ReceptyDobroty

Videorecept: Osie hniezda

 Pavlínka Pavlíková   07.04.2020   0

Priznávam. Pred domácim pečením osích hniezd som mala vždy silný rešpekt. Predsa len, nie je to jednoduchý a rýchli koláč ako zvyknem robievať , ale výsledok ma presvedčil. Osie hniezda nie sú nedosiahnuteľným domácim receptom. Čo sa týka časovej obtiažnosti, rezervujte si tak   2 hodinky - kvôli kysnutiu cesta.

 

Suroviny sa dajú nahradiť aj alternatívne. Ja osobne som bezlaktózová, používala som rastlinné mlieko aj maslo.

Postup rozdelíme na 2 časti: cesto a náplň.

Budeme potrebovať:

CESTO

  • 360 g múka
  • 200 ml mlieko
  • 60 g cukor
  • 50 g maslo
  • 1 bal droždie
  • 1 ČL kypriaci prášok
  • štipka soli

NÁPLŇ

  • 100 maslo rozpustené
  • 100 g kryštálový cukor
  • 1 PL škorica

V recepte môžete pokračovať podľa videa, alebo už tradične podľa postupu v texte nižšie.

 

Cesto - postup:

Droždie nasypeme do 100 ml mlieka, pridáme 10 g cukru a 10 g múky. Zmes mierne zamiešame a zakrytú ju odložíme na 15 minút.

Do ďalšej misky si odvážime 350 g múky, ktorú preosejeme. Ďalej nasleduje 1 čajová lyžička kypriaceho prášku, 50 g cukru a štipka soli.

Po 15. minútach do odloženej zmesi dolejeme 100 ml mlieka a 50 g roztopeného masla. Zmes nalejeme do misky s múkou a ručne miešame, pokým sa nevytvorí tuhé cesto.

Na kuchynskej linke si vymedzíme čisté miesto kam nasypeme múku a následne tam budeme s cestom pracovať. Cesto spracujeme na štýl bochníka a na záver posypeme múkou. Výtvor vložíme do misy  na kysnutie a necháme v nej cesto hodinu pracovať (kysnúť) .

Vyložíme si nohy:)

Náplň - postup:

Odvážime si 100 g obyčajného - kryštáľového  a 100 g škoricového cukru do misky. Pridáme 1 polievkovú lyžicu škorice.

Cesto po hodinke vyberieme na pomúčenú plochu a vyvaľkáme ho na tenko. Následne rozpustené maslo natrieme na povrch a posypeme cukrom z misky. Cesto opatrne zrolujeme (na slimáka) a nakrájame na cca 3 cm široké kúsky. Kúsky poukladáme na plech, ktorý sme vymastili alebo vystlali papierom na pečenie. Upozorňujem, medzi kúskami treba nechať rozostup, pretože sa nebezpečne zväčšia:)

V rúre ich pečte 15 až 20 minút na 190 stupňov. Na záver ich môžete posypať práškovým cukrom. 

Dobrú chuť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Pavlínka Pavlíková

Ahoj, volám sa Pavlínka. Som študentkou andragogiky na UK a vo voľnom čase sa venujem športu, videjkám o vareni, pečeni, cestovaniu, oblasti beauty, ale aj histórií.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...