Keď je voľnoVianoce

Netradičné adventné vence: z orechov, maku či kávových zrniek

 Anna Veselá   24.11.2020   0

Ak netrváte na tom, že adventný veniec musí byť dokonalým naplnením symboliky, nebude voňať čečinou, môže byť oslobodený od predpísaných farieb sviečok, dokonca vám neprekáža, že váš "veniec" ani nebude mať svoj typický tvar do kruhu, potom nech sú vám nasledujúce tipy inšpiráciou.

Shutterstock

 

Adventný veniec nemusí byť zelený

Ak upustíme od čečiny, ihličia, ako od symbolu trvácna, nesmrteľnosti, či večnosti, potom môžeme vsadiť na akýkoľvek materiál, ktorý ho môže vyjadriť svojim spôsobom obdobne.

Trvácnosť môžu naznačovať aj šišky, orechy, ale tiež makové hlavičky, či dokonca kávové zrnká.

Makový adventný kalendár

Shutterstock

 

Orechový adventný veniec

Na výzdobu môžeme použiť ktorékoľvek oriešky - vlašské, lieskové, arašidy, mandle...

Shutterstock

 

Zelené ihličie môžeme nahradiť aj machom, či kôrou stromov.

Shutterstock

 

Krásny môže byť adventný veniec zo sušených kvetov.

Shutterstock

 

Alebo netradične biely ako z páperia.

Shutterstock

 

Od strohých sviečok po umelecké diela

Kým na tradičnom adventnom venci nájdeme 3 sviečky fialové a jednu ružovú lebo fialová farba je farbou pokánia a ružová zase farbou radosti, náš netradičný "veniec" môže mať sviečky akejkoľvek farby. 

Môžeme ich uložiť do kvetináčov, ale aj do šálok.

Shutterstock

 

Môžeme sa vyhrať na umelecké dielo, ale aj položiť ich "stroho" na obyčajný podnos.

Shutterstock

 

O tom, ako urobiť klasický adventný veniec, si môžete prečítať v článku, ako inak: Klasický, či netradičný adventný veniec?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Anna Veselá

Vyštudovala som pedagogiku, ale odkedy som mamou, zisťujem, že sa stále mám čo učiť. Najviac o živote sa učím od svojich detí. Len čo zaspia, už aj píšem :)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenská poradňa - aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?
18.01.2021   5
Viete aké vyšetrenia vás čakajú počas tehotenstva? Čo sa vyšetruje v ktorej poradni? Koľko ultrazvukov je povinných v tehotenstve? Kedy vám lekár vypíše tehotenskú knižku a kedy nástup na materskú dovolenku?
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
babetko
7 fotoreceptov: Ako uvariť prvé príkrmy pre deti
19.01.2021   1
Hoci to možno tak nevyzerá, zavádzanie inej ako mliečnej stravy do jedálnička dieťaťa nemusí byť hotová veda. Ako dôkaz poslúži náš seriál so 7 receptami. S obrázkovým návodom krok za krokom, veríme že vám náš fotoseriál túto novú bábätkovskú životnú etapu uľahčí.
Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku
18.01.2021   1
Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
detské choroby
11 príznakov u detí, kedy určite vyhľadajte lekársku pomoc
19.01.2021   0
Odborníci hovoria, že rodičia by mali lekára vyhľadať vtedy, ak sa niečoho obávajú. Toto sú príznaky, kedy vždy vyhľadajte lekársku pomoc pre svoje dieťa.
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
zvery
Morčatá
12.01.2021   11
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   3
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?