ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoVianoce

8 tipov na netradičný adventný "veniec"

 Mária Kopčíková   16.11.2017   0

Sú to len štyri sviečky a nejaká čečina? Niekto trvá na symbolike adventného venca, iný si urobí "po svojom." Poďte sa inšpirovať.

 

Veniec alebo kvetináče?

Mohli by sme sa na to pozrieť tak, že symbolika hovorí o sviečkach, nie o ich rozložení a umiestnení. Okrem kruhového venca s čečinou a drobnými ozdôbkami si môžete vyrobiť aj iné zoskupenie. Napr. v malých kvetináčikoch.

Postačia vám malé hlinené kvetináče, hoci aj staré, trocha niečoho zeleného, machu či krušpánu a sviečky. Kvetináče so sviečkami môžete umiestniť na kruhový podstavec, či na tácku vedľa seba a podľa svojej vôle ešte dozdobiť.

Sviečky v malých pohárikoch

„Veniec“ môžete urobiť aj tak, že na nejakú vkusnú tácku položíte ľahko ozdobené zaváraninové poháre. Na ozdobu stačí kúsok lyka alebo vhodná stuha. Do pohárov nasypte soľ alebo farebný piesok, do toho potom postavte sviečku.

Tácku môžete alebo aj nemusíte ozdobiť.

 

Štvorcový veniec

Ak nájdete vhodný podklad (podnos, drevený štvorec), tavnou pištoľou naň pripevnite bodce na sviečky. Na ozdobu použite škoricu, sušené ovocie, orechy, šípky, stuhy, konáriky ...). Jednotlivé ozdoby môžete aj nastriekať zlatým či strieborným sprejom.

 

Veniec v dóze

Kruhovej či hranatej dóze od keksov. Pozrite sa, čo doma nájdete. Ladí vám to k ostatným farbám, ktoré si na Vianoce doma predstavujete?

Opäť, trocha niečoho zeleného, do čoho sviečky umiestnite, niekoľko ozdobných stužiek a vysoké sviečky. A paráda je hotová.

 

Škoricový veniec

Máte radi vôňu škorice? Chcete, aby vám prevoňala celý dom? Tak kúpte veľa balíčkov tejto aromatickej koreniny, k tomu sviečky s vôňou škorice, zaopatrite si kúsky smrekového ihličia a cezmíny, sušené citróny, aranžérsku hmotu pre živé kvety, tavnú pištoľ a môžete sa pustiť aj do takejto netradičnej adventnej ozdoby.

 

Fazuľový veniec

Že fazuľu na Vianoce nepapáte? Veď nemusíte, ale ak chcete mať doma naozaj netradičný veniec, môže vás inšpirovať aj táto bielo – červená kombinácia. Pochádza z cestovateľskej rodiny, pre ktorú ni je vždy možné mať veniec z niečoho zeleného.

Začať môžete na obyčajnom vencovom základe a tavnou pištoľou naň pripevňovať bielu fazuľu a bodce na sviečky.

 

Veniec na podnose    

Môže byť na hocijakom, pre vás vhodnom podnose. Naňho môžete alebo nemusíte dať ozdobný papier. Naň lepiacimi bodkami prelepte hrubé sviečky. Tie predtým ozdobte očíslovanými značkami a farebnou širšou stuhou. Ostatné ozdoby môžete doplniť podľa vášho vkusu.

Na tortový podnos tiež môžete „inštalovať“ adventné sviece. Aha, takto jednoducho a efektne!

 

Perníkový veniec

Pre šikulky pekárky – cukrárky. Krásne, nie?

 

Adventný veniec môže byť záležitosťou celej rodinky. Neváhajte a vyrobte si veniec spoločne s deťmi.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 10 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Najobľúbenejšie mená roku 2018? Prvenstvo stále drží Sofia a Jakub
18.12.2018   0
Mená novorodeniatok už dávno neovplyvňuje len tradícia a rodinné zvyky.
Vianoce v pôrodnici
13.12.2018   0
Aj vďaka pobytu v nemocnici som si uvedomila, že Vianoce nie sú len o daroch, výzdobe a štedrej večeri, ale predovšetkým o otvorených srdciach dobrých ľudí, ktorí na tieto dni bez rodiny spríjemnili.
babetko
Dojčím. Ktoré lieky môžem a čomu sa mám radšej vyhnúť?
18.12.2018   0
Neodporúča sa, aby ibuprofén užívali dojčiace matky. Tiež kontraindikované sú prípravky s obsahom jódu.
Čo si myslia o našich deťoch susedia?
17.12.2018   4
„Tak ako sa majú chlapci? Suseda pod Vami sa mi sťažovala, že Vaši chlapci jazdia neskoro v noci na autíčkach po byte. Je to pravda? Tak moja vnučka má tiež odrážadlo, ale zať to prísne zakázal, keby sa to dozvedel tak by hneď spravil s nimi poriadok!“
detské choroby
Operácia: Nosová mandľa
19.12.2018   0
Kedy treba ísť na operáciu? Čo sa deje pred operáciou? Kedy sa nesmie operovať? Ako je to s anestéziou? A čo sa deje po operácii.
Hodnotíte lekárov na internete?
14.12.2018   0
V diskusiách o lekároch často chýba uvedomenie si toho, čo vlastne vyjadruje človek vo verejnom priestore, akým internet rozhodne je.
Nerobte paniku z detskej imunity
04.12.2018   0
Našim deťom môžeme škodiť dvoma spôsobmi. Buď ich zanedbávame, alebo im škodíme tým , že to so starostlivosťou o nich preháňame.
zvery
Ako fotiť domácich miláčikov?
17.12.2018   0
Ak máte chuť na pekné fotky s vaším miláčikom, nepotrebujete hneď hľadať profíka.
Čo zvážiť pri výbere psa do rodiny?
10.12.2018   0
Ak ste sa rozhodli zaobstarať si psa, spravili ste rozhodnutie, ktoré ovplyvní chod vašej domácnosti zhruba na 10 rokov. Aby zžitie sa s novým členom bolo čo najpríjemnejšie, uvádzam niekoľko oblastí, ktoré si treba vopred premyslieť.
Ako zazimovať korytnačku?
28.11.2018   0
Zazimovať či nezazimovať? To je otázka, ktorá trápi predovšetkým chovateľov – začiatočníkov.