ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoS Rodinkou do Chorvátska

20 najlepších pláží pre rodičov s deťmi na Jadrane

 kika/redakcia   21.07.2018   0

Shutterstock

 

Chorvátsky portál 24sata zverejnil rebríček favoritov family friendly pláží. Rodičia s deťmi potrebujú najmä dobrý vstup do mora, plno prirodzeného tieňa a nejaké tie aktrakcie pre deti, keby ich prepadla nuda.

Tomuto popisu zodpovedá týchto 20 ideálnych tipov na rodinnú dovolenku:

 

Srima

Srima je dedinka vzdialená asi 10 km od krásneho historického mesta Šibenik. Kamienková pláž na Srime, na ktorej povieva modrá vlajka, je na skok od kafića, reštaurácie a ihriska. Je čistá, bezpečná, má dobrý vstup do mora. Perfektná pre rodiny s deťmi.

 

2. Velika Raduča, Primošten

V Primoštene, ktorý sa nachádza medzi mestami Šibenik a Trogir, je pláž Velika Raduča, ktorá funguje už od roku 1966. Má 1600 metrov. Je ideálna pre malé deti aj staršie osoby. Na pláži nájdete bar, reštauráciu, sprchy, wc, dajú sa požičať lehátka aj slnečníky.

 

3. Grandovac, Vis

Na jednom z najkrajších chorvátskych ostrovov vôbec, na Vise, na nachádza aj táto krásna kamienková pláž s množstvom voňavých borovíc, ktoré poskytujú veľa prirodzeného tieňa. V bezprostrednej blízkosti je malý bar.

 

4. Bratinja Luka, Korčula

Malá, dobre ukrytá piesková pláž na ostrove Korčula, z ktorého pochádza aj známy spevák Oliver Dragojević. Bratinja Luka patrí k dedinke Žrnovo, asi 4 km od historického rovnomenného mestečka Korčula. Pláž je vzdialená od cesty a má pokojnú atmosféru.

 

5. Crveni otok, Rovinj

Červený ostrov je jedna z najznámejších turistických lokalít v Rovinji, vzdialená od centra mesta asi 15 minút plavby člnom.

 

6. Vespera, Lošinj

Ostrovnú pláž ocenenú modrou vlajkou nájdete 20 minút od centra Malého Lošinja.

 

7. Mala Duba, Makarska rivijera

Mala Duba sa nachádza 20 km juhovýchodne od mestečka Makarska na Makarskej riviére. Je oázou od každodennej rutiny, ideálnym miestom na rodinný oddych.

 

8. Saplunara, Mljet

Blaca je rybárske mestečko na ostrove Mljet, s bujnou vegetáciou a prístavom pre lode. Ideálna turistická destinácia, keď máte radi pokoj a samotu. Piesková pláž Saplunara je perfektná rovnako pre mladých, aj starších.

 

9. Slano, Dubrovnik

Slano, asi 35 km vzdialené od Dubrovníka, je malé mestečko rozťahané do zálivu, dlhého 2 km, na ktorom nájdete pieskové aj kamienkové pláže s čistou, priezračnou vodou.

 

10. Bačva, Korčula

Pláž Bačva sa nachádza na južnej strane ostrova Korčula, vzdialená od rovnomenného mesta Korčula 13 km. Čisté more, kamienková pláž, kafić a reštaurácia s domácimi špecialitkami. Ideálne.

 

 

 

11. Divna, Pelješac

Pláž s menom Divna na Pelješaci je naozaj verná svojmu menu: divna – prekrásna. Hneď v blízkosti je ostrovček, ktorý sa oplatí ísť preskúmať.  

 

12. Veliki žal, Brsečine

Pláž vzdialená od Dubrovníka 30 km, má všetko, čo na pláži potrebujete, ale na rozdiel od Dubrovníka, je cenovo dostupnejšia.

#hrvatska #velikižal #pausapranzo

Príspevok, ktorý zdieľa Michele Миша Иванович (@michelemisha),

 

13. Kručica, Lastovo

Lesnatý ostrovček má dve malé kamienkové pláže s plytkým vstupom do mora vhodným pre deti. Do Kručice sa dá prísť peši cez lesík alebo vlastným člnom.

 

14. Banj, Šibenik

Banj je pláž v Šibeniku, z ktorej je úžasný výhľad navôkol.

 

 

15. Lojena, Kornati

Pláž na kornatskom ostrove Levrnaka. V blízkosti piesočnatej pláže je aj reštaurácia. Na pláž sa ľudia často dostanú „od mora,“ keď priplávajú vlastným člnom. Dobre sa tu potápa.

