Lyžiarske strediskáPodľa abecedy

Šachtičky

  01.10.2015   4

Šachtičky (Nízke Tatry, Horehronie) - okres Banská Bystrica - Banskobystrický kraj

Zjazdovky

Lyžiarske stredisko Šachtičky je vhodné na rekreačné, ale aj pre profesionálne lyžovanie.

K dispozícii je 7 tratí rôznej náročnosti so štyrmi vlekmi a dvomi vlekmi pre malých lyžiarikov.

Prevádzková doba

Vleky: 09.00 - 16.00 hod.

.

Ponuka pre deti

V stredisku Sachtičky sú dva vleky a svahy pre detských lyžiarov. V stredisku funguje lyžiarska škola. 

Po lyžovačke

V dosahu sú Kúpele Brusno, plaváreň Štiavničky v Banskej Bystrici, alebo vzdialenejšie Turčianske Teplice a BojniceAquapark Tatralandia,  Bešeňová, Dolný Kubín a  Kúpele Lúčky.

Bystrianska jaskyňa - kvapľová jaskyňa sa nachádza na južnom okraji obce Bystrá, medzi Podbrezovou a Mýtom pod Ďumbierom neďaleko rekreačného strediska Tále na južnej strane Nízkych Tatier. Viac info na www.ssj.sk.

Čiernohronská železnica - v zime len na objednávku - mimoriadne jazdy sú možné aj s prepadom železnice, bohužiaľ cenovo dosť nedostupné. Viac info na www.chz.sk.

Hrad Ľupča -  Hrad Ľupča stojí nad obcou Slovenská Ľupča. Na jeho nádvorí stojí Korvínova lipa. Je to najvyššie položená hrad­ná stavba na Pohroní, bol postavený na severnej strane kotliny rieky Hron. Od septembra do júna je návštevu hradu nevyhnutné deň vopred dohodnúť (telefonicky v pracovnom čase pondelok-piatok od 7:30 do 16:00 hod).

V Kremnici si môžete pozrieť Múzeum mincí a medailíBanské múzeum - štôlňu Andrej, Múzeum Gýča, Mestský hrad s kostolom sv. Kataríny.

V Antone sa dá navštíviť Múzeum v Svätom Antone.

Banská Štiavnica ponúka bohaté možnosti kultúrneho vyžitia: návštevu Nového a Starého zámku, Baníckeho múzea v prírode, Kostola sv. Kataríny. 

Z ľudovej kultúry sa oplatí zájsť do Múzea liptovskej dediny v Pribiline a do osady Vlkolinec, ostatné múzeá v regióne nájdete na stránke Liptovského múzea.

Kontakt

www.skisachticky.sk + cenník

Fotogaléria

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku
Eva napísané 10.01.2015 16:52

Bývam už skoro 30 rokov priamo pod Šachtičkami, takže či už na lyže alebo na prechádzku, vždy je to príjemná alternatíva pre každý zimný víkend. Pred niekoľkými rokmi boli trate hrboľaté od kameňov. Ale, čo sa sá robiť keď snehu niet. Existujú potom cestičky, ktorými sa dá priamo zviezť na lyžiach do Sásovej, takmer pred dom. Môžem len odporučiť.

Radka napísané 05.02.2014 20:31

Vynikajúca lyzovacka! Perfektne upravené trate, možnosť výberu trate podľa náročnosti....čiže v našej rodine sme si v tomto stredisku prišli na svoje všetci do jedného aj s detickami, kedže stredisko ponuka aj vlek pre malých lyziarikov smile Každoročne si tu prenajímame chatu, ste maximálne spokojní aj s ľudmi a obsluhou v hoteli a reštaurácii na vleku....ODPORÚČAM!!!

silvika077 napísané 03.01.2014 21:06

Naposledy sme boli v stredisku Šachtička. Vysoka spokojnost s upravou trati. Ked porovnam s inymi strediskami, tak myslim, ze robia spravne, ze investujú skor do kvality trati, ako do ostatneho vybavenia strediska. Darmo maju modernu lanovku, ked sa na svahu ideme zabit v haldach neupraveneho snehu... to u nich sa lyzuje jedna malina!

Katka napísané 30.10.2013 09:35

Sachticky su podla mna malo zname,zato jedno z najrajsich miest na slovensku.

Chodime tam s 3 ma detmi pravidelne kedze je to kusok od BB, a je tam BABY friendly hotel(www.sachticky.sk) a hlavne prekvapivo dobra strava. Vsetko varia z domacich a lokalnych surovin a maju aj bezlepkove veci a stravu pre alergikov!!

+ hotel je priamo pri svahu,takze je to pohodlne dat deti do lyziarskej skolky a ist si zalyzovat.

 

Vrele doporucujeme!

 

PS: je tam asi 5 zjazdoviek a su podstatne lepsie nez napr Donovaly

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Čakáme postihnuté bábätko
24.05.2019   0
Každý okolo mňa ma utešoval, že sa to stáva, každý poznal niekoho, kto mal zlé výsledky, a dnes má zdravé dieťa. Kamarátky mi chceli vliať nádej, vidieť ma tešiť sa. Ale ja som to intuitívne vedela. Že niečo nie v poriadku, že sa nemýlia.
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
babetko
Vyberáte hrazdičku? 5 vecí, na ktoré sa treba zamerať.
25.05.2019   0
Najlepšie je ísť si hrazdičku obzrieť do kamenného obchodu. Len tak „vychytáte“ muchy. Aké?
Súťaž o krásny úsmev s Philips
22.05.2019   0
Zapojte sa do súťaže o skvelé produkty spoločnosti Philips.
5 dôvodov, prečo sa malé deti správajú hrozne
22.05.2019   0
Dvoj-trojročné deti. Niekedy aj staršie. Dokážu chytiť amok kedykoľvek, za čokoľvek.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.