Lyžiarske strediskáPodľa abecedy

Čertovica

  01.10.2015   4

Čertovica (Nízke Tatry, Liptov) - okres Liptovský Mikuláš - Žilinský kraj

Zjazdovky

Lyžiarske stredisko Čertovica leží medzi Liptovským Hrádkom (cca. 20 km) a Breznom (cca. 35 km). Je v najvyššie položenom sedle Slovenska, ktorým prechádza cestná spojnica. Lyžiarske svahy sa rozprestierajú na severných svahoch, takže sneh sa tu dokáže udržať aj niekoľko mesiacov. Čertovica je známa dobrými podmienkami na lyžovanie. Lyžiarska sezóna trvá zvyčajne 3 mesiace, zjazdovky sú vybavené umelým zasnežovaním a upravované. 

Pre fanúšikov bežeckého lyžovania stredisko udržiava 5 km bežeckých tratí

Na Čertovici nájdete dve lyžiarské strediská:

  • Ski centrum Čertovica-Čertova svadba
  • Čertovica- STIV

Lyžiarsky areál Ski centrum Čertovica-Čertova svadba má štyri vleky a ponúka 4800 metrov tratí. Zjazdovky sú radené do kategórie menej a stredne náročných. 

Čertovica–STIV má dva vleky a zjazdovky v dĺžke 1125 metrov. V stredisku nájdete zjazdovky vhodné pre deti, začiatočníkov aj skúsených lyžiarov.

Prevádzková doba

Vleky: 09.00 - 16.00 hod.

.

Ponuka pre deti

Stredisko ponúka lyžiarsku školu pre deti. Zjazdovky v stredisku STIV sú náročnosťou a dĺžkou vhodné aj pre deti.

Reštaurácie

K dispozícii máte bufet priamo na svahu a reštaurácie v penziónoch strediska. Vaše skúsenosti privítame v diskusii pod článkom.

Po lyžovačke

V okolí Liptovského Mikuláša sa nachádzajú štyri aquaparky. Priamo v Liptovskom Mikuláši môžete navštíviť Aquapark Tatralandia. ďalšie sú v Bešeňovej, Liptovskom Jáne (v zime je uzatvorený) a AQUA-VITAL Park Kúpele Lúčky.

V okolí sú hrady Likavka (v zime uzatvorený), zrúcaniny Liptovského hradu a Hrad a Kaštieľ Liptovský Hrádok. Kaštieľ je zrekonštruovaný, je v ňom hotel. Prehliadka je možná aj v zimnej sezóne (utorok – nedeľa: od 11.00 do 15.00 ) musíte sa však vopred objednať.

Z ľudovej kultúry nezabudnite na Múzeum liptovskej dediny v Pribiline a jedinečnú osadu Vlkolinec, ostatné múzeá v regióne nájdete na stránke Liptovského múzea.

Kontakt

www.certovica.sk

www.certovica.info 

Fotogaléria

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Martin73 napísané 30.01.2014 21:35

Čertovica - dobré svahy pre lepších i menej vzdatných lyžiarov. Dobré služby - strava, ubytovanie, parkovanie. Dobré ceny. Dobrý prístup. Dobrý personál strediska. Chodím sem od 6-tich rokov, teraz mám 40 r. Blízko do LM, či BR.

MonikaP napísané 26.01.2014 21:10

Nase oblubene stredisko s byvanim na Vysnej Boci uplne uzasneeee... odporucam vsetkym!!!

Mirka napísané 12.12.2013 13:19

moje hodnotenie podobné ako vyšná boca - nádherné prostredie, dobrá lyžovačka. ale služby stagnujú.

napriek tomu odporúčam zažiť v krásnych slnečných zimných dňoch.

zuzana cholvadtova napísané 12.12.2013 11:28

Ked je krasne počasie,lyžovačka nadherna.Akurat jedna zjazdovka sa tažko upravuje,kvoli naročnemu terenu a to vam idu kolena vyskakat Rolleyes lebo je to samy bubon.Inak prostredie nadherne.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Gynekológ varuje: Nedostatok horčíka v tehotenstve zvyšuje riziko astmy a ekzému u detí
12.07.2019   0
Nedostatok horčíka môžeme mať z viacerých príčin. Samé si ho spôsobujeme rôznymi diétami, jednostrannou stravou či konzumáciou polotovarov. Hnačky a zvracanie ho zase nadmerne vylúčia. V prípade tehotnosti však jeho potreba značne narastá.
Ako liečiť opuchy nôh v tehotenstve - babské rady
09.07.2019   0
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
Tehotná na festivale?
05.07.2019   4
Je festival zábava, ktorú si musíte v tehotenstve zakázať? Ako na bábätko vplýva hlasný zvuk, ako v tehotenstve zvládať vysoké teploty, zníženú hygienu a iné festivalové špecifika? Skúsili ste?
babetko
Ako si poradiť s detskou kolikou? Vyskúšajte kvapky
15.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
O pokryteckom kojení
11.07.2019   27
Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.
Nerob z toho vedu!
08.07.2019   1
Nerob z toho vedu - vraví mi muž, keď sa do preplneného kufra snažím napchať ďalšiu náhradnú vrstu oblečenia. Nerob z toho vedu - vraví, keď pred odchodom zúfalo hľadám plyšového krtka. Nesúhlasím, prežiť cestu na dovolenku je naozajstná veda.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.