Lyžiarske strediskáPodľa abecedy

Čertovica

  01.10.2015   4

Čertovica (Nízke Tatry, Liptov) - okres Liptovský Mikuláš - Žilinský kraj

Zjazdovky

Lyžiarske stredisko Čertovica leží medzi Liptovským Hrádkom (cca. 20 km) a Breznom (cca. 35 km). Je v najvyššie položenom sedle Slovenska, ktorým prechádza cestná spojnica. Lyžiarske svahy sa rozprestierajú na severných svahoch, takže sneh sa tu dokáže udržať aj niekoľko mesiacov. Čertovica je známa dobrými podmienkami na lyžovanie. Lyžiarska sezóna trvá zvyčajne 3 mesiace, zjazdovky sú vybavené umelým zasnežovaním a upravované. 

Pre fanúšikov bežeckého lyžovania stredisko udržiava 5 km bežeckých tratí

Na Čertovici nájdete dve lyžiarské strediská:

  • Ski centrum Čertovica-Čertova svadba
  • Čertovica- STIV

Lyžiarsky areál Ski centrum Čertovica-Čertova svadba má štyri vleky a ponúka 4800 metrov tratí. Zjazdovky sú radené do kategórie menej a stredne náročných. 

Čertovica–STIV má dva vleky a zjazdovky v dĺžke 1125 metrov. V stredisku nájdete zjazdovky vhodné pre deti, začiatočníkov aj skúsených lyžiarov.

Prevádzková doba

Vleky: 09.00 - 16.00 hod.

.

Ponuka pre deti

Stredisko ponúka lyžiarsku školu pre deti. Zjazdovky v stredisku STIV sú náročnosťou a dĺžkou vhodné aj pre deti.

Reštaurácie

K dispozícii máte bufet priamo na svahu a reštaurácie v penziónoch strediska. Vaše skúsenosti privítame v diskusii pod článkom.

Po lyžovačke

V okolí Liptovského Mikuláša sa nachádzajú štyri aquaparky. Priamo v Liptovskom Mikuláši môžete navštíviť Aquapark Tatralandia. ďalšie sú v Bešeňovej, Liptovskom Jáne (v zime je uzatvorený) a AQUA-VITAL Park Kúpele Lúčky.

V okolí sú hrady Likavka (v zime uzatvorený), zrúcaniny Liptovského hradu a Hrad a Kaštieľ Liptovský Hrádok. Kaštieľ je zrekonštruovaný, je v ňom hotel. Prehliadka je možná aj v zimnej sezóne (utorok – nedeľa: od 11.00 do 15.00 ) musíte sa však vopred objednať.

Z ľudovej kultúry nezabudnite na Múzeum liptovskej dediny v Pribiline a jedinečnú osadu Vlkolinec, ostatné múzeá v regióne nájdete na stránke Liptovského múzea.

Kontakt

www.certovica.sk

www.certovica.info 

Fotogaléria

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Martin73 napísané 30.01.2014 21:35

Čertovica - dobré svahy pre lepších i menej vzdatných lyžiarov. Dobré služby - strava, ubytovanie, parkovanie. Dobré ceny. Dobrý prístup. Dobrý personál strediska. Chodím sem od 6-tich rokov, teraz mám 40 r. Blízko do LM, či BR.

MonikaP napísané 26.01.2014 21:10

Nase oblubene stredisko s byvanim na Vysnej Boci uplne uzasneeee... odporucam vsetkym!!!

Mirka napísané 12.12.2013 13:19

moje hodnotenie podobné ako vyšná boca - nádherné prostredie, dobrá lyžovačka. ale služby stagnujú.

napriek tomu odporúčam zažiť v krásnych slnečných zimných dňoch.

zuzana cholvadtova napísané 12.12.2013 11:28

Ked je krasne počasie,lyžovačka nadherna.Akurat jedna zjazdovka sa tažko upravuje,kvoli naročnemu terenu a to vam idu kolena vyskakat Rolleyes lebo je to samy bubon.Inak prostredie nadherne.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?