ZdravieZdravie

Naše čitateľky testovali produkt: Ako obstál v boji s mykózou Epigen?

 Adriana Bachoríková   17.09.2020   0

Leto je obdobím, kedy mnohé z nás bojujú s vaginálnou mykózou, či nepríjemnými výtokmi častejšie ako inokedy. Cez prázdniny sa vybrané čitateľky zapojili do testovania produktov na intímnu hygienu z radu Epigen.

Ako obstál Epigen počas kúpacej sezóny? Pomohol ženám zbaviť sa vaginálnej mykózy a užiť si letné dni?

 

Intímne problémy trápia takmer každú z nás

Až 75% slovenských žien prekonalo v živote kvasinkovú infekciu. Tá sa zvykne opakovane vracať a zbaviť sa jej môže byť náročné. Nepríjemné svrbenie, výtok, zápach, či začervenanie slizníc často spojené s bolesťami, to sú hlavné príznaky vaginálnej mykózy. Spúšťačom môžu byť hormonálne zmeny počas dospievania, či v tehotenstve, inokedy príde bez zjavných príčin.

Ženy boli milo prekvapené, že Epigen skutočne funguje

Vybraným čitatelkám sme  zaslali  balíček produktov Epigen na intímnu hygienu.  Všetky boli milo prekvapené, že Epigen skutočne funguje.

Janulka:

Zo začiatku som bola dosť skeptická, keďže - predsa len - je to kozmetika na intímnu hygienu. Ale bolo to zbytočné. Konečne som nemusela ísť na návštevu ku gynekológovi ako každý rok po dovolenke či po kúpaní v bazéne.    
Gél používam pri každom sprchovaní, dobre sa dávkuje, je vhodnej konzistencie , a nedráždi pokožku.        
Sprej je super, ten používam hlavne keď prídem s vonku alebo po športe či inej aktivite.        
Najpraktickejšie sú ale asi vreckovky (hyg.balenie - super do kabelky) .

Jediné negatívum, ktoré mi napadá, je aplikácia spreju. I keď neviem ako inak by to mohlo byť vyriešené, ale  keď to človek preklopí, tak tam nieje náplň. Tým pádom treba rôzne polohy na wc s tým sprejom ;+) S produktami som spokojná, nemám žiadnu alergickú reakciu, a splnili to, čo mali ako prevencia - za mňa super.

Maja: 

Občas som pred a počas menštruácia necítila komfort ale s Epigenom to bolo iné. Nepríjemné pocity úplne zmizli.

Najpraktickejší je pre mňa Intímny gél, ktorého použitie je jednoduché a komfortné, vďaka baleniu s pumpičkou.

Soňa:

Bola som prekvapená, že Epigen takmer okamžite zmierňuje ťažkosti, veľmi účinné s pocitom absolútnej čistoty a komfortu. Produkty preliečili môj problém, hlavne ich kombinácia. Vaginálny gél sa  aplikoval pohodlne.

Ďakujem, že som ich mohla vyskúšať.   

Mária:

Výrobky Epigen sú príjemné, využiteľné ako doma tak aj mimo domu vďaka cestovným baleniam. Najpraktickejšie mi prišli vlhké utierky balené, skvelé do kabelky. Po použití intímneho gélu je pocit čistoty po celý deň.   

Daniela:

Mojím problémom bol výtok, ktorý mám ešte stále po pôrode, hlavne keď kojím. Pozorujem ale, že je  výtok už slabší a bez zápachu. Používanie bolo super. Na rýchlovku, keď som niekedy nestihla sprchu, som použila vlhčené. Sú super, len ma vždy zmiatla farba vo vnútri - ta žltá:)
A aj sprej som mala vždy po ruke na wc, len tak pre osvieženie. Rôzne intímne sprchové gély používam dlhodobo, a  tento gél patrí medzi takú vyššiu triedu. Aj obal pekný aj náplň príjemná. Zaujali ma ale vlhčené jednorázovky. To sa len tak nevidí a naozaj som ich mala len tak po ruke hocikedy. Sprej je veľmi praktický a tým, že je to také malé balenie, zmesti sa všade. Mala som ho na wc a vždy keď som si spomenula, tak som sa osviežila a cítila som sa príjemnejšie.

Záverom? Epigen ženám pomohol

Ženy, ktoré sa zúčastnili testovania sa zhodli na tom, že tieto výrobky sú navrhnuté s ohľadom na špecifiká ženského tela, sú príjemné a nedráždia pokožku.

Epigen ženám pomohol predísť vaginálnej mykóze i výtoku a nespôsobuje žiadnu alergickú reakciu. Zmiernil dlhotrvajúce vaginálne problémy, dokonca pomohol vyriešiť predchádzajúce zdravotné ťažkosti takmer okamžite po použití. Produkty  označili za spoľahlivé, účinné, prinášajú pocit absolútnej čistoty, komfortu a osvieženia počas horúcich letných dní. 

