ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Keď je voľnoHry s deťmi

Hry s oblečením

 Zuzana Špačková   16.06.2016   0

Zabaviť skupinu detí bez toho, aby sme mali plno pomôcok a rekvizít po ruke, je niekedy dosť ťažké. Niekedy pomôže iba oblečenie, ktoré máme oblečené na sebe. A o zábavu počas dlhých letných dovolenkových dní alebo čakania na vlak či lietadlo máme postarané...

Zdroj: ingimage.com

 

Cibuľa

Pomôcky: oblečenie – nohavice, svetre, mikiny, bundy, ponožky, plavky...čo najviac kusov

Postup: Hráčov rozdelíme do 2 skupín. Zvolia si medzi sebou jedného, ktorého naobliekajú. Zvíťazí tá skupina, ktorá naoblieka svojho hráča do čo najviac vrstiev šatstva a čím skôr. Môžeme určiť aj konkrétny časový limit.

Útek z hradu

Pomôcky: oblečenie - nohavice, svetre, mikiny, bundy, ponožky, plavky...čo najviac kusov

Postup: Do hry deti uvedieme napríklad príbehom o tom, že sme zajatí vo vysokej veži a jediný únik na slobodu je možný z vysokého okna. Nemáme však lano a tak je jedinou možnosťou pospájať dostatočný počet odevov a vytvoriť z nich pevné lano.

Hráčov rozdelíme do skupín. Každá skupina sa snaží (aj v časovom limite) vytvoriť, čo najdlhšie lano pospájané z odevov, ale tak, aby bolo pevné. Môžeme určiť aj minimálnu dĺžku lana.

Na záver otestujeme pevnosť lana ťahom na oboch koncoch. Laná natiahneme a vyhráva skupina s najdlhším pevným lanom.

Odevná tvorba

Pomôcky: oblečenie, prírodniny, papier, kartón, škatule, plastové fľaše...

Postup: Hráči budú vyrábať odevy z prírodnín,  z papiera, z plastu a z oblečenia rôznych materiálov a veľkostí. Jedno z detí je manekýn alebo manekýna, na ktorej budeme originálny odev tvoriť.

Deti môžu byť rozdelené do skupín, tvoriť nové oblečenie na čas (napr. 10 minút) a vyvrcholením je módna prehliadka všetkých modelov.

Kto má na sebe čiernu?

Pomôcky: lano ako deliaca čiara

Postup: Z detí si vyberieme chytača – kontrolóra, ktorý môže pustiť na druhú stranu len s „čiernou farbou“. Každý si na sebe musí nájsť niečo čierne a až tak potom môže prejsť na druhú stranu poľa (za deliacu čiaru). Chytač dôsledne kontroluje, aby ho nikto neoklamal.

Tí, ktorí na sebe nič čierne nemajú, nesmú prejsť, ale napriek tomu sa snažia dostať sa na druhú stranu v nestráženej chvíli. Môže sa stať, že niekto na svoju čiernu prevedie aj kamaráta. Ak už prešli všetci s čiernou, nastáva hromadný útek tých bez čiernej cez pole a chytač chytá. Koho chytí ako prvého, ten sa stáva novým chytačom.

Chytač nemusí zadávať len farby, môže si vymýšľať napríklad aj predmety (napríklad tričko, kraťasy, šperky, hodinky). Samozrejme, že najvýhodnejšie je zaveliť taký predmet, ktorý má čo najmenej ľudí, podmienka však je, že ho musí mať aspoň jeden človek.

Zdroj: ingimage.com

 

Gombíky, zipsy, rukávy

Pomôcky: oblečenie – rovnaké pre všetkých hráčov

Postup: Táto hra je vhodná aj pre menšie deti, pretože si utvrdzujú samoobslužné činnosti – zapínanie zipsu, gombíkov, skladanie vecí. Stačí nám len mikina alebo nohavice. Vybrané deti súťažia medzi sebou, kto sa rýchlejšie oblečenie, vyzlečie a veci pekne poskladá. Samozrejme, že pri obliekaní musí byť zapnutý zips alebo zapnuté všetky gombíky. 

