Keď je voľnoVeľká Noc

5 tipov na farbenie a zdobenie veľkonočných vajíčok

 Andrea Biela   04.04.2017   0

Už vás omrzelo tradičné farbenie syntetickými farbami a obliepanie vodolepkami? Necítite sa natoľko zruční, aby ste tvorili úžasné kraslice?

Ponúkame vám jednoduché tipy, ako si originálne ozdobiť veľkonočné vajíčka – ak teda ich zdobenie patrí k vašej veľkonočnej tradícii.

Vajíčka zdobené lakom na nechty

Zdroj: helloglow.co

 

Potrebujete vajíčka a laky na nechty v tých najrôznejších odtieňoch. Do plastovej misky dajte vody izbovej teploty – ak je voda príliš studená alebo horúca, lak nefunguje tak, ako treba. Použite radšej väčšiu misku.

Ešte budete potrebovať špáradlá a odlakovač.

Nalejte laky do vody a hrajte sa s farbami. Špáradlom zmiešajte farby. Vajíčko (uvarené) chyťte medzi prsty tak, aby prsty zaberali čo najmenšiu plochu na vajíčku. Ponorte vajce na niekoľko sekúnd do vody a vyberte ho. Položte vajíčko na kartón alebo sieťku, aby uschlo.

Vajíčka zdobené lístkami a kvetmi

adventuresincooking.com

 

Budete potrebovať lístky kvetov, drobné kvietky, či trávy, staré silonové pančucháče, nožnice a rôzne prírodné farby na samotné farbenie vajíčok.

Potom potrebujete zručné ruky, ktoré pekne poukladajú na vajíčka lístky a kvietky a obalia to celé do pančuchy. Ak neviete ako na to, tu je praktický návod:

 

Takto obalené vajíčka namočte do pripravených farieb, ktoré budú pomerne dosť teplé (ale nie vriace). Čím dlhšie vajíčko vo farbe necháte ponorené, tým intenzívnejší odtieň získate. Mali by tam byť pokojne 6 – 8 hodín, alebo aj dlhšie.

Vajíčka maľované voskovkami

sheknows.com

 

Uvarte vajcia na tvrdo. Ešte kým budú vajíčka teplé, začnite na ne maľovať voskovkami. Buďte kreatívni a zapojte do tvorby aj deti. Farby pokojne miešajte, nemusíte sa zamerať na konkrétne vzory.

Pretože je vajíčko teplé, voskovky sa začnú na jeho povrchu drobiť, rozpíjať. Keď bude vaše dielo hotové, jemne ho položte na obal na vajíčka a dajte ho do chladničky.

Jednoduché farebné vajíčka

skiptomylou.org

 

Toto je tip pre tých, ktorí vždy majú smolu a vajíčka sa im ofarbia nepravidelne, sú na nich odtlačky, ako vajíčko pristane na spodku nádoby, v ktorej sa farbilo.

Potrebujete len potravinárske farby, ocot a vajíčka. Vhodná bude aj metlička na cesto.

Jednoducho vložíte vajíčko do metličky na cesto a ponoríte ho do farby.

Mozaikové vajíčka

saynotsweetanne.com


Jednoduché a efektné, len budete mať väčšiu spotrebu vajíčok. Časť z nich musia byť vyfúknuté vajíčka. Tie zafarbíte v rôznych farbách a následne škrupinku rozlámete na malé časti. 

Inšpirujte sa: Ako si vyrobiť prírodné farby na veľkonočné vajíčka.

Vajíčko, ktoré chcete ozdobiť, potriete lepidlom a postupne naň suchými prstami nanášate kúsky farebnej škrupinky.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Andrea Biela

Som prekladateľka so širokými záujmami. S deťmi sa moje záujmy ešte viac rozšírili. Všeličo čítam a občas niečo preložím, aj pre Vás :-)
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Nielen antikoncepcia. Ako fungujú metódy prirodzeného plánovania?
23.07.2019   0
Billingsova metóda patrí medzi tie najznámejšie. Je zameraná nielen na páry, ktoré sa chcú tehotenstvu vyhnúť, ale aj na tie, ktoré sa o dieťa pokúšajú. Ženy majú za úlohu sledovať predovšetkým svoj ovulačný cyklus. Billingsova metóda pomáha rozoznávať hlien, a tak určiť plodné a neplodné obdobie.
Na Slovensku nemáme ani jednu Baby friendly pôrodnicu
22.07.2019   0
Ministerstvo zdravotníctva chce certifikáty obnoviť do konca roka 2019, a to v súlade s dokumentom WHO pre BFHI.
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   8
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.