Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Kam za pieskovými plážami v Chorvátsku? (+video)

 Kika Kováčiková   21.06.2022   0

Kde v Chorvátsku si s deťmi môžete užiť more a piesok? Pozrite si tipy, ktoré ponúkajú Chorváti na stránke adriatic.hr a pripravte si lopatky, formičky, 3D predlohy pieskových hradov, volejbalové lopty, vysávač, keď bude piesok aj v posteli...

adriatic.hr

 

Sakarun, Dugi otok

Pláž Sakarun je jedna z najkrajších pláží v Chorvátsku, kde som sa mohla okúpať. Nájdete ju v zátoke na severnej časti ostrova Dugi otok, kam sa preplavíte trajektom zo Zadaru.

 

V blízkosti je maják Veli rat a odtiaľ už len pohľad na šíre more až do Talianska. Na konci "Dlhého" ostrova, ktorý je naozaj dlhý, už začína národný park Kornati.

 

Pri Zadare ešte zostaneme...

 

Nin, Kraljičina plaža/Queens Beach

 

Nine, vzdialenom menej ako 30 minút cesty od Zadaru, nájdete tri kilometre dlhú Kráľovninu pláž, podľa amerického Travel Channel vraj jednu z najlepších pláží na svete (!). Plytké, teplé more a mäkkučký piesok robí túto pláž ideálnu pre rodiny s malými deťmi.

V okolí Ninu je ešte ďalších 5 kilometrov piesočnatých pláží - Ždrijac, Prodorica, Bilotinjak, i Zaton, ktorý sa hrdí Modrou vlajkou, spomíname ho tiež v článku 10 naj destinácií pre rodinnú dovolenku v Chorvátsku.

 

Obľúbenou v tomto okolí je aj piesková pláž Sabunike, medzi Ninom a Privlakou, to keby toho piesku bolo ozaj málo.

Plus stojí za zmienku, že Ninská lagúna je vyhláseným miestečkom pre nadšencov windsurfingu. Za všetko môže vetrík, ktorý sa rád spúšťa dole svahom z najväčšieho chorvátskeho pohoria Velebit.

Crikvenica, plaža Crni molo

 

Crikvenická riviéra (asi 30 km od mesta Rijeka) má v ponuke okrem klasických okruhliakových pláží aj niekoľko pieskových pláží s veľmi kvalitnou, čistou vodou, preto ako dôkaz na nich plápolajú aj Modré vlajky.

Od roku ´98 sa Modrou vlajkou môže pochváliť známa piesková pláž Gradsko kupalište, vybavená okrem slnečníkov, lehátiek, sprchovacích kabín, kafićov a fastfoodov, aj zábavným parkom pre deti a dospelých, vstup je však platený.

Piesková pláž Crni molo je súčasťou pláže Gradsko kupalište, pre deti s ideálnym, pozvoľným vstupom do mora a plytkou vodou, ktorá vyhovuje neplavcom.

Medulin, plaža Bijeca

Najznámejšia pláž Medulinskej riviéry na Istrii (Medulin je vzdialený ani nie 10 km od mesta Pula), dlhá kilometer, je piesočnatá pláž Bijeca, obkolesená stromami, ktoré ponúkajú prirodzený chládok. Pre pozvoľný vstup do mora ju vyhľadávajú práve mladé rodinky.

ostrov Rab

www.lopar.com

 

V článku 10 naj pláží sme už spomenuli dvojkilometrovú piesočnatú Rajsku plažu, no vedeli ste, že na Rabe ich nájdete dokopy 30?

Sľubujú, že si na nich nájdu svoj kúsok raja všetky cieľové skupiny, nielen rodiny s deťmi, ale aj rodiny so psami, nudisti, dôchodcovia.... Čo si na nich počať a čo očakávať, si môžete pozrieť vo videu topdestinacije.hr:

 

ostrov Krk

 

Ostrov Krk, ktorý je rozlohou najväčším chorvátskym ostrovom, má niekoľko nádherných pláží s výhľadom na otvorené more.

Adriatic.hr zaradilo medzi 15 naj pieskových pláží pre rodiny s deťmi aj pláž Pećine - Silo, na ktorej veje modrá zástava. Na morskom dne tejto pláže sa nachádza potopená grécka loď Peltastis.

Pozrite si videjko Turističkej zajednice otoka Krk, ako inak, o Krku:

 

Ešte trochu piesku?

