ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

15.03.2017verzia pre tlač


Takto budete mať vaše deti vždy pod kontrolou

Autor: Veronika Muchová

To najcennejšie, čo v živote máme, sú naše deti a preto by sme ako rodičia mali myslieť predovšetkým na ich bezpečnosť. Odkedy sa deti naučia chodiť, sú na nezastavanie, chcú objavovať celý svet a rodič potom musí mať neustále oči na stopkách.

foto: ingImage

Nie každý rodič si môže dovoliť ostať s dieťaťom doma alebo svoje dieťa zveriť milujúcej babičke. Podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti Procter&Gamble na Slovensku však bezpečnosť svojich detí podceňuje každý štvrtý rodič.

Malé dieťa s mobilom?

Vtedy rodičia na časť dňa úplne stratia kontrolu nad dieťaťom a musia sa spoľahnúť na odborný dohľad pedagógov. Moderné technológie a inovatívne mobilné služby dávajú rodičom možnosti, ako zostať s dieťaťom v kontakte a mať ho neustále pod kontrolou.

Každý rodič sa tak nakoniec ocitne pred ťažkým rozhodnutím, či práve teraz je ten správny čas kúpiť dieťaťu mobilný telefón. No u malých detí to nie je veľmi praktické riešenie, pretože klasický mobilný telefón nemusia vedieť ovládať a môžu ho aj ľahko stratiť.

Hodinky, ktoré lokalizujú vaše dieťa

Hodinky KidsWatch S2 toto rozhodnutie výrazne uľahčujú, pretože fungujú ako mobilný telefón a GPS lokátor v jednom. Súčasťou hodiniek je aj slot pre telefónnu SIM kartu, ktorá transformuje hodinky na reálny telefón.

Stlačením tlačidla na hodinkách môže dieťa kedykoľvek kontaktovať rodiča a aplikácia Vonino Family Tracker umožní rodičom kontrolovať jeho polohu pomocou smartfónu, či tabletu.

Dieťa môže zavolať mame a otcovi

Hodinky KidsWatch S2 sú navrhnuté pre každodenné pohodlné nosenie a sú odolné voči vode, nie sú však vodotesné. Na hodinkách sa nachádzajú dve tlačidlá, ktoré krátkym podržaním umožňujú volať priradeným členom rodiny – napr. mame a otcovi.

Okrem toho sú vybavené tlačidlom SOS, ktorým dieťa môže v kritickej situácii vyvolať "poplach" a vďaka hodinkám je ho možné skontaktovať alebo lokalizovať.

Životnosť batérie hodiniek, v závislosti na spôsobe použitia, je až 48 hodín a naše testy ukázali že pri bežnom použití na jedno nabitie vydržia aj 4 dni. Hodinky sú dostupné v dvoch farebných vyhotoveniach – ružové a svetlo modré.

 

Hodinky kúpite na vybraných pobočkách telekomunikačného operátora  SWAN za cenu už od 2,99 EUR mesačne alebo bez viazanosti jednorazovo za necelých 100 EUR. V cene hodiniek získate SIM kartu s predplatenou službou Moja 4ka so 4 eurovým úvodným kreditom, ktorý bez potreby dobíjania vystačí pri bežnom používaní hodiniek aj na niekoľko mesiacov.

Vhodné aj pre staršie deti

4ka je ideálnym riešením aj do smartfónu pre staršie deti, pretože umožňuje výhodné volania do všetkých sietí na Slovensku aj v rámci celej Európskej únie iba za 4 centy za minútu a po 3. minúte na čísla v sieti 4ky voláte úplne zadarmo.

Takže jeden telefonát v sieti 4ka nestojí viac ako 12 centov. Okrem toho môžete dieťaťu aktivovať napr. dátový balík GIGA v sieti 4ky s 1 GB dát iba za 1 euro na 30 dní. Navyše praktická služba Automatické dobitie sa postará o dobitie kreditu vždy v potrebnej chvíli a vaše dieťa tak nikdy neostane bez možnosti kontaktu s rodičom.

Funkcie hodiniek KidsWatch S2 a aplikácie Vonino:

  • Lokalizácia v reálnom čase - v prípade, že sú hodinky KidsWatch S2 spárované s aplikáciou Vonino Family Tracker, rodič bude automaticky vedieť, kde sa jeho dieťa v reálnom čase nachádza.
  • Bezpečné zóny - akonáhle je nastavená tzv. bezpečná zóna, teda oblasť, v ktorej má dieťa dovolené pohybovať sa, napr. detské ihrisko a jeho okolie, rodič dostáva upozornenie vždy, keď dieťa opustí túto preddefinovanú oblasť.
  • Funkcie volania / telefonického hovoru - hodinky KidsWatch S2 umožňujú rýchle vytáčanie predvolených kontaktov stlačením jedného z tlačidiel.
  • SOS funkcia - v prípade, že sa dieťa necíti v bezpečí, dokáže vyvolať poplach stlačením tlačidla SOS, ktoré má rodičom definovaný kontakt.
  • Track - pomocou funkcie Track môže rodič skontrolovať celú trasu, kde sa dieťa pohybovalo po celý deň, resp. v definovanom čase.
  • Kompatibilita s OS Android a iOS - aplikácia Vonino Family Tracker je k dispozícii zdarma na Google Play Store a Apple App Store.

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia