Lyžiarske strediskáPodľa abecedy

Tále

  01.10.2015   5

Tále (Nízke Tatry, Horehronie) - okres Brezno - Banskobystrický kraj

Zjazdovky

V lyžiarskom stredisku Tále nájdete výber zimných aktivít najrôznejšieho druhu. O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov s kapacitou 4110 osôb za 1 hodinu.

K dispozícii sú udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov, svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas večerného lyžovania sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km.

Pre vyznávačov bežiek je pripravená bežecká trať s okruhom 6,5 km.

I nelyžujúci návštevníci majú možnosť stráviť čas aktívne, k dispozícii je jazda na nafukovacích kolesách – snowtubing.

Prevádzková doba

Vleky: 09.00 - 16.00 hod.

Večerné lyžovanie: 18.00 - 21.00 hod. podľa rozpisu na webstránke strediska.

Ponuka pre deti

Detská lyžiarska škôlka ponúka skupinovú a individuálnu výuku detí vo veku 3 až 7 rokov. Je realizovaná zábavno - náučnou formou v areáli lyžiarskej škôlky pod dozorom lyžiarskych inštruktorov.

Je vhodná pre úplných začiatočníkov aj pre pokročilých na zdokonalenie techniky lyžovania. 

Reštaurácie

Priamo na svahu je Slovenská reštaurácia a reštaurácia Stodola. Rôznorodé chutné jedlá z čerstvých surovín sú pripravované vo všetkých reštauračných zariadeniach rezortu. Ľahôdkou sú denne pripravované domáce koláče.

Po lyžovačke

Wellness služby ponúka priamo hotel Stupka v lyžiarskom stredisku Tále.

Ďalšie možnosti sú Kúpele Brusno, plaváreň Štiavničky v Banskej Bystrici, alebo vzdialenejšie Turčianske Teplice a Bojnice

Bystrianska jaskyňa - kvapľová jaskyňa sa nachádza na južnom okraji obce Bystrá, medzi Podbrezovou a Mýtom pod Ďumbierom neďaleko rekreačného strediska Tále na južnej strane Nízkych Tatier. Viac info na www.ssj.sk.

Čiernohronská železnica - v zime len na objednávku - mimoriadne jazdy sú možné aj s prepadom železnice, bohužiaľ cenovo dosť nedostupné. Viac info na www.chz.sk.

Hrad Ľupča -  Hrad Ľupča stojí nad obcou Slovenská Ľupča. Na jeho nádvorí stojí Korvínova lipa. Je to najvyššie položená hrad­ná stavba na Pohroní, bol postavený na severnej strane kotliny rieky Hron. Od septembra do júna je návštevu hradu nevyhnutné deň vopred dohodnúť (telefonicky v pracovnom čase pondelok-piatok od 7:30 do 16:00 hod).

V Kremnici si môžete pozrieť Múzeum mincí a medailíBanské múzeum - štôlňu Andrej, Múzeum Gýča, Mestský hrad s kostolom sv. Kataríny.

V Antone sa dá navštíviť Múzeum v Svätom Antone.

Banská Štiavnica ponúka bohaté možnosti kultúrneho vyžitia: návštevu Nového a Starého zámku, Baníckeho múzea v prírode, Kostola sv. Kataríny. 

Kontakt

www.tale.sk + cenník

Fotogaléria

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Eva napísané 10.01.2015 16:58

Na lyžovačku s deťmi je stredisko na Táloch úplný skvost.

Andys napísané 19.02.2014 23:19

Tále sú skvelé lyžiarske stredisko pre začiatočníkov aj pre pokročilých lyžiarov. Pre deti je určený svah s modrou zjazdovkou, kde sa malým lyžiarom obsluha vleku naozaj venuje. Pre náročnejších lyžiarov sú tu červené zjazdovky, dokonca horná časť jednej zo zjazdoviek je určená pre najnáročnejších. Servis je tiež dokonalý, v požičovni si môžete požičať kvalitný výstroj a od tejto sezóny môžete využiť aj novinku - časové lístky, ktoré sú prenosné a platné počas celej sezóny. Úprava je tiež kvalitná, takže stredisko odporúčam a hodnotím 5*.

Dušana napísané 03.02.2014 11:04

Ak sa mierne pokrocili lyžiari aj s malými lyžujucimi detičkami potrebujú na svahu vyblaznit Tále su pre nich uplne idealne. Každy si tu najde svoje miesto ci uz v rozmanitosti dlziek zjazdoviek alebo náročnosti ba dokonca ked lyzovanie deti omrzi tak sa tu na snehu vyblaznia inak..sankovacka, bobovacka a este jedno GenialnePLus maju Tale *časovo prenosne listky* Polyžujeme teda 2hodinky doobeda a 2 poobede a este si zvysny cas prenesieme na iny den a ked prideme o tyzden tak v lyžovacke pokracujeme .........uplne genialne!!!!!!!

Martin Hollý napísané 01.02.2014 13:06

môžem len odporučit "numero uno" Ak sa povie lyžovačka treba si predstaviť Tále.

Kvetka napísané 28.01.2014 22:13

Vyborna rodinna lyzovacka (aj sankovacka) a skvela je aj moznost vyskusat Chopok Juh alebo Myto pod Dumbierom, kedze je to vsetko velmi blizko sebasmile odporucame pre rodinkysmile je tam aj vela moznosti na ubytovanie!

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
Pôrodnica Sanatórium Koch
11.06.2019   0
"Mať tak svojho informátora priamo v pôrodnici. Môcť sa spýtať na všetky otázky. Mať pocit, že viem: do čoho, ku komu a kam idem." Tá možnosť je už tu. Otázky, ktoré kladiete tak často vo fórach, sme položili za vás. Ale tentokrát priamo pôrodnici v Sanatóriu Koch.
babetko
8 drobných zmien v živote rodiča. Malé a veľké dieťa.
16.06.2019   4
Malý:Tešíte sa z každého nového slova, ktoré sa naučí povedať. Veľký: Desíte sa každého nového slova, ktoré začne používať.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.