Keď je voľnoSpoločenské hry

Potrápte pamäť a zažite dobrodružstvo!

 Bc. Kristína Priecelová   24.01.2015   0

Cez víkend sa dá relaxovať aj inak ako pri televízii a to poriadnou rodinnou zábavou!  Ktorá aktivita však bude baviť celú rodinu a ešte aj niečo naučí? Jednoznačne spoločenské hry, ktoré aj o tých najbližších často prezradia i to, čo ste celé roky netušili.

Dobrodružné výpravy v obývačke

Vonku môže zúriť zima koľko len chce, na vzrušujúce cesty sa dá vybrať aj pod strechou. Stačí trochu fantázie a dobrá spoločenská hra. Napríklad v Golden Horn sa prenesiete do obdobia 15. storočia a ako benátsky obchodník budete obchodovať so vzácnym tovarom ako je korenie, hodváb či drahé kovy. Musíte sa však pritom ubrániť pirátom a využiť vietor k rýchlej plavbe.

Potrápte si pamäť s vašimi školáčikmi

Pri hrách zameraných na precvičenie pamäte si dospelí automaticky myslia, že svojich drobcov porazia. Často sa však poriadne mýlia. „S maminou sa pred spaním hrávam Ghost Tower. Spolu hľadáme rovnaké kartičky s neposlušnými duchmi, ktorí utiekli z veže a musíme ich čo najrýchlejšie uložiť do postieľky. Vždy ich nájdem viac ako ona!“ smeje sa šesťročný Paľko.

Bláznivá zábava

Niekedy nie je na zahodenie vidieť svojich rodičov v bizarných situáciách. Aj na to sú tu populárne Activity, ktoré majú novú verziu s podtitulom Special. Hru môže hrať až 16 ľudí. Novinkou je možnosť opísať pojem zvukom. Samozrejme, hráči naďalej môžu aj kresliť, použiť slovný opis či pantomímu. Keďže sú pojmy dvojslovné, zábavy je ešte viac ako predtým. Váš tínedžer predvádzajúci ukazovaním a kreslením pojem občiansky zákonník? Výbuchy smiechu zaručené! Aj dospelí sa o sebe môžu všeličo dozvedieť.

Ako vysvetľuje Jana Karásková zo spoločnosti Piatnik, ktorá hru vyrába, hry už neformujú ich osobnosť, ale možno zistia, že sú priveľmi súťaživí či agresívni, alebo že ich vie pocit víťazstva hriať na duši ešte dlhú dobu. Najdôležitejšie však je, že venujú deťom svoj čas. „Nie je podstatné, koľko času spolu rodiny trávia, ale ako. Treba ho intenzívne a cieľavedome vyplniť spoločnými zážitkami. Deti si o niekoľko rokov nebudú pamätať, akú dostali hračku, ale na zážitky nikdy nezabudnú,“ uzatvára.

O hru Activity Special môžete u nás aj súťažiť.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
Bio matky len zbytočne "príliš riešia". Alebo ?
28.02.2021   0
Sú bio potraviny skutočne len módny trend, výstrelok, úchylka, manier bohatých ľudí ? A máme sa pozerať na výživu detí inak?
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   0
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.