ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoS Rodinkou do Chorvátska

20 najlepších pláží pre rodičov s deťmi na Jadrane

 kika/redakcia   21.07.2018   0

Shutterstock

 

Chorvátsky portál 24sata zverejnil rebríček favoritov family friendly pláží. Rodičia s deťmi potrebujú najmä dobrý vstup do mora, plno prirodzeného tieňa a nejaké tie aktrakcie pre deti, keby ich prepadla nuda.

Tomuto popisu zodpovedá týchto 20 ideálnych tipov na rodinnú dovolenku:

 

Srima

Srima je dedinka vzdialená asi 10 km od krásneho historického mesta Šibenik. Kamienková pláž na Srime, na ktorej povieva modrá vlajka, je na skok od kafića, reštaurácie a ihriska. Je čistá, bezpečná, má dobrý vstup do mora. Perfektná pre rodiny s deťmi.

 

2. Velika Raduča, Primošten

V Primoštene, ktorý sa nachádza medzi mestami Šibenik a Trogir, je pláž Velika Raduča, ktorá funguje už od roku 1966. Má 1600 metrov. Je ideálna pre malé deti aj staršie osoby. Na pláži nájdete bar, reštauráciu, sprchy, wc, dajú sa požičať lehátka aj slnečníky.

 

3. Grandovac, Vis

Na jednom z najkrajších chorvátskych ostrovov vôbec, na Vise, na nachádza aj táto krásna kamienková pláž s množstvom voňavých borovíc, ktoré poskytujú veľa prirodzeného tieňa. V bezprostrednej blízkosti je malý bar.

 

4. Bratinja Luka, Korčula

Malá, dobre ukrytá piesková pláž na ostrove Korčula, z ktorého pochádza aj známy spevák Oliver Dragojević. Bratinja Luka patrí k dedinke Žrnovo, asi 4 km od historického rovnomenného mestečka Korčula. Pláž je vzdialená od cesty a má pokojnú atmosféru.

 

5. Crveni otok, Rovinj

Červený ostrov je jedna z najznámejších turistických lokalít v Rovinji, vzdialená od centra mesta asi 15 minút plavby člnom.

 

6. Vespera, Lošinj

Ostrovnú pláž ocenenú modrou vlajkou nájdete 20 minút od centra Malého Lošinja.

 

7. Mala Duba, Makarska rivijera

Mala Duba sa nachádza 20 km juhovýchodne od mestečka Makarska na Makarskej riviére. Je oázou od každodennej rutiny, ideálnym miestom na rodinný oddych.

 

8. Saplunara, Mljet

Blaca je rybárske mestečko na ostrove Mljet, s bujnou vegetáciou a prístavom pre lode. Ideálna turistická destinácia, keď máte radi pokoj a samotu. Piesková pláž Saplunara je perfektná rovnako pre mladých, aj starších.

 

9. Slano, Dubrovnik

Slano, asi 35 km vzdialené od Dubrovníka, je malé mestečko rozťahané do zálivu, dlhého 2 km, na ktorom nájdete pieskové aj kamienkové pláže s čistou, priezračnou vodou.

 

10. Bačva, Korčula

Pláž Bačva sa nachádza na južnej strane ostrova Korčula, vzdialená od rovnomenného mesta Korčula 13 km. Čisté more, kamienková pláž, kafić a reštaurácia s domácimi špecialitkami. Ideálne.

 

 

 

11. Divna, Pelješac

Pláž s menom Divna na Pelješaci je naozaj verná svojmu menu: divna – prekrásna. Hneď v blízkosti je ostrovček, ktorý sa oplatí ísť preskúmať.  

 

12. Veliki žal, Brsečine

Pláž vzdialená od Dubrovníka 30 km, má všetko, čo na pláži potrebujete, ale na rozdiel od Dubrovníka, je cenovo dostupnejšia.

#hrvatska #velikižal #pausapranzo

Príspevok, ktorý zdieľa Michele Миша Иванович (@michelemisha),

 

13. Kručica, Lastovo

Lesnatý ostrovček má dve malé kamienkové pláže s plytkým vstupom do mora vhodným pre deti. Do Kručice sa dá prísť peši cez lesík alebo vlastným člnom.

 

14. Banj, Šibenik

Banj je pláž v Šibeniku, z ktorej je úžasný výhľad navôkol.

 

 

15. Lojena, Kornati

Pláž na kornatskom ostrove Levrnaka. V blízkosti piesočnatej pláže je aj reštaurácia. Na pláž sa ľudia často dostanú „od mora,“ keď priplávajú vlastným člnom. Dobre sa tu potápa.

 

 

16. Podvrške, Murter

Pláž, kde nájdete všetko: piesok aj kamienky. Nachádza sa v blízkosti Murtera, nájdete tu borovicový les, dosť prirodzeného tieňa pre deti. Na pláži je bar, kde sa môžete občerstviť.