Za najpraktickejšie považujú vlhčené obrúsky, ktoré si možno zobrať so sebou v kabelke kamkoľvek a v prípade potreby ich tak máte vždy po ruke. Všetky oslovené respondentky sa zhodli na tom, že tieto produkty už  ostávajú v ich kúpeľni a budú ich používať aj naďalej.

Pravidelná intímna hygiena je kľúčová,

no nie všetky kozmetické prípravky fungujú spoľahlivo a často musí žena podstúpiť antibiotickú liečbu. Ani tá však nie je trvalým riešením. Pokiaľ sa Vám kvasinková infekcia opakovane vracia, je potrebná dlhodobá a pravidelná starostlivosť. Tú ponúkajú produkty Epigen, ktoré slúžia na každodennú intímnu hygienu.

Sortiment je naozaj široký, od nepenivých gélov, cez spreje až po praktické vlhčené obrúsky do kabelky. Epigen možno používať aj počas menštruácie, tehotenstva, či dojčenia, má totiž prírodné zloženie.  Jeho hlavnou zložkou je sladké drievko, a kyselina mliečna, pôsobí okamžite a bráni množeniu vírusových častíc, teda účinne zastavuje i rozbehnutú infekciu. Epigen možno používať prakticky bez obmedzení ako účinnú prevenciu na predchádzanie opakovaným príznakom infekcie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

Čitateľský test EPIGEN- výsledky:

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

tehotenstvo
Ako predpôrodná príprava ovplyvní náš zážitok v pôrodnici?
25.09.2020   1
Absolvovaním predpôrodnej prípravy môžete výrazne znížiť stres – stres z nového prostredia, z nepoznanej situácie.
Prestaňte strašiť tehotné ženy!
22.09.2020   0
Kedy sa stal z najkrajšieho obdobia v živote každej ženy taký strašný horor?
Polovičke žien nedovolia rodiť v polohe, ktorá by im vyhovovala
17.09.2020   0
Niektoré z nás by rady rodili do vody alebo v polohe, ktorú si vyberieme, možno by sme chceli zažiť čo najmenej rutinných postupov.
babetko
Tvoríme s deťmi: Obtlačené jabĺčka
26.09.2020   1
Nielen na jeseň poteší deti jednoduchá jablková aktivitka: stačí jedno jablko rozkrojiť, namaľovať a vytvoriť si s deťmi nádherné obrázky. Farebné, moderné, jesenné, plné vitamínov...
V zdravom byte vlhký vzduch
24.09.2020   0
Veľmi často rodičia malých detí alebo budúci rodičia ešte pred narodením drobčiatka riešia, aký zvlhčovač vzduchu si kúpiť? Otázkou je, či vlastne nejaký zvlhčovač potrebujú – nemal by to byť len módny doplnok do bytu, ale funkčná pomôcka, ak je to naozaj potrebné.
20 trefných otázok miesto "Ako bolo v škôlke? Dobre."
23.09.2020   0
Objímete si ho a so širokým úsmevom sa pýtate, ako sa dnes malo v škôlke. „Dobre,“ pokrčí plecami. „A čo ste robili?“ „Hrali sme sa,“ povie ledabolo a ďalej nič. „A ako ste hrali?“ „No všelijako,“ koniec rozhovoru. Dôverne známe?
detské choroby
Intolerancia laktózy alebo alergia
25.09.2020   1
Odpovede na najčastejšie otázky súvisiace s alergiou na mlieko a intoleranciou laktózy.
Prečo musia deti platiť za vyšetrenie na urgente?
23.09.2020   0
Pokiaľ dieťa nemá život ohrozujúci stav a rodičia sa s ním dostavia na pohotovosť, zaplatia za vyšetrenie 10 eur.
Smútok a trúchlenie dieťaťa
22.09.2020   0
Odborníci hovoria, že umieranie a smrť samy o sebe nie sú pre deti tak náročné, ako sú pre ne ohrozujúce pocity izolácie a vylúčenia z rodinného diania potom, ako niekto zomrel.
zvery
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.
Vodný kameň v akváriu
03.09.2020   1
Vodný kameň netrápi iba práčky a umývačky riadu, ale aj akvaristov. Hlavne ak je prítoková voda veľmi tvrdá. Nezúfajte však, pretože pomoc je jednoduchá.
To Čo? Si o nás mačky myslia
13.08.2020   5
Ako nás vidí mačka? Sme pre ňu mačiatka? Adoptívni rodičia? Súrodenci? Podávači potravy?