ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 22.11.2017 | meniny má Cecília  
Pred/ŠkolákIT deti

Detské hry pre tablety a smartfóny

 Zuzana Zúbeková   12.10.2013   3

Aj vaše deti stále drankajú, aby ste im požičali tablet alebo smartfón, aby sa mohli zahrať? Ak  ešte nemáte stiahnuté žiadne hry, alebo sa deťom už niektoré zunovali, ponúkame vám zopár tipov na jednoduché a nenáročné hry.

PEXESO PRE DETI: OVOCIE

Vek: od 2 rokov

Typ hry: hlavolam

Cena: zdarma

Popis hry: Hra má 3 úrovne obtiažnosti. Jej cieľom je nájsť dva rovnaké páry ovocia alebo zeleniny.

Plnofarebná grafika upúta a zároveň udrží pozornosť detí. Pridanou hodnotou je aj to, že obrázky ovocia a zeleniny majú „skutočné“ a vždy usmievavé tváričky. Deti si pri tejto hre trénujú najmä pamäť, trpezlivosť a koncentráciu. 

ANGRY BIRDS

Vek: od 4 rokov

Typ hry: logická

Cena: zdarma

Popis hry: Aplikácia má množstvo levelov, v ktorých deti vystreľujú z praku „nahnevané vtáky“ a ničia tak konštrukcie a hradby zelených prasiatok. Postupne sa v leveloch okrem „klasického“ červeného vtáka (ktorý sa vyskytuje v hre už od začiatku) zobrazujú aj ďalšie s rôznymi zvláštnymi schopnosťami: vtáky, ktoré sa vedia roztrojť, bombardovať, explodovať, nafúknuť do veľkých rozmerov a pod.

Hra rozvíja logické myslenie, deti musia uvažovať, ako skoordinovať ruku s okom, aby určili „správnu“ vzdialenosť k prekážkam. Pozitívom tejto hry je, že aj napriek tomu, že sa v hre „ničia“ prasiatka, nevyskytuje sa tu nič negatívne - žiadna krv, zbrane, nože a pod.

BUNNY SKATER

Vek: od 5 rokov

Typ hry: akčná

Cena: zdarma

Popis hry: Hra má viac ako 70 levelov. Zajac na skateboarde prechádza tromi svetmi – lesom, púšťou a zimnou krajinou. Na svojej ceste musí zdolávať rôzne prekážky, či už preskakovať veľké kamene, vyskakovať na lavičky a pod. Cieľom hry je pozbierať čo najviac mrkiev a dosiahnuť najvyšší počet bodov. 

Na ovládanie hry dieťa zapája obidve ruky a musí vedieť skoordinovať rýchlosť a pohyb zajac. 


Ako inštalovať aplikácie

Ak ste žiadne hry ešte neinštalovali, máme pre vás užitočný link na nášho partnera mojandroid.sk .  

Čítajte, alebo si jedhoducho len pustite inštruktážne video.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
vladinko0 napísané 04.04.2016 15:15

Veľmi dobrá hra a zadarmo: www.filipko.me.ht

Je možnéto inštalovať na notebook, aj do Androidu, teda mobily a tablety.

Oksi napísané 21.07.2015 15:29

Nedávno kúpil dieťa mobilne telefony BlackBerry Z3. semilton.sk/mobile-devices/mobiles/ aké hry možno nainštalovať na tomto telefóne?

Martina napísané 07.07.2015 13:35

Ahojte, ja som spravila tiež hru na android pre malinké deti s vajíčkami plnými prekvapení. Volá sa mEGGies a je úplne zdarma. Mojej dvojročnej dcérke sa veľmi páči, tak dúfam, že aj Vašim detičkám sa bude. Hráme to tak, že mi malá povie aká je to farba a potom pomenuje hračku alebo zvieratko, ktoré je vnútri.

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.catncow.meggies

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Koľko je ideálne pribrať v tehotenstve?
22.11.2017   0
Prírastok na váhe viac ako 20 kilogramov, môže nepriaznivo vplývať na zdravotný stav tehotnej ženy a spôsobiť zdravotné problémy, ako napríklad tehotenskú cukrovku, zvýšený krvný tlak a iné problémy.
Aké sú riziká pitia alkoholu v tehotenstve?
18.11.2017   0
Kým u niektorej budúcej mamičky sa pitie alkoholu na bábätku vôbec neprejaví, u ďalšej mamičky môžu už aj dva poháre vína či piva zanechať trvalé poškodenia.
Čo doniesť mamine do pôrodnice?
15.11.2017   6
Prvé dni po pôrode každá mamina prežíva inak, môže byť pre ňu už cesta k návštevám vyčerpávajúca. Naopak, sú maminy, ktoré sa vyslovene nudia, alebo je im smutno. Najjednoduchšie je priamo sa spýtať, či prijímajú návštevy. Čo na návštevu do pôrodnice môžete spokojne priniesť?
babetko
Malým deťom treba spievať
22.11.2017   0
V dávnych dobách, kedy boli ľudia ohrozovaní predátormi a kedy hrozilo, že plač dieťaťa by mohol nejakého predátora prilákať, mama začala spievať, aby dieťa upokojila.
Pediater radí: Je správne pomáhať dieťatku učiť sa chodiť?
21.11.2017   0
Začína vaše dieťatko chodiť a premýšľate, či je vhodné mupri tom pomáhať? Pozrite sa, čo radí rodičom uznávaná pediatrička MUDr. Elena Prokopová.
Ako dieťa naučiť, aby reagovalo na „nesmieš“
20.11.2017   0
Je síce ešte malé, no už vám rozumie, prečo to nemôže. Bez kriku, karhania a buchnutia po prstoch alebo po zadočku.
detské choroby
Astma
21.11.2017   3
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
LIPIKAR SOS STAROSTLIVOSŤ AP+ - aby atopikov nesvrbela koža
20.11.2017   0
Okamžite uľaví od pocitu svrbenia. Znižuje počet vzplanutí ekzému. Vyživuje a pomáha znovu obnoviť ochrannú bariéru pokožky. Aplikácia nahrádza reflex „poškrabania sa“ a vďaka tomu sa znižuje zhoršovanie ekzému rozškrabaním. Navyše nie je potrebné dotýkať sa pokožky rukami.
7 signálov, že vaše dieťa môže byť depresívne
17.11.2017   0
Depresia je seriózne ochorenie. Nemusí sa jednať vždy o hlbokú depresiu, ale je dobré, ak sa s dieťaťom pracuje. Podľa stupňa závažnosti je možné ho zvládnuť aj len s pomocou psychoterapie.
zvery
Vnútorné pazity u psov a mačiek
17.11.2017   0
Prevencia proti parazitom je veľmi dôležitá tak pre zdravie Vášho zvieratka ako aj Vaše vlastné. Parazity vedia infikovať rovnako bytové zvieratá i žijúce prevažne vo vonkajšom prostredí, a to v ktoromkoľvek ročnom období.
Agapornis, začíname s chovom.
15.11.2017   4
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Ako vybrať šteňa
11.11.2017   0
Športovo založení ľudia by si mali vybrať aktívne plemeno. Ak dávate prednosť domácej pohode, treba si zaobstarať kľudného psíka, inak by sa mohlo stať, že v dôsledku nevybitej energie a temperamentu by mohol v domácnosti napáchať škody.