ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoVianoce

8 tipov na netradičný adventný "veniec"

 Mária Kopčíková   16.11.2017   0

Sú to len štyri sviečky a nejaká čečina? Niekto trvá na symbolike adventného venca, iný si urobí "po svojom." Poďte sa inšpirovať.

 

Veniec alebo kvetináče?

Mohli by sme sa na to pozrieť tak, že symbolika hovorí o sviečkach, nie o ich rozložení a umiestnení. Okrem kruhového venca s čečinou a drobnými ozdôbkami si môžete vyrobiť aj iné zoskupenie. Napr. v malých kvetináčikoch.

Postačia vám malé hlinené kvetináče, hoci aj staré, trocha niečoho zeleného, machu či krušpánu a sviečky. Kvetináče so sviečkami môžete umiestniť na kruhový podstavec, či na tácku vedľa seba a podľa svojej vôle ešte dozdobiť.

Sviečky v malých pohárikoch

„Veniec“ môžete urobiť aj tak, že na nejakú vkusnú tácku položíte ľahko ozdobené zaváraninové poháre. Na ozdobu stačí kúsok lyka alebo vhodná stuha. Do pohárov nasypte soľ alebo farebný piesok, do toho potom postavte sviečku.

Tácku môžete alebo aj nemusíte ozdobiť.

 

Štvorcový veniec

Ak nájdete vhodný podklad (podnos, drevený štvorec), tavnou pištoľou naň pripevnite bodce na sviečky. Na ozdobu použite škoricu, sušené ovocie, orechy, šípky, stuhy, konáriky ...). Jednotlivé ozdoby môžete aj nastriekať zlatým či strieborným sprejom.

 

Veniec v dóze

Kruhovej či hranatej dóze od keksov. Pozrite sa, čo doma nájdete. Ladí vám to k ostatným farbám, ktoré si na Vianoce doma predstavujete?

Opäť, trocha niečoho zeleného, do čoho sviečky umiestnite, niekoľko ozdobných stužiek a vysoké sviečky. A paráda je hotová.

 

Škoricový veniec

Máte radi vôňu škorice? Chcete, aby vám prevoňala celý dom? Tak kúpte veľa balíčkov tejto aromatickej koreniny, k tomu sviečky s vôňou škorice, zaopatrite si kúsky smrekového ihličia a cezmíny, sušené citróny, aranžérsku hmotu pre živé kvety, tavnú pištoľ a môžete sa pustiť aj do takejto netradičnej adventnej ozdoby.

 

Fazuľový veniec

Že fazuľu na Vianoce nepapáte? Veď nemusíte, ale ak chcete mať doma naozaj netradičný veniec, môže vás inšpirovať aj táto bielo – červená kombinácia. Pochádza z cestovateľskej rodiny, pre ktorú ni je vždy možné mať veniec z niečoho zeleného.

Začať môžete na obyčajnom vencovom základe a tavnou pištoľou naň pripevňovať bielu fazuľu a bodce na sviečky.

 

Veniec na podnose    

Môže byť na hocijakom, pre vás vhodnom podnose. Naňho môžete alebo nemusíte dať ozdobný papier. Naň lepiacimi bodkami prelepte hrubé sviečky. Tie predtým ozdobte očíslovanými značkami a farebnou širšou stuhou. Ostatné ozdoby môžete doplniť podľa vášho vkusu.

Na tortový podnos tiež môžete „inštalovať“ adventné sviece. Aha, takto jednoducho a efektne!

 

Perníkový veniec

Pre šikulky pekárky – cukrárky. Krásne, nie?

 

Adventný veniec môže byť záležitosťou celej rodinky. Neváhajte a vyrobte si veniec spoločne s deťmi.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 10 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Cisársky rez: hrozba či trend?
20.02.2018   11
Každá budúca mamička sa raz dostane k téme cisársky rez. Ja som v Anglicku toto slovo počula najčastejšie v spojení: „too posh to push“ vo voľnom preklade „príliš snobská, aby potlačila.“ :)
Rodičovský príspevok do 6 rokov veku dieťaťa
16.02.2018   6
Po dovŕšení 3 rokov veku dieťaťa je možné poberať rodičovský príspevok, ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Pozrite si prehľad chorôb a stavov, ktoré vyžadujú osobitnú starostlivosť, resp. vylučujú schopnosť sústavne sa pripravovať na povolanie a vykonávať zárobkovú činnosť.
Zašitie krčka maternice – serkláž
14.02.2018   2
Krčok maternice je tá zázračná bránka, ktorá sa otvára, keď dieťatko prichádza na svet. Ak sa však začne otvárať alebo skracovať dlho pred termínom pôrodu, ak sa lekári obávajú potravu alebo predčasného pôrodu, prichádza na rad jeho zašitie – serkláž. Mnohé ženy, ktoré to čaká prvýkrát, sa tohto zákroku obávajú. Niet sa však čoho. Na otázky odpovedá MUDr. Karol Javorka, gynekológ – pôrodník.
babetko
Nepokojnému bábätku rajský plyn?!?
21.02.2018   0
Ak je vášmu dieťaťu ťažko, má bolesti, je mu zle - ako by ste ho tíšili? Čo by vám napadlo ako úplne prvé? Objať ho, pohojdať v náručí alebo dať tabletku od bolesti? Ale mu dať rajský plyn ...
Kedy už dieťa nepotrebuje poobedný spánok?
20.02.2018   0
Niektoré deti opúšťajú zvyk poobedného spánku už po 2. narodeninách, väčšina medzi tretím až piatym rokom života. Nedeje sa to zo dňa na deň.
Zavádzanie tuhej stravy v kocke
19.02.2018   0
Pokiaľ sa vaše dieťatko nachádza vo veku 4 – 5 mesiacov, veríme, že nasledujúce riadky vám prídu vhod a prevedú vás základnou osnovou postupného pridávania inej stravy, než mliečnej.
detské choroby
Sú antibiotiká nutné? Ako sa rozumne rozhodnúť?
19.02.2018   0
Zbytočné užívanie antibiotík môže spôsobiť rad zdravotných problémov. Rozlíšiť, či naše ochorenie vyžaduje antibiotiká alebo nie, pomáha samodiagnostická metóda – domáci CRP test.
Ako a z čoho sa dá variť pre celiatikov
16.02.2018   5
Dnes vám ponúkame skúseností mamín celiatikov a aj tých už dospelých, ako sa so svojou diétou popasovali, aké majú obľúbené tipy potravín – prosto nejaké základné know – how.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
13.02.2018   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
zvery
Neonky v akváriu
16.02.2018   1
Cheirodon axelrodi. Je to fenomén, ktorý sa preslávil na celom svete. Už niekoľko rokov je to najpredávanejší druh ryby na svete.
Prečo akvárium
15.02.2018   4
Sledovanie „zmenšeniny pokojného vodného sveta“ nám znižuje obavy, napätie a podporuje chápanie vecí v živote tak ako sú. Rôzne štúdie ukázali, že akvárium znižuje náš stres, následne krvný tlak a celkovo nás upokojuje.
Kone pomáhajú formovať naše osobnosti
11.02.2018   0
Každý jazdec snáď zažil pád z koňa a následný strach z ďalšieho jazdenia, no zväčša to prekoná, pretože kone majú v sebe niečo, čo žiadne iné zviera dať človeku nemôže.