Keď je voľnoPrázdniny, víkendy, dovolenky

3 dôvody, prečo bude dovolenka s deťmi v kúpeľoch pre vás to pravé

 Lenka Škripková   09.06.2021   0

Že kúpele nemajú čo ponúknuť rodine s deťmi a sú to len zdravotnícke zariadenia pre starších a chorých? Omyl. Aj v kúpeľoch si môžete užiť dokonalú dovolenku pre celú rodinu. Mnohé slovenské kúpele ponúkajú špeciálne pobytové balíčky pre rodiny s deťmi, v ktorých si každý vyberie to svoje. Neveríte? Nasledujúce 3 dôvody vás presvedčia, že dovolenka s deťmi v kúpeľoch je dobrý nápad. O to viac, keď cestovanie na dovolenku k moru ešte stále môže byť pre mnohých len nesplnený sen. 

 

1. Vy spravíte niečo pre svoje zdravie, deti sa vyšantia

V rámci pobytu v kúpeľoch si môžete vybrať rôzne procedúry, ktoré kúpele ponúkajú. Rodinnú dovolenku je vďaka tomu možné spojiť aj s “resetom” organizmu. Nevadí, že netrpíte žiadnym ochorením. Oddych v kúpeľoch pôsobí ako prevencia voči mnohým civilizačným chorobám. A ruku na srdce, kto by dnes nežil uponáhľane a nemal sedavé či inak namáhavé zamestnanie, čo môže v budúcnosti priniesť rôzne zdravotné problémy? 

Myslite na svoje zdravie a doprajte si počas rodinnej dovolenky rozmaznávanie a relax pre telo aj dušu. Deti sa môžu pre zmenu dosýta vyblázniť v bazéne, či vo wellness centre. Prípadne niektoré kúpeľné procedúry v kúpeľoch, ktoré sa špecializujú na liečbu detí, môžu vyskúšať aj ony. Rodinný pobyt v kúpeľoch tak prinesie zážitok a oddych celej rodine. 

2. Vybrané pobyty zvládnu konkurovať aj rodinnej dovolenke pri mori

Cestovanie do zahraničia k moru je už druhú sezónu ovplyvnené pandémiou koronavírusu. Naše kúpeľné zariadenia sa preto snažia pripraviť pobytové balíčky, vďaka ktorým si môžeme dovolenku pri mori nahradiť. Takýmto pobytom je aj All inclusive pobyt v Piešťanoch. V rámci tohto pobytu získate ubytovanie pre celú rodinu v trojhviezdičkovom hoteli, all inclusive stravovanie a v neposlednom rade bazén s piesočnou plážou.

 

Súčasťou pobytu je aj animačný program pre deti, detský klub, herňa a rôzne detské aktivity. Deti sa môžu do sýtosti vyšantiť a vy si zatiaľ môžete vegetiť pri bazéne s lokálnym pivkom či vínom, ktoré máte taktiež v cene pobytu. Rozmaznávať sa môžete aj legendárnymi piešťanskými kúpeľnými procedúrami, ktoré si môžete k pobytu dokúpiť s 10 % zľavou. Rodinný all inclusive pobyt je možné absolvovať už od dvoch nocí, a tak je len na vás, či sa vyberiete do Piešťan na víkendový oddych, alebo tu strávite dvojtýždňovú dovolenku. 

Pobyty pre rodiny s deťmi s rôznym doplnkovým programom ponúkajú aj ďalšie kúpele. Stačí si len vybrať to, čo najviac vyhovuje vašej rodine a rodinná dovolenka sa môže začať.

3. Kúpele žijú cez leto bohatým kultúrnym životom

Leto predstavuje top kúpeľnú sezónu, ktorá je vždy doplnená pestrým sprievodným programom. Mnohé podujatia, ako napríklad Alžbetínsky deň v Bardejovských Kúpeľoch, sú mimoriadne obľúbené najmä medzi deťmi. Veď kto by sa nechcel stretnúť so samou cisárovnou! 

Samozrejme, organizácia podujatí je tento rok ešte ovplyvnená protipandemickými opatreniami a na podujatia, ako sme ich poznali v minulosti, si ešte musíme počkať. Napriek tomu sa v mnohých kúpeľoch môžete aj tento rok tešiť na sprievodný program v súlade so všetkými bezpečnostnými opatreniami. Spojenie návštevy vybraného podujatia s pobytom pre rodiny s deťmi tak môže byť nezabudnuteľným zážitkom pre malých aj veľkých. 

Tak čo, už viete, v ktorých kúpeľoch strávite tohtoročnú dovolenku?

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Prečo sa rodí stále viac dvojičiek?
17.06.2021   0
Že čakáte dvojičky, vie lekár zistiť už medzi 9. a 14. týždňom tehotenstva. Aká je pravdepodobnosť, že sa vám narodia dvojičky?
Prečo sa mi nedarí otehotnieť?
15.06.2021   0
Snažím sa otehotnieť, ale nedarí sa mi, prečo? Som unavená a smutná z toho boja s plodnosťou – unavená z vyšetrení, z hormónov, z pokusov a sklamaní.
Ako naštartovať plodnosť u mužov
09.06.2021   0
Klobásky, údeniny či zákusky plné stuženého tuku sa výrazne môžu podpísať na neplodnosti.
babetko
8 rád, aby sa bábätká v horúčavách vyspali
17.06.2021   0
Miestnosť, v ktorej dieťatko spinká, sa nesmie prehrievať. Ako to ale dosiahnuť v lete, keď sú horúčavy?
Nikdy som sa necítila ako chudera
14.06.2021   1
Nedávno som čítala doporučenie, ako sa matky na materskej majú udržiavať v mentálnej kondícii a nevenovať celý čas iba deťom. Aby neskončili ako chuderky.
detské choroby
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
Ošetrenie detských zúbkov v analgosedácii
28.05.2021   1
Aj ako dospelí môžeme mať nepríjemné pocity z návštevy zubnej ambulancie, dokonca strach či úzkosť zo zubárskeho ošetrenia. Čo robiť v prípade, že dieťa naozaj nespolupracuje a zákrok je potrebný? Jednou z ciest môže byť analgosedácia.
Bolesť brucha
23.05.2021   23
Od hladu? Treba kakať? Zo stresu? Nebodaj slepák? Treba ísť k doktorovi, alebo robím zbytočnú paniku? Ako opísať bolesť brucha lekárovi?
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?