Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

Chcete urobiť niečo pre vzdelanie svojich potomkov? Vezmite ich do kina

 Marcela Beňová   20.01.2018   0

Od minulého týždňa nájdete v ponuke multiplexov skvelú vojnovú drámu Najtemnejšia hodina (Darkest Hour), ktorá zaujme rodičov aj ich školopovinných teenagerov.

Naše školy čoraz viac uberajú z hodín dejepisu a dnešní študenti nemajú dostatok času a priestoru ponoriť sa dostatočne do hĺbky učiva a vnímať potrebné súvislosti. Najmä tie, ktoré sa týkajú nedávneho obdobia. Ak chcete pomôcť vášmu školákovi naučiť sa niečo z dejín Európy a spoznať krátky úsek, ktorý zásadne ovplyvniť vývoj druhej svetovej vojny, vezmite ho na tento vynikajúco natočený film.

Pri vzdelávaní platí pravidlo „lepšie raz vidieť ako stokrát počuť“. 

 

Najtemnejšia hodina hodnoverne mapuje spoločenskú situáciu na začiatku druhej svetovej vojny a približuje divákom charakter Winstona Churchilla najznámejšieho politika 20. storočia. Ste zvedaví, pred akými náročnými rozhodnutiami a skúškami najvyšší predstavitelia tej doby stáli?

Film približuje momenty, keď krátko po vypuknutí vojny začína Británia mobilizovať svoje vojenské sily a hľadá nového politického vodcu. Proti vôli mnohých sa ním stane práve slávny Winston Churchill, ktorý má množstvo neprajníkov a na čele sa ocitol v najnevhodnejšej chvíli. A že nebolo jednoduché bojovať zároveň na fronte aj v parlamente vás už presvedčí samotný film.

 

Najtemnejšej hodine nechýba vynikajúca atmosféra, kvalitné dialógy okorenené typickým britským humorom, skvelá hudba a dokonalé vizuálne spracovanie. Pod taktovkou režiséra Joa Wrighta (Pýcha a predsudok, Pokánie) sa predstaví talentovaný Gary Oldman, Kristin Scott Thomas a Lili James.

Film si nepochybne získa nielen dospelých, ale aj mladších divákov. A ktovie? Možno váš puberťák nájde v histórii nakoniec záľubu.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Marcela Beňová

Vášnivo rada píšem, inšpiráciu zbieram najmä doma. V tom mi pomáhajú moje dve malé slečny. Voľné chvíle trávim najradšej pri knihách, kvalitných filmoch a na dobrodružných výpravách s rodinou. Nikdy neodmietnem kávu a dobrý rozhovor.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Hľadáte:
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Amniotómia, alebo... v čepčeku sa narodil!
07.08.2020   3
Encyklopédia zdravotnej sestry hovorí, že je to prepichnutie amniónu (zárodočnej blany). Mamičkovsky tomu hovoríme pretrhnutie plodových obalov alebo pustenie vody počas pôrodu. Nemýľte si to prosím s iným zákrokom – amniocentézou.
Prvé pohyby bábätka v brušku
05.08.2020   6
Bábo v brušku a jeho prvé pohyby ženy opisujú ako hladkanie, mávnutie motýlích krídel, bublinky, jemné klopanie, pohyby čriev, trepotanie, škvŕkanie v bruchu, mrvenie...
Čo je hlienová zátka, kedy sa uvoľní a kedy ísť do pôrodnice?
03.08.2020   5
Odtok hlienovej zátky je jedným z prvých signálov, že čas pôrodu sa blíži a v zásade ešte netreba ísť do pôrodnice. Ak sa však objaví jasnočervená krv, (ako pri silnej menštruácii) je načase urýchlene sa presunúť do pôrodnice.
babetko
Cvičenie s riekankou pre 4 – 5-ročné deti
07.08.2020   0
Zdravotné cviky deťom poskytujú uvoľnenie všetkých svalov, ale aj posilňovanie a cestu k správnemu držaniu tela. Veľkým pomocníkom pri cvičení sú pesničky alebo riekanky. S deťmi vo veku 4 – 5 rokov si môžeme zacvičiť aj na tieto:
Nepáči sa ti jedlo? Budeš hladný!
06.08.2020   0
Babička šermuje lyžičkou popod nos vnúčika. Dieťatko vysýpa z mostíka kamienky a ona ho kŕmi jablkovou výživou cez pletivo, cez mriežkovanú zábranu preliezky, hrdá na svoju kŕmiacu taktiku.
Sunárek vyrástol. Rebrenduje na SUNAR
05.08.2020   0
Zmena sa dotkla len obalu a značky, zloženie a chuť produktov zostávajú rovnaké.
detské choroby
Protikvasinková diéta
03.08.2020   3
Ponúkame vám užitočné informácie o tom, čo jesť a čomu sa radšej vyhnúť, ak sa kvasinky stanú nepríjemnou súčasťou vášho života.
Cítia malé bábätká bolesť?
31.07.2020   0
Náš predpoklad je jasný, že deti bolesť cítia. Ako je to však u celkom malých bábätiek? U nich sa často predpokladá/predpokladalo, že bolesť nevnímajú tak, ako väčšie deti, resp. tak, ako dospelí. Ešte stále je novorodenecká bolesť často neliečená.
Alergia na slnko?
29.07.2020   0
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnečné žiarenie môže byť okrem spálenia pokožky aj slnečná alergia. Najviac ohrozenou skupinou sú deti, pretože ich koža nie je dostatočne odolná voči škodlivému žiareniu.
zvery
Prečo psy jedia trávu
03.08.2020   0
Väčšine psov tráva chutí. Podľa prieskumov je tráva rastlinkou, ktorú psy jedia najčastejšie. Ale prečo je to tak? Má nejaké neznáme vitamíny? Čo na nej psy vidia?
Cestovanie so psom
28.07.2020   2
Je prirodzené, že si myslíte, že sa váš psík necíti v klietke dobre. Neprenášajte ale tieto svoje pocity na vášho psa. Prepravka im nevadí a niektorí sa dokonca v nej cítia bezpečnejšie.
Povel "Ku mne" alebo tipy na privolanie psa
08.07.2020   2
„Ku mne“ je jeden z najdôležitejších povelov, ktoré potrebujete psa naučiť. Dá sa to u každého psa? Ako na to? Dokedy treba trénovať?