ŽenaVzťahy

Zoznam nedostatkov môjho muža na hrane rozvodu

 Tajná sťažovateľka   25.10.2021   3

Sťažovala sa mi kamoška, že je to beznádejné, asi ostane bezdetná. Že v tejto dobe už nedokáže nájsť normálneho chlapa, ktorému by v tridsiatke neprala spodky vlastná mama. Vraj nie je kvalitný „materiál.“

Potom povedala niečo, čo ma pobavilo: že mi závidí, že som sa k tomu svojmu dostala skôr, než sa stihli tí „lepší“ rozobrať...

Shutterstock

 

Moja "výhra" doma

Porozmýšľala som, či to, čo mám doma, nazvať výhrou... a zostavila som zoznam chybičiek, z ktorých ma ide poraziť. Na konci tohto zoznamu som nemohla uveriť, že by TOTO, čo mám doma, malo patriť do kategórie tých akože lepších, ktorí sa už rozobrali. 

A tak si hovorím: je náročná moja kamoška, sú muži úplne neschopní alebo ja som bola najprv naivná a v manželstve som rezignovaná? Hoci svojho muža naozaj ľúbim, sú dni, keď mi výrazne lezie na nervy.

1. mínus: Ponožky všade

Stokrát som muža prosila, nech je taký láskyplný a odnesie si svoje špinavé, smradľavé a hnusné ponožky tam, kam patria. Do koša na prádlo.

Márne. Doteraz som ho nepresvedčila, že špinavé prádlo do práčky len tak samé od seba nenaskáče. Možno si myslí, že na to používam zaklínadlo Expecto patronum.

Shutterstock

 

2. mínus: Fujky zelenina

Keby som bola aspoň nejaká eko bio vegan fitneska, miss zdravá kuchárka. Nie som. Teším sa, vždy keď sa mi podarí pripraviť aký taký vyvážený obed.

A on sa potom sťažuje, čo robí na jeho tanieri nastajlovaná mrkva, a to pred deťmi, a ešte demonštruje svoj odpor tak, že sa jej ani nedotkne. Príklad za všetky drobné, ďakujem, zlatko!

»»»»»»» Prečítajte si aj: Keď sa muž správa ako decko.

3. mínus: 5 hodín na záchode

Niežeby sa pán manžel potreboval niekam chystať. Že by sa sprchoval alebo holil. On len sedí na záchode a kaká. 5 hodín.

Užíva si ten nádherný odór a popritom celý ten čas skroluje prstom po facebookoch a instagramoch. A ventilátor stále beží, ako keby nebola energetická kríza.

 

4. mínus: Chlpy všade

Keď už si pánko urobí svoj „barber“ deň, ani mu len nenapadne, žeby po sebe nenechal toľko chlpatého odkazu na umývadle. Ale čo robím vedu z umývadla. Chlpy sú všade.

Chlpy sú ešte aj na wc, spadnuté na obkladačkách okolo záchodovej misy. Ako sa tam dostali? Možno kaká holý, netuším. Ale keby som tak nemusela na každej ponožke nosiť kusiská jeho DNA, život by bol o niečo krajší.

5. mínus: Nepoužiteľný na nákupy

Neviem, asi je to klasika. Ale prečo nedokážu muži v obchode nič nájsť? Ten môj úplne ignoruje skutočnosť, že na začiatku každého oddelenia sú nápisy. V našom jazyku. Nie čínske znaky. Nie hieroglyfy.

Nedajbože som chorá a potrebujem ho poslať nakúpiť, dobrú pol hodinu mu musím kresliť mapu, kde čo nájde. Lebo opýtať sa predavačky je predsa náramne ťažké! Má titul RnDr. Aj PhD. Ale toto ho na vysokej škole nenaučili.

»»»»» Prečítajte si aj: Milý manžel, potrebujem viac tvojej pomoci.

Shutterstock

 

6. mínus: Cez víkend spí ako o život

Teda, aby som to uviedla na pravú mieru: robí sa, že spí. Veď naše vrieskajúce deti by zobudili aj mŕtveho. Nie je šanca, žeby prepásol ani to „Ociii, ociiii“ a skákanie potomstva po našej posteli. Ale on hrdinsky nič. Ani len sa nepohne a ďalej si ide to svoje fejkové spanie.

7. mínus: Hrá sa na neboráka

Kto na svete by veril, že po štvrtom dieťati nevie, ako sa mení plienka? Nuž, a môj drahý to predsa ešte stále doma hrá na neboráka.

