Keď je voľnoSpoločenské hry

Potrápte pamäť a zažite dobrodružstvo!

 Bc. Kristína Priecelová   24.01.2015   0

Cez víkend sa dá relaxovať aj inak ako pri televízii a to poriadnou rodinnou zábavou!  Ktorá aktivita však bude baviť celú rodinu a ešte aj niečo naučí? Jednoznačne spoločenské hry, ktoré aj o tých najbližších často prezradia i to, čo ste celé roky netušili.

Dobrodružné výpravy v obývačke

Vonku môže zúriť zima koľko len chce, na vzrušujúce cesty sa dá vybrať aj pod strechou. Stačí trochu fantázie a dobrá spoločenská hra. Napríklad v Golden Horn sa prenesiete do obdobia 15. storočia a ako benátsky obchodník budete obchodovať so vzácnym tovarom ako je korenie, hodváb či drahé kovy. Musíte sa však pritom ubrániť pirátom a využiť vietor k rýchlej plavbe.

Potrápte si pamäť s vašimi školáčikmi

Pri hrách zameraných na precvičenie pamäte si dospelí automaticky myslia, že svojich drobcov porazia. Často sa však poriadne mýlia. „S maminou sa pred spaním hrávam Ghost Tower. Spolu hľadáme rovnaké kartičky s neposlušnými duchmi, ktorí utiekli z veže a musíme ich čo najrýchlejšie uložiť do postieľky. Vždy ich nájdem viac ako ona!“ smeje sa šesťročný Paľko.

Bláznivá zábava

Niekedy nie je na zahodenie vidieť svojich rodičov v bizarných situáciách. Aj na to sú tu populárne Activity, ktoré majú novú verziu s podtitulom Special. Hru môže hrať až 16 ľudí. Novinkou je možnosť opísať pojem zvukom. Samozrejme, hráči naďalej môžu aj kresliť, použiť slovný opis či pantomímu. Keďže sú pojmy dvojslovné, zábavy je ešte viac ako predtým. Váš tínedžer predvádzajúci ukazovaním a kreslením pojem občiansky zákonník? Výbuchy smiechu zaručené! Aj dospelí sa o sebe môžu všeličo dozvedieť.

Ako vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik, ktorá hru vyrába, hry už neformujú ich osobnosť, ale možno zistia, že sú priveľmi súťaživí či agresívni, alebo že ich vie pocit víťazstva hriať na duši ešte dlhú dobu. Najdôležitejšie však je, že venujú deťom svoj čas. „Nie je podstatné, koľko času spolu rodiny trávia, ale ako. Treba ho intenzívne a cieľavedome vyplniť spoločnými zážitkami. Deti si o niekoľko rokov nebudú pamätať, akú dostali hračku, ale na zážitky nikdy nezabudnú,“ uzatvára.

O hru Activity Special môžete u nás aj súťažiť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotná v lete - návod na prežitie
08.07.2020   0
Aj keď je leto asi najkrajší čas na tehotenstvo, prináša so sebou aj nepríjemnosti ako riziko prehriata, nadmerné potenie, opuchy, odreniny kože. Na čo by ste si v tehotenstve v lete mali dať pozor a ako si ho uľahčiť?
Keď sa dieťa narodí v zahraničí
03.07.2020   39
...na zápis o narodení bude príslušná špeciálna matrika, tzv. osobitná matrika, ktorú vedie Ministerstvo vnútra SR. Na základe oznámenia sa do osobitnej matriky zapisujú údaje o narodení štátnych občanov SR, ktoré nastali mimo územia SR.
Aké sú šance na otehotnenie v jednotlivých fázach cyklu?
29.06.2020   5
Menštruačný cyklus má svoje fázy, počas ktorých pravdepodobnosť úspešného počatia kolíše od nuly po teoretických 100 %.
babetko
5 rád pre úbohých rodičov, kontajnerov detských emócií
09.07.2020   9
Nikto sa nevenuje úbohým rodičom, ako majú ventilovať ten vreskot a vôbec skutočnosť, že ich úloha je byť hromozvodom svojmu malému dieťaťu, ktoré sa ešte učí narábať so svojimi emóciami. Ale čo my, čo máme robiť my? Pomooooooc!
Čo môžeme dieťaťu povedať namiesto "Neplač!"
06.07.2020   0
Keď sa dieťa utápa v slzách, vyvoláva to v nás veľa emócií. Hlavne chceme, aby boli všetky slzy preč ako mávnutím čarovného prútika, hneď a zaraz. Ale slzy nie sú zlé.
Cestovanie detí do zahraničia: pas pre dieťa, súhlas rodičov s vycestovaním
03.07.2020   7
Každé dieťa, aj bábätko, musí mať pri ceste do zahraničia vlastný cestovný pas. Ako ho vybaviť, čo budete potrebovať? Kedy je potrebný súhlas rodiča dieťaťa s vycestovaním do zahraničia?
detské choroby
Protikvasinková diéta
07.07.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Viete, čo znamenajú hodnoty CRP?
04.07.2020   5
Na to, že v prípade potreby nášmu dieťaťu pediater zmeria CRP, sme si už asi zvykli. Radi sa vyhneme antibiotickej liečbe, ak to naozaj nie je nevyhnutné. Čo však znamenajú namerané hodnoty?
Prvá pomoc - Úžeh, Tepelný úpal, Prehriatie
01.07.2020   0
Aký je rozdiel medzi tepelným a slnečným úpalom? Ako správne postupovať pri starostlivosti o prehriate dieťa? Kedy ísť na pohotovosť?
zvery
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   0
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?
Mačka a dieťa, možné problémy
03.07.2020   1
Podľa posledných výskumov sa ukazuje, že spolužitie dieťaťa a dvoch alebo viacerých zvierat výrazne znižuje riziko vzniku alergie. Jedno zviera nemá na to výrazný vplyv, dve a viac áno.
Poďme chovať kozy, kozičky, kozliatka
25.06.2020   0
Sťahovanie nás mestských ľudí z mesta na dedinu prináša na vidiek potenciál nápadov a tvorivú inšpiráciu. Dá sa v záhrade chovať aj koza? Je to náročné? Ako a prečo kozie produkty...