Mohlo by vás tiež zaujímať: 20 pravidiel pre nočné hry s deťmi.

Vyhráva ten, kto prvý správne vykoná všetky zadané úlohy. Dá sa hrať aj ako štafeta v družstvách.

Zdroj: taboreni.cz, hranostaj.cz

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
Kurz nemčiny?
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod podľa Leboyera
23.02.2018   0
Pôrodník, ktorý ako prví obrátil svoju pozornosť k právam narodeného dieťaťa a kládol si otázku, či sa musí dieťa rodiť s maskou hrôzy, bolesti a strachu ...
Do pôrodnice to ledva stihla, porodila na chodbe
22.02.2018   1
Z pôrodnice ju poslali domov, kde jej nečakane odtiekla plodová voda. Jes si bola istá, že bude musieť porodiť dieťa doma.
Cisársky rez: hrozba či trend?
20.02.2018   11
Každá budúca mamička sa raz dostane k téme cisársky rez. Ja som v Anglicku toto slovo počula najčastejšie v spojení: „too posh to push“ vo voľnom preklade „príliš snobská, aby potlačila.“ :)
babetko
Vyhrajte ryby na váš veľkonočný stôl
24.02.2018   0
Hráme o 3 balíky mrazených rýb najvyššej kvality od Radomy v hodnote 30 eur, ktoré vám privezú zamrznuté rovno domov.
Sú prežraté deti šťastné?
23.02.2018   0
Napríklad tie dve dievčatá. Letícia a Patrícia. Majú päť, sedem rokov a sú chorobne tučné. Je to problém, zďaleka nie estetický. Zapríčinila to ich mama.
Hra dieťaťa do jedného roka a vhodné hračky
23.02.2018   0
Hra u dojčaťa trvá len pár minút. Aké sú vhodné hry a hračky na začiatku obdobia - okrem kolotoča a hrkálky? O aké hračky rozšíriť repertoár do pol roka, o ktoré po pol roku? Akú úlohu medzi hračkami zastáva tzv. miláčik/maznáčik?
detské choroby
Meningitída
24.02.2018   0
Meningitídu môže spôsobiť veľa baktérií i vírusov, ktoré bežne sprevádzajú iné, nezávažné ochorenia. Ako sa prejavuje u malých detí a aké sú jej riziká?
Sú antibiotiká nutné? Ako sa rozumne rozhodnúť?
19.02.2018   0
Zbytočné užívanie antibiotík môže spôsobiť rad zdravotných problémov. Rozlíšiť, či naše ochorenie vyžaduje antibiotiká alebo nie, pomáha samodiagnostická metóda – domáci CRP test.
Ako a z čoho sa dá variť pre celiatikov
16.02.2018   5
Dnes vám ponúkame skúseností mamín celiatikov a aj tých už dospelých, ako sa so svojou diétou popasovali, aké majú obľúbené tipy potravín – prosto nejaké základné know – how.
zvery
Skalár
24.02.2018   0
Skalár je ryba, ktorá má majestátnosť Cichlidy, ale zároveň aj nenáročnosť pávieho očka. Postačí iba dodržiavať isté pravidlá a neprekračovať hranice.
Neonky v akváriu
16.02.2018   1
Cheirodon axelrodi. Je to fenomén, ktorý sa preslávil na celom svete. Už niekoľko rokov je to najpredávanejší druh ryby na svete.
Prečo akvárium
15.02.2018   4
Sledovanie „zmenšeniny pokojného vodného sveta“ nám znižuje obavy, napätie a podporuje chápanie vecí v živote tak ako sú. Rôzne štúdie ukázali, že akvárium znižuje náš stres, následne krvný tlak a celkovo nás upokojuje.