Lyžiarske strediskáPodľa abecedy

Čertovica

  01.10.2015   4

Čertovica (Nízke Tatry, Liptov) - okres Liptovský Mikuláš - Žilinský kraj

Zjazdovky

Lyžiarske stredisko Čertovica leží medzi Liptovským Hrádkom (cca. 20 km) a Breznom (cca. 35 km). Je v najvyššie položenom sedle Slovenska, ktorým prechádza cestná spojnica. Lyžiarske svahy sa rozprestierajú na severných svahoch, takže sneh sa tu dokáže udržať aj niekoľko mesiacov. Čertovica je známa dobrými podmienkami na lyžovanie. Lyžiarska sezóna trvá zvyčajne 3 mesiace, zjazdovky sú vybavené umelým zasnežovaním a upravované. 

Pre fanúšikov bežeckého lyžovania stredisko udržiava 5 km bežeckých tratí

Na Čertovici nájdete dve lyžiarské strediská:

  • Ski centrum Čertovica-Čertova svadba
  • Čertovica- STIV

Lyžiarsky areál Ski centrum Čertovica-Čertova svadba má štyri vleky a ponúka 4800 metrov tratí. Zjazdovky sú radené do kategórie menej a stredne náročných. 

Čertovica–STIV má dva vleky a zjazdovky v dĺžke 1125 metrov. V stredisku nájdete zjazdovky vhodné pre deti, začiatočníkov aj skúsených lyžiarov.

Prevádzková doba

Vleky: 09.00 - 16.00 hod.

.

Ponuka pre deti

Stredisko ponúka lyžiarsku školu pre deti. Zjazdovky v stredisku STIV sú náročnosťou a dĺžkou vhodné aj pre deti.

Reštaurácie

K dispozícii máte bufet priamo na svahu a reštaurácie v penziónoch strediska. Vaše skúsenosti privítame v diskusii pod článkom.

Po lyžovačke

V okolí Liptovského Mikuláša sa nachádzajú štyri aquaparky. Priamo v Liptovskom Mikuláši môžete navštíviť Aquapark Tatralandia. ďalšie sú v Bešeňovej, Liptovskom Jáne (v zime je uzatvorený) a AQUA-VITAL Park Kúpele Lúčky.

V okolí sú hrady Likavka (v zime uzatvorený), zrúcaniny Liptovského hradu a Hrad a Kaštieľ Liptovský Hrádok. Kaštieľ je zrekonštruovaný, je v ňom hotel. Prehliadka je možná aj v zimnej sezóne (utorok – nedeľa: od 11.00 do 15.00 ) musíte sa však vopred objednať.

Z ľudovej kultúry nezabudnite na Múzeum liptovskej dediny v Pribiline a jedinečnú osadu Vlkolinec, ostatné múzeá v regióne nájdete na stránke Liptovského múzea.

Kontakt

www.certovica.sk

www.certovica.info 

Fotogaléria

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Martin73 napísané 30.01.2014 21:35

Čertovica - dobré svahy pre lepších i menej vzdatných lyžiarov. Dobré služby - strava, ubytovanie, parkovanie. Dobré ceny. Dobrý prístup. Dobrý personál strediska. Chodím sem od 6-tich rokov, teraz mám 40 r. Blízko do LM, či BR.

MonikaP napísané 26.01.2014 21:10

Nase oblubene stredisko s byvanim na Vysnej Boci uplne uzasneeee... odporucam vsetkym!!!

Mirka napísané 12.12.2013 13:19

moje hodnotenie podobné ako vyšná boca - nádherné prostredie, dobrá lyžovačka. ale služby stagnujú.

napriek tomu odporúčam zažiť v krásnych slnečných zimných dňoch.

zuzana cholvadtova napísané 12.12.2013 11:28

Ked je krasne počasie,lyžovačka nadherna.Akurat jedna zjazdovka sa tažko upravuje,kvoli naročnemu terenu a to vam idu kolena vyskakat Rolleyes lebo je to samy bubon.Inak prostredie nadherne.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
Gestóza tehotných
25.06.2020   1
Niektoré gestózy sú pre budúcu mamičku veľmi nebezpečné a treba si na ne dávať veľký pozor. Za nebezpečné gestózy pre matku a dieťa považujeme odborne nazývanú preeklampsiu a eklampsiu. Pacientky s eklampsiou by mali byť čo najrýchlejšie prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti.
babetko
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
Nezakrývajte v horúčavách kočík, aby sa bábätko neprehrialo
01.07.2020   0
Mnoho kočíkov je zakrytých, či už bavlnenou plienkou, uterákom alebo jemnou dečkou, aby tienili pred priamymi slnečnými lúčmi. Odborníci však rodičov pred takýmto riešením počas horúcich letných dní varujú. Bábätku hrozí prehriatie.
Chystáte sa na výstavu Poklad Inkov na Bratislavský hrad? Len neberte dieťa, vyhodia vás
30.06.2020   0
Majiteľka výstavy asi nemá deti... Inak by nemohla vydať tak nezmyselný príkaz.
detské choroby
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
Rodičia pozor: 12 najčastejších letných detských ochorení
27.06.2020   1
Kinetóza, hnačky, či popálenie medúzou. V letných mesiacoch je vhodné myslieť na prevenciu určitých ochorení. Ktorých?
zvery
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...
Liečba mačkou - Felinoterapia
18.06.2020   1
Felinoterapia - liečba somatických a psychických ochorení či záťaží založená na priamom kontakte človeka s mačkou. Pradenie mačky navodzuje pocit kľudu a optimizmu. Mimoriadne pozitívny vplyv má pri depresiách, úzkostiach, mozgovej porážke, mentálnej retardácii, reumatizme, zmyslových poruchách, telesnom postihnutí i psychosomatických poruchách.