Keď je voľnoVeľká Noc

8 prírodných farieb na veľkonočné vajíčka

 Hannah   01.03.2016   0

Máte radi prírodné farbivá? Na stránke Better Homes and Gardens som našla návod, ako si vyrobiť prírodné odtiene vajíčok. V každom roztoku by vajíčka mali postáť od večera do rána, aby sa farba dobre chytila. 

 

  Modro-šedý odtieň: pomixujeme šálku čučoriedok so šálkou vody a scedíme čučoriedky.

  Modrý odtieň: pokrájame štvrť hlávky červenej kapusty na malé kúsky a vhodíme do štyroch šálok vriacej vody, pridáme dve lyžice octu. Po vychladnutí sdedíme kapustu.

  Oranžový odtieň: hornú suchú šupku zo 6 žltých cibúľ podusíme v dvoch šálkach vody 15 minút. Na záver pridáme 3 lyžičky bieleho octu.

  Červeno-oranžový odtieň: zmiešame 2 lyžice červenej papriky do šálky vriacej vody a na záver pridáme 2 lyžičky bieleho octu.

  Tmavo-žltý odtieň: na 80°C podusíme 4 vrcholky nastrúhanej mrkvy v 1-1/2 šálke vody po dobu 15 minút. Pridáme dve lyžičky bieleho octu.

 Horčičná žltá: zamiešajte 2 lyžice kurkumy do 1 šálky vriacej vody a pridajte 2 lyžičky bieleho octu.

  Hnedý odtieň:  pridajte 1 lyžicu octu do šálky silnej kávy.

  Ružový odtieň: postrúhajte strednú repu a pridajte do 4 šálok vriacej vody. Vmiešame 2 lyžice octu a necháme vychladnúť na izbovú teplotu, scedíme repu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
PODKÁST
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Najdivnejšie tehotenské povery
24.09.2021   0
„Nesmieš si kupovať kočík pred narodením bábätka.“ Jedného by až striaslo, ako mu môže niekto priať smrť bábätka len preto, že podľahne nákupnému ošiaľu.
Prečo v tehotenstve zvraciame
20.09.2021   0
Najčastejšie sa s nevolnosťou možno stretnúť od štvrtého týždňa po počatí do dvanásteho týždňa. Je to presne to obdobie, kedy hormón placenty HCG má svoju najvyššiu hladinu v organizme. Aj keď oficiálne potom už by mal byť pokoj, mnohé ženy pociťujú nevoľnosť po celých deväť mesiacov tehotenstva.
Dieťa a štátne občianstvo
13.09.2021   0
Aké občianstvo bude mať dieťa, ktoré sa narodí v zahraničí? Ako dieťa získa slovenské občianstvo? Ak je aspoň jeden z rodičov slovenský štátny občan, dieťa sa stáva slovenským občanom.
babetko
Gaštankovia. Postavičky a zvieratká z gaštanov
21.09.2021   0
Aj vy radi zbierate gaštany? Urobte si s deťmi ZOO s gaštanovými zvieratkami alebo príjemnú jesennú dekoráciu do Vašej obývačky.
Obdobie 4. – 6. mesiaca - najharmonickejšie v 1. roku bábätka
20.09.2021   0
Väčšina detí má už stabilizované vitálne funkcie ako sú trávenie, vylučovanie, ale aj vzťah k priestoru – ku gravitácii, a základné sociálne vzťahy, väzbu k rodičom a ostatným blízkym príbuzným.
Prečo hrozby vo výchove nefungujú
16.09.2021   0
„Okamžite prestaň lietať dookola a dupať, lebo Ťa odvediem do Tvojej izby!“„Ak ihneď neprestaneš pišťať, uvidíš, čo bude!“
detské choroby
Deti od 3 mesiacov a závažné príznaky covid-19: kedy volať 112
21.09.2021   0
Bábätko od 3 mesiacov - ktoré príznaky si treba všímať v súvislosti s covid-19? Kedy urýchlene ísť na urgentný príjem alebo volať 112?
Novorodenec a covid-19: závažné príznaky, kedy volať 112
21.09.2021   0
Aké príznaky covid-19 sa objavujú u najmenších detí? Červená znamená ihneď volať 112, oranžová znamená kontaktovať pediatra, zelená by sa mala dať zvládnuť bez akútneho zásahu lekára.
Cukrovka v detskom veku
20.09.2021   3
Detská cukrovka (diabetes mellitus) so sebou stále prináša strach z nepoznaného. No dnešná medicína, jej výskumy a skúsenosti lekárov pomáhajú rodičom a deťom vysporiadať sa s touto diagnózou a prekonať obavy z budúcnosti.
zvery
5 najčastejších mýtov o výcviku psov
20.09.2021   7
„Ak si chcete získať psí rešpekt, musíte ho fyzicky napomínať a byť dominantný.“
Čo sa psovi snívalo...
31.08.2021   0
Zdá sa vám, že váš pes v noci sníva? Je to možné? Má aj pes sny? Ak áno, tak čo sa mu vlastne sníva?
Ako (ne)mať zo psa tlsťocha 1
19.08.2021   1
Hoci labrador alebo mopslík s nadváhou sa môžu zdať veľmi milí, kilá navyše im dokážu spôsobovať zdravotné riziká a fyzické obmedzenia. Ako sa im dokážeme vyhnúť a čo robiť keď máme obézneho psa?