Ďalšie pieskové pláže si môžete užiť aj v destináciách ako Omiš, Pelješac, na Dubrovníckej riviére, na ostrovoch Kres, Hvar (Palmižana), Mljet (Saplunara), Korčula (Vela Pržina), Dugi otok (Sakarun).

 

Ak hľadáte ďalšie tipy, odporúčame vám prelistovať ešte aj článok 10 naj pláží pre rodiny s deťmi v Chorvátsku.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.8 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Kika Kováčiková

Vyštudovala Právnickú fakultu UK v BA, píše najmä odborné články o materských a rodičovských príspevkoch, ktoré nájdete v rubrike "Príručka pre rodiča" alebo aktuálne "Správy pre rodiča."

 

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Už sa nemusíte báť pôrodu. Vieme, ako sa pripraviť a zvládnuť to
28.06.2022   0
Veľa žien, ktoré sa pôrodu obávali, mali krásnu, pozitívnu a posilňujúcu skúsenosť. Patria k nim najmä tie ženy, ktoré sa na pôrod pripravovali – psychicky, aj fyzicky.
Pekelné muky letného tehotenstva (len pre silné povahy)
22.06.2022   0
9 z 10 mužov ti potvrdí, že tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Medzi nami dievčatami, 10 z 10 ti povie, že je to len hoax.
Tehotná na festivale?
21.06.2022   0
Je festival zábava, ktorú si musíte v tehotenstve zakázať? Ako na bábätko vplýva hlasný zvuk, ako v tehotenstve zvládať vysoké teploty, zníženú hygienu a iné festivalové špecifika? Skúsili ste?
babetko
Koľké v poradí sa dieťa narodilo?
28.06.2022   0
Prvorodené - narodilo sa prvé a prvým chce zostať, po narodení súrodenca (najmäk ak je medzi nimi malý vekový rozdiel) sa môže cítiť "zbavené" trónu: hľadá prílišnú pozornosť a ak ju nenájde, cíti sa prehliadané, neisté.
Cumlíky, cumlíky, ach tie cumlíky...
27.06.2022   12
V tomto období riešim dilemu s cmúľaním cumlíka... A tak som si zistila informácie o cumlíkoch – aký je vhodný, odkedy a dokedy ho používať, a či vôbec...
Prečo musia v škôlke spať? - reakcia pedagóga
24.06.2022   11
Téme poobedňajšieho spania, či nespania v školkach, ktoré tak často medzi sebou rozoberáme, sme prizvali predškolskú pedagogičku, Mgr. Ľudmilu Janigovú. Ponúkame Vám reakciu odborníka na článok "Prečo musia v škôlke spať" od Lucie H.
detské choroby
Tieto lieky nejdú so slnkom dokopy
20.06.2022   0
Štátny ústav pre kontrolu liečiv upozorňuje, že slnko v kombinácii s liekmi môže spôsobiť kožné problémy.
6 vecí, ktoré majte na pamäti, keď hovoríte s deťmi o smrti blízkeho človeka
16.06.2022   0
Je nesmierne náročné byť v pozícii rodiča, ktorý stratil partnera, či svojho rodiča, ktorého dieťa malo veľmi rado. Nikdy deťom neklamte, pochopia zo situácie, z vašich prejavov, že sa deje niečo vážne, „zlé“.
Kleptománia v detskom veku
10.06.2022   1
Sú deti, u ktorých sa vyvinie porucha zvaná kleptománia. Je definovaná ako „opakované, nutkavé kradnutie predmetov, ktoré osoba nepotrebuje. Patrí do skupiny „porúch ovládania impulzov“.
auto
Prvý trip s európskou teslou – Renault Megane E-TECH Electric
21.06.2022   0
26 rokov Meganu a 10 rokov skúseností Renaultu s elektromobilitou. To bola cesta k dnešnej novinke Megane E-TECH Electric.
Spoľahlivé auto pre mladú rodinu: Dôležité sú bezpečnostné prvky, no nepodceňujte ani typ karosérie
16.06.2022   0
Niekto sa pri výbere nového vozidla rozhoduje podľa ceny, iný podľa vonkajšieho vzhľadu a ďalší zas podľa vybavenia interiéru.
Karavána najnovších elektických a hybridných modelov značky RENAULT cestuje po Slovensku
07.06.2022   0
K dispozícií je 6 elektrických, hybridných a plug-in hybridných modelov Renault.