Lyžiarske strediskáPodľa abecedy

Hriňová - Košútka

  01.10.2015   4

Hriňová (Veporské vrchy, Podpoľanie) - okres Detva - Banskobystrický kraj

Zjazdovky

Košútka je moderné rekreačné stredisko s vysokým štandardom služieb a starostlivosťou o návštevníkov. Nachádza sa v pohorí Veporské vrchy 1,5 km od centra mesta Hriňová. Autom sa dostanete priamo do jeho areálu, bez nutnosti cestovania po náročnom horskom teréne.

V zime stredisko ponúka umelo zasnežované zjazdovky v celkovej dĺžke 2500 m. Sú situované severovýchodne a poskytujú optimálne podmienky pre začínajúcich i pokročilých lyžiarov a snowboardistov. V stredisku nájdete vleky a zjazdovky troch rôznych náročností (960 m, 350 m, 150 m).

Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie či požičovňa lyží a snowboardov. Začiatočníci môžu okrem toho využiť lyžiarsku a snowboardovú školu. Veľmi populárne je nočné lyžovanie na najdlhšej 960 m zjazdovke.

Ubytovanie

Súčasťou strediska je aj Penzión** Košútka - Hriňová. Okrem 17 izieb a reštaurácie sa v ňom nachádza centrálna pokladňa, požičovňa lyží, horská služba či toalety. V blízkosti centra sú vytvorené parkovacie kapacity pre približne 150 áut.

Kontakt

www.kosutka.sk

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Janina napísané 17.01.2016 21:50

Na Kosutke sme boli niekolkokrat. Je to pekne stredisko, avsak s trochu zvlastnym terenom. Pre slabsich lyziarov je vhodna horna cast, na tu sa vsak musia dostat od spodu cez strmu cast a na konci lyzovacky zas musia tu strmu narocnu cast nejako zvladnut. Preto neodporucam pre male deti ani pre zaciatocnikov. Ten strmy spodok byva navyse casto zladovately

Petra napísané 31.01.2014 18:09

My chodievame skoro každoročne do SKI Centrum Košutka. Nachádza sa vo Veporských vrchoch, kúsok od Hriňovej. Sú tam 3 lyžiarske vleky, a taktiež umelo zasnežované zjazdovky. Ubytovaní sme v krásnom Penzione Košutka odkedy stojí. smile

Marián Taraba napísané 06.01.2014 20:06

Lyžovačka na Košútke v Hriňovej je jedno z mála komótnych lyžiarskych stredísk v BB kraji, ktoré neustále zlepšuje kvalitu poskytovaných služieb. Na svahu sa vybláznia nielen nároční lyžiari, ale aj deti začínajúce v lyžovaní. Navyše v stredisku sa dá dobre najesť a ubytovať za relatívne dobrú cenu.

madato napísané 06.01.2014 19:49

Odporúčam lyžiarske stredisko Košútky. Veselý rodinný víkend s lyžiarskou škôlkou a rozprávkovým programom. Vezmite lyže, sánky a vyrazte do Košútky! Boli sme cez Veľkonočné prázdniny a prežili sme veselé čarodejnícke dobrodružstvá, zázračnú cestu za pokladom, tajomstvá snehového kráľovstva a lyžovačku s inštruktormi v lyžiarskej škôlke. Deti sa zabávali a zatancovali si v dielničke, mali karneval. Ubytovanie sme mali v útulnom horskom penzióne Košútka v chránenej krajinnej oblasti Poľana. Košútka je nové rekreačné stredisko v prekrásnom prostredí Podpoľania, obklopené nerušenou prírodou. Nový penzión s komfortnými izbami má k dispozícii reštauráciu a veľkú slnečnú terasu s ponukou chutných jedál. SKI centrum Košútka ponúka vleky a zjazdovky troch rôznych náročností, takže si prídu na svoje skúsený lyžiari, aj menej skúsený lyžiari a aj úplný začiatočníci. Zjazdovky sú umiestnené v bezprostrednej vzdialenosti od penziónu. Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie, požičovňa lyží a snowboardov a veľmi populárne nočné lyžovanie na najdlhšej 960 m zjazdovke.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?