ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Kam za pieskovými plážami v Chorvátsku? (+video)

 Kika Kováčiková, redakcia   29.05.2015   2

Kde v Chorvátsku si s deťmi môžete užiť more a piesok? Pozrite si naše tipy a pripravte si lopatky, formičky, 3D predlohy pieskových hradov, volejbalové lopty, vysávač, keď bude piesok aj v posteli...

Nin, Kraljičina plaža/Queens Beach

Foto: Turistička zajednica grada Nina, www.nin.hr

 

Nine, vzdialenom menej ako 30 minút cesty od Zadaru, nájdete tri kilometre dlhú Kráľovninu pláž, podľa amerického Travel Channel vraj jednu z najlepších pláží na svete (!). Plytké, teplé more a mäkkučký piesok robí túto pláž ideálnu pre rodiny s malými deťmi.

V okolí Ninu je ešte ďalších 5 kilometrov piesočnatých pláží - Ždrijac, Prodorica, Bilotinjak, i Zaton, ktorý sa hrdí Modrou vlajkou, spomíname ho tiež v článku 10 naj destinácií pre rodinnú dovolenku v Chorvátsku.

Obľúbenou v tomto okolí je aj piesková pláž Sabunike, medzi Ninom a Privlakou, to keby toho piesku bolo ozaj málo. Plus stojí za zmienku, že Ninská lagúna je vyhláseným miestečkom pre nadšencov windsurfingu. Za všetko môže vetrík, ktorý sa rád spúšťa dole svahom z najväčšieho chorvátskeho pohoria Velebit.

Crikvenica, plaža Crni molo

www.jadran-crikvenica.hr

 

Crikvenická riviéra (asi 30 km od mesta Rijeka) má v ponuke okrem klasických okruhliakových pláží aj niekoľko pieskových pláží s veľmi kvalitnou, čistou vodou, preto ako dôkaz na nich plápolajú aj Modré vlajky.

Od roku ´98 sa Modrou vlajkou môže pochváliť známa piesková pláž Gradsko kupalište, vybavená okrem slnečníkov, lehátiek, sprchovacích kabín, kafićov a fastfoodov, aj zábavným parkom pre deti a dospelých, vstup je však platený. Piesková pláž Crni molo je súčasťou pláže Gradsko kupalište, pre deti s ideálnym, pozvoľným vstupom do mora a plytkou vodou, ktorá vyhovuje neplavcom.

Medulin, plaža Bijeca

blueflag.org

 

Najznámejšia pláž Medulinskej riviéry na Istrii (Medulin je vzdialený ani nie 10 km od mesta Pula), dlhá kilometer, je piesočnatá pláž Bijeca, obkolesená stromami, ktoré ponúkajú prirodzený chládok. Pre pozvoľný vstup do mora ju vyhľadávajú práve mladé rodinky.

ostrov Rab

www.lopar.com

 

V článku 10 naj pláží sme už spomenuli dvojkilometrovú piesočnatú Rajsku plažu, no vedeli ste, že na Rabe ich nájdete dokopy 30?

Sľubujú, že si na nich nájdu svoj kúsok raja všetky cieľové skupiny, nielen rodiny s deťmi, ale aj rodiny so psami, nudisti, dôchodcovia.... Čo si na nich počať a čo očakávať, si môžete pozrieť vo videu topdestinacije.hr:

 

ostrov Krk, pláž Baška

Baška, na juhovýchode ostrova Krk, ktorý je rozlohou najväčším chorvátskym ostrovom, má niekoľko nádherných pláží s výhľadom na otvorené more. „Vela plaža“ je piesková a sčasti okruhliaková pláž o dĺžke 1800 m. Od r. ´99 má aj Modrú zástavu. Pozrite si videjko Turističkej zajednice otoka Krk, ako inak, o Krku:

 

Ešte trochu piesku?

Ďalšie pieskové pláže si môžete užiť aj v destináciách ako Omiš, Pelješac, na Dubrovníckej riviére, na ostrovoch Kres, Hvar (Palmižana), Mljet (Saplunara), Korčula (Vela Pržina), Dugi otok (Sakarun).

www.dugiotok.hr

 

Ak sa vám nezdá povedomá táto fotka - pláž Sakarun na Dugom otoku, odporúčame vám prelistovať ešte aj článok 10 naj pláží pre rodiny s deťmi v Chorvátsku.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 1.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Ivan napísané 05.09.2018 10:01

Aj na základe tohto webu sme sa rozhodli tento rok stráviť s deťmi dovolenku v Baške na Krku, čo sme teda oľutovali. V Baške na Krku nie je ani meter pieskovej pláže (samotný pracovník miestnej turistickej agentúry mi to potvrdil a čuduje sa prečo sa všade píše o piesku keď tam žiadny nie je), totálne úzka pláž, neustále veterno. Hneď po prvej noci sme zdvihli kotvy a trajektom sa premiestnili na iný ostrov, ktorý bol pre deti ako stvorený. Autorka článku asi nevie o čom píše. Milá redakcia, overujte si fakty ak už niečo píšete. Aj vďaka vám nás tento rok vzhľadom na vysoký storno poplatok za ubytovanie stála dovolenka naozaj kopec peňazí. P.S. Po prvý raz sa nám stalo, že samotné deti chceli ísť odtiaľ preč.

