Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Predvýletová inštruktáž. Ako vyraziť do 30 minút.

 Barbora Carachová   19.08.2017   0

Zážitky, nové miesta, oddych, čerstvý vzduch – výlety proste milujeme všetci. Ale často máme nejaké ALE, prečo sa to nedá.

Prekonajte všetky " ale" a neseďte doma, pretože každým vydareným výletom bude mať vaše dieťa na detstvo o máčik viac krajších spomienok. No a tie najlepšie sú spontánne, na ktoré sa pripravíte za 30 minút. Že to nie je možné? Stačí dobrý nápad a o zvyšok sa postará naša malá predvýletná inštruktáž.

 

1.     Predpoveď naša každodenná - 3 minúty

Človek mieni, počasie mení. Nespoliehajte sa preto len na svoj odhad, pretože každým kilometrom môže počasie naberať na opačnej intenzite. A vy predsa nechcete byť nemilo prekvapení. Skontrolujte si preto presne oblasť, v ktorej sa nachádza váš cieľ na stránkach SHMÚ alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Aspoň viete, či to hrá do karát vášmu plánu alebo ho musíte prehodnotiť.

2.     Dobrý plán nie je nikdy zlý plán - 8 minút

Keď už máte v rukách mobil, naplánujte si s ním trasu a aspoň približný plán výletu. Aby vám náhodou neuniklo nejaké zaujímavé miesto či atrakcia v blízkosti vášho cieľa, stiahnite si aplikáciu Google Trips, kde si zadáte miesto, kam vyrážate a už si môžete vyberať z ponúkaných tipov. Výhodou je, že nemusíte celé okolie pracne preskúmavať, ale pár klikmi zistíte, kam sa oplatí zájsť, označíte miesta na mape a môžete vyraziť.

3.     Desiata za desať minút - 10 minút

Výlety nemusia byť príležitosťou na predvedenie vášho kulinárskeho umenia a pokojne môžete nechať v tomto smere fantáziu stranou. Jednoduchú a rýchlu desiatu pripravíte s pomocou dvoch surovín – rožkov a pár obdĺžnikov taveného syra Bambino.

Podľa mlsného barometra členov vašej rodiny natrite toľko rožkov, koľko ich zasýti a nebude vaše plány brzdiť hľadaním stánkov s občerstvením a čakaním v radoch. Výhodou je, že je táto desiatová zostava zvládne i teplejšie počasie, pretože vydrží aj v 24 °C a bude vám chutiť aj v tejto jednoduchej dvojkombinácii, takže si toho nemusíte brať na chrbát viac, ako je nutné.

4.     Zábava aj pre dospelých - 3 minúty

Ak mierite na miesto, ktoré je epicentrom detskej radosti, rodičia nemusia len znudene sedieť bokom. Využite tento čas na vlastnú zábavu – trošku dospeláckejšiu, ale stále s infantilným nádychom. Zbaľte si so sebou badmintonové pálky, oprášte Monopoly alebo čo tak trochu nostalgický návrat? Sedmové karty? 

5.     Obliecť a vyraziť - 6 minút

Deti sú niekedy na výletoch ako odtrhnutí z reťaze a ich miera disciplíny je čoraz menej ovládateľná. Na každom kroku na nich číhajú nezdravé lákadlá, ktorým sa nedá vyhnúť a voči prosíkaniu nie je každý rodič imúnny.

Ak sa však tomu chcete vyhnúť, nastrážte si na nich pascu. Vezmite si na výlet krokomer alebo hodinky monitorujúce počet krokov a najmä – spálené kalórie. Keď vás bude potom dieťa žiadať o zmrzlinu, poviete mu len, koľko má kalórii a koľko sa budete musieť ešte hýbať, aby ste si ju mohli dopriať.

Rovnováha musí byť. :)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenská poradňa - aké vyšetrenia vás čakajú v tehotenstve?
18.01.2021   5
Viete aké vyšetrenia vás čakajú počas tehotenstva? Čo sa vyšetruje v ktorej poradni? Koľko ultrazvukov je povinných v tehotenstve? Kedy vám lekár vypíše tehotenskú knižku a kedy nástup na materskú dovolenku?
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
babetko
Kedy má už rozprávať? 7 otázok pre logopédku
18.01.2021   1
Podľa psychológov a ich tabuliek má vedieť 16-mesačné dieťa cca 50 slov. Ale často ich narátame sotva 15, aj to je veľa. Je to zle? Pýtala som sa logoédky Barbory Králikovej.
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej
14.01.2021   14
Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.
detské choroby
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
Krvácanie z nosa
11.01.2021   0
Hoci krvácanie z nosa vie poriadne vystrašiť,u detí vo veku 3-10 rokov je časté a obyčajne nejde o nič vážne. Krvácanie sa zvyčajne zastaví samo a môže byť bezpečne ošetrené doma.
zvery
Morčatá
12.01.2021   11
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   3
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?