 

17. Jagodna, Hvar

Jagodna sa volá zátoka pod najvyšším vrchom ostrova Hvar. Je to prekrásna kamienková pláž, ktorá jednoducho volá na kúpanie.

 

18. Zavala, Hvar

Malé rybárske mestečko na južnej strane ostrova, 7 km od Jelsy, má v ponuke mnohé kamienkové pláže, kde si môžete nájsť svoje súkromné miesto na kúpanie.

 

#zavala #zavalahvar #hvar #hvarisland #croatia #sun #beach #wild #boat

Príspevok, ktorý zdieľa Fabio Melchiorre (@fabme81),

 

19. Ivan Dolac, Hvar

Malá dedinka z 15. storočia, na južnej strane ostrova Hvar, má nádherné pláže s bielymi kamienkami alebo pieskom, s nádhernou čistou vodou.

 

20. Punta rata, Brela

Stačí povedať iba Brela. Ak sa pridá aj „kameň života,“ čím sa myslí stena, z ktorej vyrastajú borovice, potom vás Chorváti lákajú do Brely na svetovú atrakciu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Nepremeškajte novorodenecké fotenie! Neopakovateľné zábery vás budú tešiť celý život
18.10.2018   0
Či už ste fotenie s bábätkom dostali ako darček k pôrodu, alebo ste sa preň rozhodli sami, inšpirujte sa tipmi fotografky Vandy Golianovej, vďaka ktorým sa krásnymi zábermi budete môcť pochváliť aj po rokoch.
Mlieko v tehotenstve. Zaobídete sa bez neho?
15.10.2018   0
Vápnik je dôležitým prvkom pri samotnom raste bábätka počas vnútromaternicového vývinu a pôsobí aj ako prevencia pri riziku predčasného pôrodu.
Zubné preukazy pre lepšiu starostlivosť o detský chrup obdržia mamičky už v pôrodnici
09.10.2018   0
Od mája tohto roku preto každý novorodenec dostane v pôrodnici zubný preukaz, ktorý bude slúžiť na zaznamenávanie dôležitých údajov o stave chrupu dieťaťa.
babetko
Som najhoršia matka na svete
22.10.2018   3
Zobudíte sa ako matka roka, a ešte pred deviatou prídete o titul aj medailu.
22 vyčítaniek pre deti
20.10.2018   0
Jeden, dva, tri, povedz mi to ty... Poďte s nami "počítať" a "rýmovať." Máme pre Vás 22 vyčítaniek, ktoré sa môžete naučiť spolu s deťmi. Takmer isto spoznáte medzi nimi také, ktoré ste sa naučili v detstve aj Vy :)
Samko je hyperaktívne dieťa. Deti ho neznášajú
20.10.2018   5
Bonbónikom na torte je svokra, ktorá len sucho skonštatuje : “Veru si si ho zle vychovala, moja milá, mala by si mu občas poriadne priložiť“. (A muž je vtedy iba ticho a to strašne bolí...)
detské choroby
Drogy - prečo vzniká závislosť
20.10.2018   0
Príznaky závislosti od drog môžeme rozdeliť na psychické, ktoré sa odohrávajú v našej mysli, a fyzické, ktoré pociťujeme na tele.
Detská imunita, prevencia, chrípka
19.10.2018   1
Na svete ročne pribúda asi 6 000 nových látok, ktoré v prírode vôbec neexistovali. Časť z nich ostáva v laboratóriách, ale veľká časť sa najmä v podobe kozmetických prípravkov, liekov, priemyselných produktov a odpadov dostáva do životného prostredia. Vplyvom narušeného resp. zmeneného životného prostredia dochádza k vzniku nedostatočnej imunitnej odpovedi –organizmus sa nevie brániť ani proti banálnej infekcii mikroorganizmami.
Dojčenie predčasne narodených detí
15.10.2018   0
Keď sa dieťatko narodí pred plánovaným termínom pôrodu, zväčša sú s tým spojené komplikácie. Dieťa môže byť umiestnené v inkubátore a odlúčené od maminy.
zvery
Aký múdry je váš pes?
19.10.2018   0
Psi dokážu pozoruhodné veci. Potom čo dostanú niekoľko inštrukcií vedia zháňať ovce do košiara, vodiť nevidiacich cez preplnené ulice miest, odhaliť prítomnosť rakoviny a iných chorôb v tele človeka, nájsť stratených alebo zavalených ľudí, zistiť prítomnosť výbušniny alebo drog.
5 x vedeli ste, že morské prasiatka....
14.10.2018   0
Morské prasiatko sa po anglicky povie „guinea pig“ – preto si mnohí myslia, že pochádza z Guinei. Ale je to naozaj tak?
Čo chovať vo veľkej záhrade? Napríklad lemura!
06.10.2018   0
Lemur je naozaj priateľským a veľmi spoločenským tvorom, spolužitie s ľuďmi mu vôbec neprekáža.