»»»»»»» Prečítajte si aj: Mužom, ktorí nechápu, prečo sú ich ženy mrzuté, že nereagujú, keď sa ich dotknú.

8. mínus: Je pre deti „príkladom“

Roky rokúce učíte deti, že keď si prdnú, hovorí sa „Pardon. Prepáčte.“ Lenže čo zmôžem, keď sa s mojim mužom pretekajú v tom, kto si prdne viac a hlasnejšie?

A tak si pri tomto zozname vecí hovorím, nie je to dosť dlhý zoznam na to, aby som sa už aj teoreticky mohla bez výčitiek svedomia rozviesť?

Potom si spomeniem, že povedala, že mám doma to lepšie, použiteľnejšie. Vtedy mnou preniká čistý súcit. Nechcem si predstaviť, čo tam teda ešte v tom nerozobratom vreci ostalo :)))

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.4 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
O AUTOROVI

Tajná sťažovateľka

Anonymná pisateľka. Si to aj ty, keď chceš povedať svetu niečo dôležité, ale máš svoje dôvody, prečo zostať v tajnosti. Napíš nám do redakcie.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Imrich napísané 07.12.2021 12:51

to je čo za kreténa...? Confused

LindaN napísané 13.01.2022 08:34

kocúr a pes ho veľmi ľahko nahradia, milý Imrich. Ale keď ho nazvem hovädom, tak dostanem od ostatných sliepok po držke

LindaN napísané 25.10.2021 09:22

no keby si sa rozviedla tak by si mala svätý pokoj, bordelu o veľké poznanie menej a roboty o 50% menej tiež. A keď to mieniš trpieť tak sa nesťažuj a šup makať, pán manžel si to vedel pri tebe skvele zariadiť.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenské 2022
21.01.2022   0
Ak žene vznikne nárok na tehotenské v tomto roku, môže dostať vyššiu sumu dávky ako v roku 2021.
Vyvolanie pôrodu - keď sa pôrod nechce rozbehnúť prirodzene
15.01.2022   0
Vyvolanie pôrodu - umelé naštartovanie pôrodnej činnosti, môže navrhnúť lekár. Je viacero spôsobov, ako sa indukcia pôrodu môže realizovať.
Maximálna materská 2022. Aká je najvyššia a najnižšia materská?
06.01.2022   0
Maximálna materská, ak žena začne poberať materské v roku 2022, bude mesačne 1732,10 eur v mesiaci, ktorý má 31 dní.
babetko
Covid-19 zmenil chorej mame materské mlieko. Bolo zelené
20.01.2022   1
Mama dvoch detí odfotila svoje materské mlieko, ktoré zozelenalo po tom, čo bola ona a jej dieťa pozitívne testované na vírus COVID-19.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
18.01.2022   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
Prečo plače
16.01.2022   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
detské choroby
Ako fungujú lieky proti Bolesti
21.01.2022   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Ako fungujú lieky proti kašľu
14.01.2022   1
Skôr ako sa vyberiete do lekárne. Viete, čo potrebujete? Podľa spôsobu účinku rozdeľujeme lieky proti kašľu na lieky proti suchému kašľu (antitusiká) a lieky proti vlhkému kašľu (expektoranciá).
Suché pery a „vyštípané“ okolo úst
09.01.2022   0
To, že v zime vychádzame z vyhriatych budov do studeného vonkajšieho vzduchu, našu pokožku veľmi namáha. Reakciou na tieto zmeny sú suché miesta na pokožke, svrbenie, štípanie, prasklinky.
zvery
Chováme piraňu
27.12.2021   0
Vidieť doma v akváriu plávať podobného exota ako je piraňa, nie je nič nemožné. Je skutočne taká nebezpečná, ako si predstavujeme? Alebo je to iba neprávom obviňovaný druh ryby, ktorý utrpel ťažkú ranu od hororových scenáristov?
7 faktov, ktoré o psoch asi nevieš
21.12.2021   1
Tvoj pes je inteligentný ako 2 ročné bábätko Je to dostatočne dobrý dôvod, prečo si deti a psy tak dobre rozumejú? Zaujímavosťou je, že spoločne rozumejú asi 250 typom giest a slov.
Vianočné menu pre vášho domáceho miláčika
16.12.2021   0
Niekoľko tipov, čo ponúknuť vášmu psíkovi, aby ho po Štedrej večeri nebolelo bruško.