 

 

16. Podvrške, Murter

Pláž, kde nájdete všetko: piesok aj kamienky. Nachádza sa v blízkosti Murtera, nájdete tu borovicový les, dosť prirodzeného tieňa pre deti. Na pláži je bar, kde sa môžete občerstviť.

 

17. Jagodna, Hvar

Jagodna sa volá zátoka pod najvyšším vrchom ostrova Hvar. Je to prekrásna kamienková pláž, ktorá jednoducho volá na kúpanie.

 

18. Zavala, Hvar

Malé rybárske mestečko na južnej strane ostrova, 7 km od Jelsy, má v ponuke mnohé kamienkové pláže, kde si môžete nájsť svoje súkromné miesto na kúpanie.

 

#zavala #zavalahvar #hvar #hvarisland #croatia #sun #beach #wild #boat

Príspevok, ktorý zdieľa Fabio Melchiorre (@fabme81),

 

19. Ivan Dolac, Hvar

Malá dedinka z 15. storočia, na južnej strane ostrova Hvar, má nádherné pláže s bielymi kamienkami alebo pieskom, s nádhernou čistou vodou.

 

20. Punta rata, Brela

Stačí povedať iba Brela. Ak sa pridá aj „kameň života,“ čím sa myslí stena, z ktorej vyrastajú borovice, potom vás Chorváti lákajú do Brely na svetovú atrakciu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Život osamelej mamičky? Tieto veci vás čakajú po návrate z pôrodnice
15.08.2018   0
Očakávate príchod dieťaťa, na ktoré budete po pôrode sama?
Bratislavské mamičky sa môžu tešiť. Nová pôrodnica v Boroch sľubuje nadštandardnú starostlivosť
14.08.2018   0
Do roku 2021 má v Bratislave v Boroch stáť nová nemocnica, ktorej súčasťou budú aj moderné priestory pôrodnice.
V Nemocnici Zvolen dostanú bábätká chobotničky od dobrovoľníkov
13.08.2018   0
„Chobotničky sú prednostne určené predčasne narodeným bábätkám a bábätkám so srdcovými chybami,“ vysvetľuje MUDr. Oľga Švecová, primárka detského oddelenia Nemocnice Zvolen
babetko
Rodičia, nepokazte deťom nástup do škôlky!
15.08.2018   0
Ak aj vaše dieťa nastupuje od septembra do škôlky, vyhnite sa chybám, ktoré skomplikujú nový začiatok nielen jemu, ale aj vám.
Súťaž o najnovší smartfón pre seniorov od značky DORO
15.08.2018   0
Ak chcete potešiť svojich rodičov najnovším smartfónom Doro 8035, ktorý je šitý na mieru pre seniorov, zapojte sa do našej súťaže.
Prečo je pre dieťa dôležité vedieť si zaviazať šnúrky na topánkach
14.08.2018   0
Kedysi bolo ojedinelé dieťa, ktoré si v prvej triede nevedelo šnúrky zaviazať. Dnes je to v podstate naopak. Je takmer zázrakom, ak to prváci vedia. Nie je to ich chybou – tak ako veľa iných vecí v ich životoch ...
detské choroby
9 domácich liekov na bolesť bruška
15.08.2018   0
Bolesť bruška môže byť spôsobená úzkosťou, strachom, infekciou, refluxom, laktózovou intoleranciou či prejedením ... ako ju riešiť?
Zápal očných spojiviek u detí
13.08.2018   0
Pri konjunktivitíde sa dieťa stáva menej pohyblivé, neochotne vstúpi do denného svetla, čo mu spôsobuje bolesť očí. Často býva spočiatku zapálené len jedno oko a keď sa nezačne s liečbou, „nakazí“ sa aj druhé oko.
Obličky a vylučovacia sústava
08.08.2018   0
Prehľad vylučovacou sústavou a obličkami s názornými ilustráciami.
zvery
Zaujímavosti zo sveta koní – ktoré sú najväčšie a najmenšie?
09.08.2018   0
Ste milovníkom koní? Vysoké majestátne zvieratá, ktoré už na prvý pohľad vzbudzujú rešpekt. Majú však aj svojich mini a maxi príbuzných.
Pitný režim u mačky
07.08.2018   0
Je dostatočne hydratovaná? Koľko krát za deň má močiť? Ako prijmem svoju mačku, aby pila viac vody? Čo mám sledovať?
Príznaky, kedy navštíviť veterinárnu pohotovosť aj v noci
04.08.2018   0
Ak máte vážne obavy, neváhajte a napriek neskorej hodine navštívte zverolekára. V akútnych prípadoch je otvorená veterinárna pohotovosť.