ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoVianoce

Adventný kalendár pre manželov

 kika/redakcia   30.11.2017   0

Keď doma tajne šuštím s prekvapeniami, ktoré chystám deťom do adventného kalendára, mám ešte taký tik vymyslieť niečo aj pre toho pána, ktorý ma hladká každý večer na gauči, až kým nezaspím.

Sú verzie adventných kalendárov pre mužov, najmä s podtónom promile (pivové, vínové...), pre ženy zase jemnejšie, plné čajíkov, či lakov na nechty. Ale nič z toho nebude ono.

Shutterstock

 

Už dlhšie rozmýšľam, že môjmu drahému mužovi kúpim obyčajnú poštovú schránku, do ktorej mu budem hádzať listy (listy odo mňa, nie účty za plyn...) a nielen každý deň adventu, ale tak hocikedy (a každý deň budú vraj Vianoce...).

No osobitne pre advent sa mi hodia takéto „lístočky,“ ktoré by sme si mohli nájsť každý deň v adventnom kalendári:

Ďakujem, že si dnes...

...že si ma dnes rozosmial. Že si sa za nami ponáhľal domov. Že si umyl tú kopu riadu. Že si vstal v noci k deťom, kým ja som bola v kóme. Že si bol kľudný a trpezlivý s deťmi, keď mne už išli prasknúť nervy.

Dnes Ti chcem niečo darovať

... dnes ukladám deti spať ja. Dnes varím ja. Dnes som zariadil všetko tak, aby si mohla ísť na dve hodiny ku kaderníčke. Dnes ťa pozývam na večeru. Dnes som tu pre teba.

Venujme si deň BEZ

... dnes budeme mať deň bez telky, rádia, bez telefónu pri večeri, bez telefónu v posteli, bez kričania, bez (zbytočných) nákupov cez víkend.

Otázka na tento deň

... čo Ti dnes urobilo radosť? Čo Ťa dnes rozosmialo? Čo ťa dnes prekvapilo? Čím by som Ťa mohla/mohol potešiť? Čo by sa Ti páčilo, keby si dnes nemusel/nemusela robiť Ty? Čo by si chcel/chcela, aby sme robili v advente spolu ako rodina?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 19 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Cisársky rez: hrozba či trend?
20.02.2018   11
Každá budúca mamička sa raz dostane k téme cisársky rez. Ja som v Anglicku toto slovo počula najčastejšie v spojení: „too posh to push“ vo voľnom preklade „príliš snobská, aby potlačila.“ :)
Rodičovský príspevok do 6 rokov veku dieťaťa
16.02.2018   6
Po dovŕšení 3 rokov veku dieťaťa je možné poberať rodičovský príspevok, ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Pozrite si prehľad chorôb a stavov, ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť, resp. vylučujú schopnosť sústavne sa pripravovať na povolanie a vykonávať zárobkovú činnosť.
Zašitie krčka maternice – serkláž
14.02.2018   2
Krčok maternice je tá zázračná bránka, ktorá sa otvára, keď dieťatko prichádza na svet. Ak sa však začne otvárať alebo skracovať dlho pred termínom pôrodu, ak sa lekári obávajú potravu alebo predčasného pôrodu, prichádza na rad jeho zašitie – serkláž. Mnohé ženy, ktoré to čaká prvýkrát, sa tohto zákroku obávajú. Niet sa však čoho. Na otázky odpovedá MUDr. Karol Javorka, gynekológ – pôrodník.
babetko
Nepokojnému bábätku rajský plyn?!?
21.02.2018   0
Ak je vášmu dieťaťu ťažko, má bolesti, je mu zle - ako by ste ho tíšili? Čo by vám napadlo ako úplne prvé? Objať ho, pohojdať v náručí alebo dať tabletku od bolesti? Ale mu dať rajský plyn ...
Kedy už dieťa nepotrebuje poobedný spánok?
20.02.2018   0
Niektoré deti opúšťajú zvyk poobedného spánku už po 2. narodeninách, väčšina medzi tretím až piatym rokom života. Nedeje sa to zo dňa na deň.
Zavádzanie tuhej stravy v kocke
19.02.2018   0
Pokiaľ sa vaše dieťatko nachádza vo veku 4 – 5 mesiacov, veríme, že nasledujúce riadky vám prídu vhod a prevedú vás základnou osnovou postupného pridávania inej stravy, než mliečnej.
detské choroby
Sú antibiotiká nutné? Ako sa rozumne rozhodnúť?
19.02.2018   0
Zbytočné užívanie antibiotík môže spôsobiť rad zdravotných problémov. Rozlíšiť, či naše ochorenie vyžaduje antibiotiká alebo nie, pomáha samodiagnostická metóda – domáci CRP test.
Ako a z čoho sa dá variť pre celiatikov
16.02.2018   5
Dnes vám ponúkame skúseností mamín celiatikov a aj tých už dospelých, ako sa so svojou diétou popasovali, aké majú obľúbené tipy potravín – prosto nejaké základné know – how.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
13.02.2018   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
zvery
Neonky v akváriu
16.02.2018   1
Cheirodon axelrodi. Je to fenomén, ktorý sa preslávil na celom svete. Už niekoľko rokov je to najpredávanejší druh ryby na svete.
Prečo akvárium
15.02.2018   4
Sledovanie „zmenšeniny pokojného vodného sveta“ nám znižuje obavy, napätie a podporuje chápanie vecí v živote tak ako sú. Rôzne štúdie ukázali, že akvárium znižuje náš stres, následne krvný tlak a celkovo nás upokojuje.
Kone pomáhajú formovať naše osobnosti
11.02.2018   0
Každý jazdec snáď zažil pád z koňa a následný strach z ďalšieho jazdenia, no zväčša to prekoná, pretože kone majú v sebe niečo, čo žiadne iné zviera dať človeku nemôže.