Keď je voľnoVianoce

8 tipov na netradičný adventný "veniec"

 Mária Kopčíková   16.11.2017   0

Sú to len štyri sviečky a nejaká čečina? Niekto trvá na symbolike adventného venca, iný si urobí "po svojom." Poďte sa inšpirovať.

 

Veniec alebo kvetináče?

Mohli by sme sa na to pozrieť tak, že symbolika hovorí o sviečkach, nie o ich rozložení a umiestnení. Okrem kruhového venca s čečinou a drobnými ozdôbkami si môžete vyrobiť aj iné zoskupenie. Napr. v malých kvetináčikoch.

Postačia vám malé hlinené kvetináče, hoci aj staré, trocha niečoho zeleného, machu či krušpánu a sviečky. Kvetináče so sviečkami môžete umiestniť na kruhový podstavec, či na tácku vedľa seba a podľa svojej vôle ešte dozdobiť.

Sviečky v malých pohárikoch

„Veniec“ môžete urobiť aj tak, že na nejakú vkusnú tácku položíte ľahko ozdobené zaváraninové poháre. Na ozdobu stačí kúsok lyka alebo vhodná stuha. Do pohárov nasypte soľ alebo farebný piesok, do toho potom postavte sviečku.

Tácku môžete alebo aj nemusíte ozdobiť.

 

Štvorcový veniec

Ak nájdete vhodný podklad (podnos, drevený štvorec), tavnou pištoľou naň pripevnite bodce na sviečky. Na ozdobu použite škoricu, sušené ovocie, orechy, šípky, stuhy, konáriky ...). Jednotlivé ozdoby môžete aj nastriekať zlatým či strieborným sprejom.

 

Veniec v dóze

Kruhovej či hranatej dóze od keksov. Pozrite sa, čo doma nájdete. Ladí vám to k ostatným farbám, ktoré si na Vianoce doma predstavujete?

Opäť, trocha niečoho zeleného, do čoho sviečky umiestnite, niekoľko ozdobných stužiek a vysoké sviečky. A paráda je hotová.

 

Škoricový veniec

Máte radi vôňu škorice? Chcete, aby vám prevoňala celý dom? Tak kúpte veľa balíčkov tejto aromatickej koreniny, k tomu sviečky s vôňou škorice, zaopatrite si kúsky smrekového ihličia a cezmíny, sušené citróny, aranžérsku hmotu pre živé kvety, tavnú pištoľ a môžete sa pustiť aj do takejto netradičnej adventnej ozdoby.

 

Fazuľový veniec

Že fazuľu na Vianoce nepapáte? Veď nemusíte, ale ak chcete mať doma naozaj netradičný veniec, môže vás inšpirovať aj táto bielo – červená kombinácia. Pochádza z cestovateľskej rodiny, pre ktorú ni je vždy možné mať veniec z niečoho zeleného.

Začať môžete na obyčajnom vencovom základe a tavnou pištoľou naň pripevňovať bielu fazuľu a bodce na sviečky.

 

Veniec na podnose    

Môže byť na hocijakom, pre vás vhodnom podnose. Naňho môžete alebo nemusíte dať ozdobný papier. Naň lepiacimi bodkami prelepte hrubé sviečky. Tie predtým ozdobte očíslovanými značkami a farebnou širšou stuhou. Ostatné ozdoby môžete doplniť podľa vášho vkusu.

Na tortový podnos tiež môžete „inštalovať“ adventné sviece. Aha, takto jednoducho a efektne!

 

Perníkový veniec

Pre šikulky pekárky – cukrárky. Krásne, nie?

 

Adventný veniec môže byť záležitosťou celej rodinky. Neváhajte a vyrobte si veniec spoločne s deťmi.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 10 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Mária Kopčíková

Povolaním som psychologička a psychológií sa aj venujem vo svojej praxi v CPR KVAPKA.  Ako lektorka kurzov sa s rodičmi stretávam pred pôrodom, v podpore dojčenia, či príprave detí na školu. Prinášam témy, ktoré mi v praxi pripadajú dôležité. 
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Súťaž o krásny úsmev s Philips
22.05.2019   0
Zapojte sa do súťaže o skvelé produkty spoločnosti Philips.
5 dôvodov, prečo sa malé deti správajú hrozne
22.05.2019   0
Dvoj-trojročné deti. Niekedy aj staršie. Dokážu chytiť amok kedykoľvek, za čokoľvek.
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?