ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoVianoce

8 tipov na netradičný adventný "veniec"

 Mária Kopčíková   16.11.2017   0

Sú to len štyri sviečky a nejaká čečina? Niekto trvá na symbolike adventného venca, iný si urobí "po svojom." Poďte sa inšpirovať.

 

Veniec alebo kvetináče?

Mohli by sme sa na to pozrieť tak, že symbolika hovorí o sviečkach, nie o ich rozložení a umiestnení. Okrem kruhového venca s čečinou a drobnými ozdôbkami si môžete vyrobiť aj iné zoskupenie. Napr. v malých kvetináčikoch.

Postačia vám malé hlinené kvetináče, hoci aj staré, trocha niečoho zeleného, machu či krušpánu a sviečky. Kvetináče so sviečkami môžete umiestniť na kruhový podstavec, či na tácku vedľa seba a podľa svojej vôle ešte dozdobiť.

Sviečky v malých pohárikoch

„Veniec“ môžete urobiť aj tak, že na nejakú vkusnú tácku položíte ľahko ozdobené zaváraninové poháre. Na ozdobu stačí kúsok lyka alebo vhodná stuha. Do pohárov nasypte soľ alebo farebný piesok, do toho potom postavte sviečku.

Tácku môžete alebo aj nemusíte ozdobiť.

 

Štvorcový veniec

Ak nájdete vhodný podklad (podnos, drevený štvorec), tavnou pištoľou naň pripevnite bodce na sviečky. Na ozdobu použite škoricu, sušené ovocie, orechy, šípky, stuhy, konáriky ...). Jednotlivé ozdoby môžete aj nastriekať zlatým či strieborným sprejom.

 

Veniec v dóze

Kruhovej či hranatej dóze od keksov. Pozrite sa, čo doma nájdete. Ladí vám to k ostatným farbám, ktoré si na Vianoce doma predstavujete?

Opäť, trocha niečoho zeleného, do čoho sviečky umiestnite, niekoľko ozdobných stužiek a vysoké sviečky. A paráda je hotová.

 

Škoricový veniec

Máte radi vôňu škorice? Chcete, aby vám prevoňala celý dom? Tak kúpte veľa balíčkov tejto aromatickej koreniny, k tomu sviečky s vôňou škorice, zaopatrite si kúsky smrekového ihličia a cezmíny, sušené citróny, aranžérsku hmotu pre živé kvety, tavnú pištoľ a môžete sa pustiť aj do takejto netradičnej adventnej ozdoby.

 

Fazuľový veniec

Že fazuľu na Vianoce nepapáte? Veď nemusíte, ale ak chcete mať doma naozaj netradičný veniec, môže vás inšpirovať aj táto bielo – červená kombinácia. Pochádza z cestovateľskej rodiny, pre ktorú ni je vždy možné mať veniec z niečoho zeleného.

Začať môžete na obyčajnom vencovom základe a tavnou pištoľou naň pripevňovať bielu fazuľu a bodce na sviečky.

 

Veniec na podnose    

Môže byť na hocijakom, pre vás vhodnom podnose. Naňho môžete alebo nemusíte dať ozdobný papier. Naň lepiacimi bodkami prelepte hrubé sviečky. Tie predtým ozdobte očíslovanými značkami a farebnou širšou stuhou. Ostatné ozdoby môžete doplniť podľa vášho vkusu.

Na tortový podnos tiež môžete „inštalovať“ adventné sviece. Aha, takto jednoducho a efektne!

 

Perníkový veniec

Pre šikulky pekárky – cukrárky. Krásne, nie?

 

Adventný veniec môže byť záležitosťou celej rodinky. Neváhajte a vyrobte si veniec spoločne s deťmi.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 10 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oco pozerá futbal, bábo plače, mama má baby blues
21.02.2019   0
Hormonálna nerovnováha, množstvo pocitov, únava a nové povinnosti zvyčajne prispejú k tomu, že sa žena niekoľko týždňov po pôrode, keď prvotné dojmy opadnú, začína cítiť vyčerpane a nervózne. Lekári toto obdobie nazývajú baby blues a radia mamám zvoľniť zo svojich očakávaní, požiadať o pomoc okolie, a počkať, kým nahromadené emócie odznejú samé. Mamička Linda pozná baby blues dôverne a vie, ako si s ním poradiť.
Menštruačný kalíšok používajú ženy aj na to, aby skôr otehotneli. Funguje to?
20.02.2019   0
Každým dňom populárnejší menštruačný kalíšok, ako ekologická alternatíva k tampónom a vložkám, môže mať aj iný účel.
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
babetko
Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku
21.02.2019   1
Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín.
8 vecí, ktoré musí počuť každá mama, ktorá má malé deti
20.02.2019   1
Bude ti ťažko ešte niekoľko rokov. Naozaj veľmi ťažko. Neklesaj na duchu. Toto je pravá rodičovská cesta, jednoducho vydrž.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?