Keď je voľnoVeľká Noc

5 tipov na farbenie a zdobenie veľkonočných vajíčok

 Andrea Biela   04.04.2017   0

Už vás omrzelo tradičné farbenie syntetickými farbami a obliepanie vodolepkami? Necítite sa natoľko zruční, aby ste tvorili úžasné kraslice?

Ponúkame vám jednoduché tipy, ako si originálne ozdobiť veľkonočné vajíčka – ak teda ich zdobenie patrí k vašej veľkonočnej tradícii.

Vajíčka zdobené lakom na nechty

Zdroj: helloglow.co

 

Potrebujete vajíčka a laky na nechty v tých najrôznejších odtieňoch. Do plastovej misky dajte vody izbovej teploty – ak je voda príliš studená alebo horúca, lak nefunguje tak, ako treba. Použite radšej väčšiu misku.

Ešte budete potrebovať špáradlá a odlakovač.

Nalejte laky do vody a hrajte sa s farbami. Špáradlom zmiešajte farby. Vajíčko (uvarené) chyťte medzi prsty tak, aby prsty zaberali čo najmenšiu plochu na vajíčku. Ponorte vajce na niekoľko sekúnd do vody a vyberte ho. Položte vajíčko na kartón alebo sieťku, aby uschlo.

Vajíčka zdobené lístkami a kvetmi

adventuresincooking.com

 

Budete potrebovať lístky kvetov, drobné kvietky, či trávy, staré silonové pančucháče, nožnice a rôzne prírodné farby na samotné farbenie vajíčok.

Potom potrebujete zručné ruky, ktoré pekne poukladajú na vajíčka lístky a kvietky a obalia to celé do pančuchy. Ak neviete ako na to, tu je praktický návod:

 

Takto obalené vajíčka namočte do pripravených farieb, ktoré budú pomerne dosť teplé (ale nie vriace). Čím dlhšie vajíčko vo farbe necháte ponorené, tým intenzívnejší odtieň získate. Mali by tam byť pokojne 6 – 8 hodín, alebo aj dlhšie.

Vajíčka maľované voskovkami

sheknows.com

 

Uvarte vajcia na tvrdo. Ešte kým budú vajíčka teplé, začnite na ne maľovať voskovkami. Buďte kreatívni a zapojte do tvorby aj deti. Farby pokojne miešajte, nemusíte sa zamerať na konkrétne vzory.

Pretože je vajíčko teplé, voskovky sa začnú na jeho povrchu drobiť, rozpíjať. Keď bude vaše dielo hotové, jemne ho položte na obal na vajíčka a dajte ho do chladničky.

Jednoduché farebné vajíčka

skiptomylou.org

 

Toto je tip pre tých, ktorí vždy majú smolu a vajíčka sa im ofarbia nepravidelne, sú na nich odtlačky, ako vajíčko pristane na spodku nádoby, v ktorej sa farbilo.

Potrebujete len potravinárske farby, ocot a vajíčka. Vhodná bude aj metlička na cesto.

Jednoducho vložíte vajíčko do metličky na cesto a ponoríte ho do farby.

Mozaikové vajíčka

saynotsweetanne.com


Jednoduché a efektné, len budete mať väčšiu spotrebu vajíčok. Časť z nich musia byť vyfúknuté vajíčka. Tie zafarbíte v rôznych farbách a následne škrupinku rozlámete na malé časti. 

Inšpirujte sa: Ako si vyrobiť prírodné farby na veľkonočné vajíčka.

Vajíčko, ktoré chcete ozdobiť, potriete lepidlom a postupne naň suchými prstami nanášate kúsky farebnej škrupinky.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Andrea Biela

Som prekladateľka so širokými záujmami. S deťmi sa moje záujmy ešte viac rozšírili. Všeličo čítam a občas niečo preložím, aj pre Vás :-)
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Odtok plodovej vody
26.05.2020   4
Čo by ste mali vedieť o odtoku plodovej vody? Ako ju spoznáte? Kedy máte ísť do pôrodnice?
Dve ženy, dve skúsenosti, jedna pôrodnica. Banská Bystrica.
22.05.2020   0
Toto je skúsenosť Karin z apríla a Jany z mája 2020. Dve ženy, dve rôzne skúsenosti.
Ako schudnúť po pôrode?
19.05.2020   1
Kedy začať s chudnutím, ako schudnúť efektívne zdravo a tak, aby sme neohrozili dojčenie či vlastné zdravie?
babetko
Čo bolo pre vás počas korona krízy najťažšie?
25.05.2020   0
Povedzte nám vašu skúsenosť a súťažte o nákupné poukážky do dm-ka.
Akú farbu očí bude mať naše dieťatko?
23.05.2020   9
Prečo majú bábätká bielej pleti najprv modré oči? Dá sa vopred určiť, akú farbu očí budú mať naše deti? Kedy si môžeme byť na istom, že ide o finálnu farbu očí?
Zlí spáči - deti bez režimu
22.05.2020   0
Denná rutina je pre dieťa dôležitá, rovnako tak uspávacie rituály, ktoré mu pomôžu zaspať, aj mať lepší spánok počas noci.
detské choroby
Operácia: Pruh - Hernia - Prietrž
26.05.2020   36
Prietrž, alebo pruh, po latinsky hernia, je najčastejším chirurgickým problémom detského veku. U detí je najčastejšia pupočná prietrž a slabinová prietrž, ktorá je častá u detí narodených pred termínom. V lekárskej terminológii sa stretnete s výrazmi Hernia umbilicalis (pupočná hernia) a Hernia inguinalis (slabinová hernia).
Diéta pri zvracaní
22.05.2020   0
Diétou pri zvracaní sa snažíme dostať do dieťaťa dostatočné množstvo tekutín a minerálov, no žalúdok pri tom zaťažovať, čo najmenej.
Top 9 domácich liekov na hnačku
21.05.2020   4
Aby ste predišli liečbe hnačky medikamentmi, môžete vyskúšať najskôr niektoré z domácich liečiv. Obvykle sa dieťaťu uľaví a nenastane skutočná potreba užívať lieky.
zvery
Agapornis, začíname s chovom.
26.05.2020   7
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.
Welsh Corgi alebo Kto je Korgi
18.05.2020   2
Welsh Corgi je najmenší pes pastierskej skupiny, ktorý pochádza z Walesu z Veľkej Británie. Aký vlastne je tento malý psík? Hodí sa aj k Vám do rodiny? Čo je na ňom výnimočné?
Prečo psy považujú svoje výkaly za delikatesu?
11.05.2020   1
Požieranie vlastných, mačacích a ďalších exkrementov je pomerne častým problémom. Prečo k tomu dochádza a ako pracovať na odstránení tohto zlozvyku?