Keď je voľnoVeľká Noc

8 prírodných farieb na veľkonočné vajíčka

 Hannah   01.03.2016   0

Máte radi prírodné farbivá? Na stránke Better Homes and Gardens som našla návod, ako si vyrobiť prírodné odtiene vajíčok. V každom roztoku by vajíčka mali postáť od večera do rána, aby sa farba dobre chytila. 

 

  Modro-šedý odtieň: pomixujeme šálku čučoriedok so šálkou vody a scedíme čučoriedky.

  Modrý odtieň: pokrájame štvrť hlávky červenej kapusty na malé kúsky a vhodíme do štyroch šálok vriacej vody, pridáme dve lyžice octu. Po vychladnutí sdedíme kapustu.

  Oranžový odtieň: hornú suchú šupku zo 6 žltých cibúľ podusíme v dvoch šálkach vody 15 minút. Na záver pridáme 3 lyžičky bieleho octu.

  Červeno-oranžový odtieň: zmiešame 2 lyžice červenej papriky do šálky vriacej vody a na záver pridáme 2 lyžičky bieleho octu.

  Tmavo-žltý odtieň: na 80°C podusíme 4 vrcholky nastrúhanej mrkvy v 1-1/2 šálke vody po dobu 15 minút. Pridáme dve lyžičky bieleho octu.

 Horčičná žltá: zamiešajte 2 lyžice kurkumy do 1 šálky vriacej vody a pridajte 2 lyžičky bieleho octu.

  Hnedý odtieň:  pridajte 1 lyžicu octu do šálky silnej kávy.

  Ružový odtieň: postrúhajte strednú repu a pridajte do 4 šálok vriacej vody. Vmiešame 2 lyžice octu a necháme vychladnúť na izbovú teplotu, scedíme repu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Svet zdravia Nemocnica Topoľčany, a.s.
23.01.2023   1
Počas príjmu na pôrod, prvej doby pôrodnej, pôrodu, ošetrenia novorodenca a 2 hodiny po pôrode umožňujeme účasť otca dieťaťa, resp. blízkej osoby pri pôrode
Tehotenstvo ako riziko
21.01.2023   0
Za najčastejšie rizikové faktory na základe praxe považujem nízky vek matky, (menej ako 19 rokov), vysoký vek ( viac ako 38 rokov), zlozvyky a užívanie návykových látok ako nikotín, alkohol, drogy či lieky.“
Poslíčkovia, falošné kontrakcie pred pôrodom. Ako sa prejavujú?
16.01.2023   0
Ako rozoznám, či mi už začína pôrod? Čo sú vlastne kontrakcie a čo poslíčky? Ako si uľaviť pri poslíčkoch? Čo sa meria pri kontrakcii? Ako sa menia kontrakcie počas pôrodu?
babetko
Prečo francúzske deti jedia všetko, spia celú noc a sú trpezlivé?
24.01.2023   1
Vo Francúzsku neexistuje „detská strava,“ Francúzi dávajú jesť deťom viac menej to, čo jedia sami. Nemôžu jesť, kedy si zachcú.
Ako budú vyzerať moje prsia, keď dodojčím?
19.01.2023   0
Nedávno sa ma pýtali, aký mám názor na to, že v UK matky nechcú dojčiť, aby si vraj nepokazili prsia. A či naozaj dojčenie zlikviduje prsia a stanú sa z nich kokršpanielie uši?
Podprsenka na dojčenie: kedy ju kúpiť a akú vybrať?
16.01.2023   0
V čom by mala byť „dojčiaca“ podprsenka iná, špeciálna? Ako a kedy ju vyberať, keď sa náš horný objem v tehotenstve zväčšuje? Nestačí fitnes športová podprsenka?
detské choroby
Očkovací kalendár 2023
26.01.2023   0
Od 1. januára 2023 platí nový očkovací kalendár pre povinné očkovanie detí a dospelých.
Zápal stredného ucha – Otitis media acuta
21.01.2023   6
Zápal stredného ucha, príznaky, príčiny, liečba. Pod zápalom stredného ucha všeobecne rozumieme akútne ochorenie spôsobované väčšinou baktériami, zriedkavejšie vírusmi, ktoré sa najčastejšie objavuje v dojčenskom a detskom veku.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
16.01.2023   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
auto
100% elektrická DACIA SPRING: Úplne nový motor aj výbava
18.01.2023   0
S uvedením na trh na jar 2021, Spring sprístupnil elektrickú mobilitu širokej verejnosti.
Autosedačka alebo podsedák? Pozrite si videotest
29.10.2022   0
Zvažujete, či svojmu dietku kúpite podsedák? Aké výhody a naopak nevýhody ponúka tento typ autosedačiek? Od akého veku sa môže používať? Je dostatočne bezpečný? Pokúsime sa na tieto otázky odpovedať.