Eukalyptus napísané 28.05.2015 15:38

Nin sme boli, krasne. Ale je to tam ako v Senci, povedali moje deti. Lebo ked nevidia otvorene more, a na konci hodu kamenom je dalsi ostrov, neni to akoze more. Ale inak krasnesmile Ved aj v Senci je fajnsmile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Opuchy nôh v tehotenstve
23.10.2018   6
Najčastejšie sa budúce mamičky sťažujú na opuchy nôh, zriedkavejšie aj rúk, tváre. Opuchy postihujú asi 75% tehotných, zvyčajne po 20. týždni tehotenstva, obvykle hlavne v treťom tirmestri. Zhoršujú sa hlavne na večer a cez noc by mali vymiznúť.
Nepremeškajte novorodenecké fotenie! Neopakovateľné zábery vás budú tešiť celý život
18.10.2018   0
Či už ste fotenie s bábätkom dostali ako darček k pôrodu, alebo ste sa preň rozhodli sami, inšpirujte sa tipmi fotografky Vandy Golianovej, vďaka ktorým sa krásnymi zábermi budete môcť pochváliť aj po rokoch.
Mlieko v tehotenstve. Zaobídete sa bez neho?
15.10.2018   0
Vápnik je dôležitým prvkom pri samotnom raste bábätka počas vnútromaternicového vývinu a pôsobí aj ako prevencia pri riziku predčasného pôrodu.
babetko
Som najhoršia matka na svete
22.10.2018   4
Zobudíte sa ako matka roka, a ešte pred deviatou prídete o titul aj medailu.
22 vyčítaniek pre deti
20.10.2018   0
Jeden, dva, tri, povedz mi to ty... Poďte s nami "počítať" a "rýmovať." Máme pre Vás 22 vyčítaniek, ktoré sa môžete naučiť spolu s deťmi. Takmer isto spoznáte medzi nimi také, ktoré ste sa naučili v detstve aj Vy :)
Samko je hyperaktívne dieťa. Deti ho neznášajú
20.10.2018   6
Bonbónikom na torte je svokra, ktorá len sucho skonštatuje : “Veru si si ho zle vychovala, moja milá, mala by si mu občas poriadne priložiť“. (A muž je vtedy iba ticho a to strašne bolí...)
detské choroby
Drogy - prečo vzniká závislosť
20.10.2018   0
Príznaky závislosti od drog môžeme rozdeliť na psychické, ktoré sa odohrávajú v našej mysli, a fyzické, ktoré pociťujeme na tele.
Detská imunita, prevencia, chrípka
19.10.2018   1
Na svete ročne pribúda asi 6 000 nových látok, ktoré v prírode vôbec neexistovali. Časť z nich ostáva v laboratóriách, ale veľká časť sa najmä v podobe kozmetických prípravkov, liekov, priemyselných produktov a odpadov dostáva do životného prostredia. Vplyvom narušeného resp. zmeneného životného prostredia dochádza k vzniku nedostatočnej imunitnej odpovedi –organizmus sa nevie brániť ani proti banálnej infekcii mikroorganizmami.
Dojčenie predčasne narodených detí
15.10.2018   0
Keď sa dieťatko narodí pred plánovaným termínom pôrodu, zväčša sú s tým spojené komplikácie. Dieťa môže byť umiestnené v inkubátore a odlúčené od maminy.
zvery
Aký múdry je váš pes?
19.10.2018   0
Psi dokážu pozoruhodné veci. Potom čo dostanú niekoľko inštrukcií vedia zháňať ovce do košiara, vodiť nevidiacich cez preplnené ulice miest, odhaliť prítomnosť rakoviny a iných chorôb v tele človeka, nájsť stratených alebo zavalených ľudí, zistiť prítomnosť výbušniny alebo drog.
5 x vedeli ste, že morské prasiatka....
14.10.2018   0
Morské prasiatko sa po anglicky povie „guinea pig“ – preto si mnohí myslia, že pochádza z Guinei. Ale je to naozaj tak?
Čo chovať vo veľkej záhrade? Napríklad lemura!
06.10.2018   0
Lemur je naozaj priateľským a veľmi spoločenským tvorom, spolužitie s ľuďmi mu vôbec neprekáža.