Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Predvýletová inštruktáž. Ako vyraziť do 30 minút.

 Barbora Carachová   19.08.2017   0

Zážitky, nové miesta, oddych, čerstvý vzduch – výlety proste milujeme všetci. Ale často máme nejaké ALE, prečo sa to nedá.

Prekonajte všetky " ale" a neseďte doma, pretože každým vydareným výletom bude mať vaše dieťa na detstvo o máčik viac krajších spomienok. No a tie najlepšie sú spontánne, na ktoré sa pripravíte za 30 minút. Že to nie je možné? Stačí dobrý nápad a o zvyšok sa postará naša malá predvýletná inštruktáž.

 

1.     Predpoveď naša každodenná - 3 minúty

Človek mieni, počasie mení. Nespoliehajte sa preto len na svoj odhad, pretože každým kilometrom môže počasie naberať na opačnej intenzite. A vy predsa nechcete byť nemilo prekvapení. Skontrolujte si preto presne oblasť, v ktorej sa nachádza váš cieľ na stránkach SHMÚ alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Aspoň viete, či to hrá do karát vášmu plánu alebo ho musíte prehodnotiť.

2.     Dobrý plán nie je nikdy zlý plán - 8 minút

Keď už máte v rukách mobil, naplánujte si s ním trasu a aspoň približný plán výletu. Aby vám náhodou neuniklo nejaké zaujímavé miesto či atrakcia v blízkosti vášho cieľa, stiahnite si aplikáciu Google Trips, kde si zadáte miesto, kam vyrážate a už si môžete vyberať z ponúkaných tipov. Výhodou je, že nemusíte celé okolie pracne preskúmavať, ale pár klikmi zistíte, kam sa oplatí zájsť, označíte miesta na mape a môžete vyraziť.

3.     Desiata za desať minút - 10 minút

Výlety nemusia byť príležitosťou na predvedenie vášho kulinárskeho umenia a pokojne môžete nechať v tomto smere fantáziu stranou. Jednoduchú a rýchlu desiatu pripravíte s pomocou dvoch surovín – rožkov a pár obdĺžnikov taveného syra Bambino.

Podľa mlsného barometra členov vašej rodiny natrite toľko rožkov, koľko ich zasýti a nebude vaše plány brzdiť hľadaním stánkov s občerstvením a čakaním v radoch. Výhodou je, že je táto desiatová zostava zvládne i teplejšie počasie, pretože vydrží aj v 24 °C a bude vám chutiť aj v tejto jednoduchej dvojkombinácii, takže si toho nemusíte brať na chrbát viac, ako je nutné.

4.     Zábava aj pre dospelých - 3 minúty

Ak mierite na miesto, ktoré je epicentrom detskej radosti, rodičia nemusia len znudene sedieť bokom. Využite tento čas na vlastnú zábavu – trošku dospeláckejšiu, ale stále s infantilným nádychom. Zbaľte si so sebou badmintonové pálky, oprášte Monopoly alebo čo tak trochu nostalgický návrat? Sedmové karty? 

5.     Obliecť a vyraziť - 6 minút

Deti sú niekedy na výletoch ako odtrhnutí z reťaze a ich miera disciplíny je čoraz menej ovládateľná. Na každom kroku na nich číhajú nezdravé lákadlá, ktorým sa nedá vyhnúť a voči prosíkaniu nie je každý rodič imúnny.

Ak sa však tomu chcete vyhnúť, nastrážte si na nich pascu. Vezmite si na výlet krokomer alebo hodinky monitorujúce počet krokov a najmä – spálené kalórie. Keď vás bude potom dieťa žiadať o zmrzlinu, poviete mu len, koľko má kalórii a koľko sa budete musieť ešte hýbať, aby ste si ju mohli dopriať.

Rovnováha musí byť. :)

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.5 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?