysnutie a necháme v nej cesto hodinu pracovať (kysnúť) .

Vyložíme si nohy:)

Náplň - postup:

Odvážime si 100 g obyčajného - kryštáľového  a 100 g škoricového cukru do misky. Pridáme 1 polievkovú lyžicu škorice.

Cesto po hodinke vyberieme na pomúčenú plochu a vyvaľkáme ho na tenko. Následne rozpustené maslo natrieme na povrch a posypeme cukrom z misky. Cesto opatrne zrolujeme (na slimáka) a nakrájame na cca 3 cm široké kúsky. Kúsky poukladáme na plech, ktorý sme vymastili alebo vystlali papierom na pečenie. Upozorňujem, medzi kúskami treba nechať rozostup, pretože sa nebezpečne zväčšia:)

V rúre ich pečte 15 až 20 minút na 190 stupňov. Na záver ich môžete posypať práškovým cukrom. 

Dobrú chuť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Pavlínka Pavlíková

Ahoj, volám sa Pavlínka. Som študentkou andragogiky na UK a vo voľnom čase sa venujem športu, videjkám o vareni, pečeni, cestovaniu, oblasti beauty, ale aj histórií.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
25.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.