Keď je voľnoVeľká Noc

5 tipov na farbenie a zdobenie veľkonočných vajíčok

 Andrea Biela   04.04.2017   0

Už vás omrzelo tradičné farbenie syntetickými farbami a obliepanie vodolepkami? Necítite sa natoľko zruční, aby ste tvorili úžasné kraslice?

Ponúkame vám jednoduché tipy, ako si originálne ozdobiť veľkonočné vajíčka – ak teda ich zdobenie patrí k vašej veľkonočnej tradícii.

Vajíčka zdobené lakom na nechty

Zdroj: helloglow.co

 

Potrebujete vajíčka a laky na nechty v tých najrôznejších odtieňoch. Do plastovej misky dajte vody izbovej teploty – ak je voda príliš studená alebo horúca, lak nefunguje tak, ako treba. Použite radšej väčšiu misku.

Ešte budete potrebovať špáradlá a odlakovač.

Nalejte laky do vody a hrajte sa s farbami. Špáradlom zmiešajte farby. Vajíčko (uvarené) chyťte medzi prsty tak, aby prsty zaberali čo najmenšiu plochu na vajíčku. Ponorte vajce na niekoľko sekúnd do vody a vyberte ho. Položte vajíčko na kartón alebo sieťku, aby uschlo.

Vajíčka zdobené lístkami a kvetmi

adventuresincooking.com

 

Budete potrebovať lístky kvetov, drobné kvietky, či trávy, staré silonové pančucháče, nožnice a rôzne prírodné farby na samotné farbenie vajíčok.

Potom potrebujete zručné ruky, ktoré pekne poukladajú na vajíčka lístky a kvietky a obalia to celé do pančuchy. Ak neviete ako na to, tu je praktický návod:

 

Takto obalené vajíčka namočte do pripravených farieb, ktoré budú pomerne dosť teplé (ale nie vriace). Čím dlhšie vajíčko vo farbe necháte ponorené, tým intenzívnejší odtieň získate. Mali by tam byť pokojne 6 – 8 hodín, alebo aj dlhšie.

Vajíčka maľované voskovkami

sheknows.com

 

Uvarte vajcia na tvrdo. Ešte kým budú vajíčka teplé, začnite na ne maľovať voskovkami. Buďte kreatívni a zapojte do tvorby aj deti. Farby pokojne miešajte, nemusíte sa zamerať na konkrétne vzory.

Pretože je vajíčko teplé, voskovky sa začnú na jeho povrchu drobiť, rozpíjať. Keď bude vaše dielo hotové, jemne ho položte na obal na vajíčka a dajte ho do chladničky.

Jednoduché farebné vajíčka

skiptomylou.org

 

Toto je tip pre tých, ktorí vždy majú smolu a vajíčka sa im ofarbia nepravidelne, sú na nich odtlačky, ako vajíčko pristane na spodku nádoby, v ktorej sa farbilo.

Potrebujete len potravinárske farby, ocot a vajíčka. Vhodná bude aj metlička na cesto.

Jednoducho vložíte vajíčko do metličky na cesto a ponoríte ho do farby.

Mozaikové vajíčka

saynotsweetanne.com


Jednoduché a efektné, len budete mať väčšiu spotrebu vajíčok. Časť z nich musia byť vyfúknuté vajíčka. Tie zafarbíte v rôznych farbách a následne škrupinku rozlámete na malé časti. 

Inšpirujte sa: Ako si vyrobiť prírodné farby na veľkonočné vajíčka.

Vajíčko, ktoré chcete ozdobiť, potriete lepidlom a postupne naň suchými prstami nanášate kúsky farebnej škrupinky.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Andrea Biela

Som prekladateľka so širokými záujmami. S deťmi sa moje záujmy ešte viac rozšírili. Všeličo čítam a občas niečo preložím, aj pre Vás :-)
Najčítanejšie
Recept týždňa
EUROVOĽBY
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   2
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?