Keď je voľnoVeľká Noc

8 prírodných farieb na veľkonočné vajíčka

 Hannah   01.03.2016   0

Máte radi prírodné farbivá? Na stránke Better Homes and Gardens som našla návod, ako si vyrobiť prírodné odtiene vajíčok. V každom roztoku by vajíčka mali postáť od večera do rána, aby sa farba dobre chytila. 

 

  Modro-šedý odtieň: pomixujeme šálku čučoriedok so šálkou vody a scedíme čučoriedky.

  Modrý odtieň: pokrájame štvrť hlávky červenej kapusty na malé kúsky a vhodíme do štyroch šálok vriacej vody, pridáme dve lyžice octu. Po vychladnutí sdedíme kapustu.

  Oranžový odtieň: hornú suchú šupku zo 6 žltých cibúľ podusíme v dvoch šálkach vody 15 minút. Na záver pridáme 3 lyžičky bieleho octu.

  Červeno-oranžový odtieň: zmiešame 2 lyžice červenej papriky do šálky vriacej vody a na záver pridáme 2 lyžičky bieleho octu.

  Tmavo-žltý odtieň: na 80°C podusíme 4 vrcholky nastrúhanej mrkvy v 1-1/2 šálke vody po dobu 15 minút. Pridáme dve lyžičky bieleho octu.

 Horčičná žltá: zamiešajte 2 lyžice kurkumy do 1 šálky vriacej vody a pridajte 2 lyžičky bieleho octu.

  Hnedý odtieň:  pridajte 1 lyžicu octu do šálky silnej kávy.

  Ružový odtieň: postrúhajte strednú repu a pridajte do 4 šálok vriacej vody. Vmiešame 2 lyžice octu a necháme vychladnúť na izbovú teplotu, scedíme repu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
5 príkrmov pre bábätká ideálnych na zimu
20.02.2021   0
Aj v tomto ročnom období môžeme nájsť suroviny plné výživných látok, vďaka ktorým dokážeme vykúzliť bábätkám plnohodnotný jedálniček.
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.