Lyžiarske strediskáPodľa abecedy

Čičmany

  01.10.2015   8

Čičmany - okres Žilina - Žilinský kraj

Zjazdovky

Lyžiarske stredisko Čičmany sa nachádza v južnej časti Rajeckej doliny pri obci Čičmany, ktorá je známa svojimi originálnymi drevenicami s charakteristickou bielou ornamentálnou výzdobou.

Lyžiarom a snowboardistom sú k dispozícii 3 zjazdovky rôzneho stupňa obtiažnosti obsluhované 5 lyžiarskými vlekmi.

Najnáročnejšia je zjazdovka č. 1 s priemerným sklonom 33° a naopak zjazdovka č. 3 je vhodná na učenie lyžovania a snowboardovania.

Počas sezóny je k dispozícii lyžiarsky servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, úschovňa a lyžiarska škola. 

Vyznávači bežeckého lyžovania môžu využiť dva značené bežecké okruhy, ktoré sú pravidelné upravované a takmer všetky zjazdovky sú zasnežované technickým snehom.

Prevádzková doba

Vleky: 09.00 - 16.00 hod.

.

Ponuka pre deti

V stredisku počas sezóny funguje lyžiarska škola a rôzne stupne obtiažnosti zjazdoviek umožňujú dobrú rodinnú lyžovačku.

Reštaurácie

Na dojazde vlekov je bufet. Za vaše skúsenosti budeme vďační pod článkom.

Po lyžovačke

Najbližšie kúpanie je v kúpeloch Rajecké Teplice. Odporučili by ste ich pre rodiny s deťmi?  

Čičmany sú rázovitou obcou, ležiacou v nadmorskej výške 655 m v Strážovských vrchoch pri prameňoch rieky Rajčianky. Komplex ľudovej architektúry v Čičmanoch bol v roku 1977 vyhlásený za pamiatkovú rezerváciu.

Do začiatku 20. storočia sa v Čičmanoch zachovala archaická forma rodiny – veľkorodina. V jednotlivých domoch, gazdovstvách, bývali pod jednou strechou a spoločne gazdovali gazda s gazdinou, ich ženatí synovia a nevesty s deťmi. Majetok rodiny bol spoločný. Viac zaujímavostí o tejto obci sa dozviete na stránkach Považského múzea - OĽA Čičmany

Zaujímavosťou okolia je aj Fačkovské sedlo a hrad Lietava v Rajeckej Lesnej si nenechajte ujsť betlehem.

Kontakt

www.cicmany-ski.sk + cenník

Fotogaléria

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
lucia napísané 25.01.2015 12:33

v čičmanoch som bola pred dvomi tyzdnami 1x aj s 2 detmi, pre deti si myslim ze spodný svah je uplne super, malo sa čakalo, spodok svahu plytký a upraveny, horny svah bol uz horsi, na obed uz boli bubny.

Stredisko malicke, ale v pohode, jedine co mi vadilo bolo nemoznost sa najest pre deti (2 a 5 rocne), dat im parok v rohliku resp hranolky k obedu nie je nic moc, kludne by som prijala (a tiez aj ini rodicia) keby navarili aspon nejaku polievku .....

myslim ale ze v okoli pre deti je to najlepsie co moze byt, kto chce ide sa najest do dediny, kde je mimichodom super restauracia (koliba) kde supeeeeer varia

Macenka napísané 18.01.2015 18:54

Každý rok chodíme lyžovať do tohto strediska v Čičmanoch a sme veľmi spokojný so službami aj možnosťami. Deťom sme zaplatili inštruktora, ktorý nás vyšiel na 13 Eur na hodinu a bol naozaj veľmi trpezlivý. Po dvoch hodinách boli decká schopné lyžovať na strednom vleku úplne samé a tiež sa aj samé dokázali spúšťať z kopca. Hlavný svah je trošku obtiažnejší pre začiatočníkov, ale ak sú v prevádzke aj zadné svahy, to je úplne super, pretože sú jednoduchšie a majú dlhšiu trasu, ktorú si určite vychutnáte. Tento rok otvorili pri bufete aj miestnosť s krbom, kde sa môžete zohriať a v kľude si dať čaj alebo niečo na jedenie. Cez víkendy sú trošku dlhšie rady pri čakaní na vleky, ale nič hrozné. Lístky sa dajú kúpiť na 2, 3 hodiny, dokonca sa dajú aj rodinné lístky zakúpiť pre 2 dospelé osoby a buď 1 dieťa, alebo 2 deti. Svahy sú každý deň upravované a dokonca majú aj vlastné umelé zasnežovanie. Vrelo odporúčam pre všetky rodiny s deťmi.

žužu napísané 24.02.2014 14:10

Boli sme tam tento mesiac 2x cez prázdniny v týždni, bolo dobre,mali sme skipasy cez zľavový portál, konečne nejaký sneh zwinker , popoludní trocha mokro, ale inak sa nedalo pri takej dennej teplote.... Cool smile Cool

Slavomír Bednárik napísané 03.02.2014 10:04

Čičmany krásne prostredie zjazdovka i pre nenej zdatných a aj vlek pre nich a sú tam i zjazdovky náročnejšie keď vás prestane baviť zjazd dá sa tam prebehnúť i po krásnom prostredí na bežkách.Bol som tam už viac krát a vždy veľmo spokojný

Ludkaaa napísané 03.02.2014 10:03

Čičmany - veľmi dobré zjazdovky, rôzne stupne náročnosti, viac trás. Je tam aj menší vlek pre menej zdatných lyžiarov.

Peto napísané 03.02.2014 10:02

Super lyzovacka, krasny svah dobre sme si zalyzovali odporučam.

Monika napísané 03.02.2014 10:01

Perfektne upravený svah. Skvelí inštruktori, výborná komunikácia a ústretovosť od chlapcov, ktorí sú pri vlekoch a pomáhajú deťom aj starším lyžiarom. Cenovo dostupné. Proste príjemná lyžovačka po všetkých stránkach a tá neskutočná príroda.

Ľubena napísané 30.01.2014 21:43

Lyžiarske stredisko Čičmany. Som od Ilavi, takže Čičmany máme relatívne blízko. Lyžovať tam chodíme každú zimu už niekoľko rokov. Žiaľ túto zimu sme to stihli len raz na umelom snehu... bolo celkom fajn, ale nie je to ono, keď je všade naokolo blato. Po minulé sezóny však môžem celkom Čičmany pochváliť. Samozrejme niekedy je tam viac ľudí a na vlek sa dlhšie čaká.... Personál celkom v pohode. Bufet je len vonkajší, ale najesť sa dá ....ceny sú tam ešte celkom v pohode ... Väčšínou ale tekutiny (čajík) berieme do termosky, lebo toho na lyžovačke nikdy nie je dosť. ... Zjazovky sú tam tri. Jedna taká viac náročná, stredne náročná a pre začiatočníkov, či deti. Najradšej mám tzv. okružnú jazdu ... pekne vlekom hore a dole sa zveziem okruhom rovno do bufetu Big Grins. Najčastejšie chodíme na pol dňa ... to je také tie 4 hodinky - tak nám to vyhovuje. Zhrnutie - v okolí Ilavy, Trenčína nič lepšie ako Čičmany nemáme smile.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.